2019
- Ku samodzielności, integracji i samostanowieniu
- Rekrutacja uczestników
- Harmonogram realizacji zadania
- Zamówienia w ramach projektu
- Galeria zdjęć
REKRUTACJA DODATKOWA (II etap realizacji),
do projektu „Ku samodzielności, integracji i samostanowieniu.
Kompleksowe wsparcie dorosłych osób niepełnosprawnych ze spektrum autyzmu.”Zapraszamy osoby z zaburzeniami ze spektrum autyzmu do udziału w projekcie realizowanym przez Fundację Wspólnota Nadziei ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Termin nadsyłania zgłoszeń upływa z dniem 31 października 2019 r.
Beneficjentami ostatecznymi (uczestnikami) projektu mogą zostać dorosłe osoby niepełnosprawne z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, z orzeczeniem o umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności, które w chwili przystąpienia do projektu spełniają następujące warunki:
1. mają ukończony 18 rok życia
2. posiadają aktualne orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności (beneficjentami ostatecznymi projektu mogą być osoby niepełnosprawne, które przedstawią, najpóźniej w dniu przystąpienia do projektu, aktualne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności lub aktualne orzeczenie o niepełnosprawności lub aktualne orzeczenie równoważne – orzeczenie lekarza orzecznika Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub orzeczenie o zaliczeniu do jednej z grup inwalidów),
3. jeżeli w ww. orzeczeniu o stopniu niepełnosprawności, wskazana będzie inna przyczyna, np. choroba psychiczna, upośledzenie umysłowe – konieczne będzie dostarczenie zaświadczenia / diagnozy autyzmu,
4. nie są uczestnikami innych placówek pobytu dziennego (typu wtz*, śds**, zaz),
5. są nieaktywne zawodowo.*Warunek udziału w projekcie dla uczestników WTZ – zakres merytoryczny projektu nie może dotyczyć działań podejmowanych na rzecz uczestnika zgodnie z Indywidualnym programem rehabilitacji i terapii, przygotowanym przez radę programową warsztatu.
**Warunek udziału w projekcie dla uczestników ŚDS – zakres merytoryczny projektu nie może dotyczyć działań podejmowanych na rzecz uczestnika zgodnie z indywidualnym planem postępowania wspierająco – aktywizującego w ŚDS.
Szczegółowe informacje znajdują się w Regulaminie rekrutacji.
RegulaminZAPYTANIE OFERTOWE – AUDYT ZEWNĘTRZNY PROJEKTUZapraszamy potencjalnych wykonawców do składania ofert na przeprowadzenie audytu zewnętrznego realizowanego przez zamawiającego zadania pn. . „Ku samodzielności, integracji i samostanowieniu. Kompleksowe wsparcie dorosłych osób niepełnosprawnych ze spektrum autyzmu.” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w terminie do dnia 4 marca 2019 r. do godziny 10.00.Szczegóły w załączonym dokumencie:***Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia:W związku z prowadzonym postępowaniem dotyczącym wyłonienia wykonawcy świadczącego usługi rehabilitacji z elementami fizjoterapii dla osób niepełnosprawnych z autyzmem, będących uczestnikami realizowanego przez zamawiającego zadania pn.„Ku samodzielności,integracji i samostanowieniu.Kompleksowe wsparcie dorosłych osób niepełnosprawnych ze spektrum autyzmu.”, współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych,informujemy, że z wykonawcą – Versus Rehabilitacja Domowa Artur Surmiak z siedzibą os. Koziany 2, 34-220 Maków Podhalański zawarto umowę w dniu 02.05.2019 r.Informacja o zakończeniu postępowania oraz o wyborze najkorzystniejszej oferty:
W związku z prowadzonym postępowaniem dotyczącym wyłonienia wykonawcy na przeprowadzenie zajęć rehabilitacyjnych z elementami fizjoterapii dla osób niepełnosprawnych z autyzmem, będących uczestnikami realizowanego przez Zamawiającego zadania pn.„Ku samodzielności, integracji i samostanowieniu.Kompleksowe wsparcie dorosłych osób niepełnosprawnych ze spektrum autyzmu”, współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych,informujemy, że do Fundacji Wspólnota Nadziei wpłynęła 1 oferta.
W wyniku przeprowadzonego postępowania wyłoniono wykonawcę usługi – Versus Rehabilitacja domowa Artur Surmiak, os.Koziany 2, 34 – 220 Maków Podhalański.Oferta spełnia wymogi formalne określone w zapytaniu ofertowym,cena przedstawionej oferty jest najniższa.
***
Zapraszamy potencjalnych Wykonawców do składania ofert na wykonanie usługi rehabilitacji ruchowej z elementami fizjoterapii dla osób niepełnosprawnych z autyzmem, będących uczestnikami realizowanego przez Zamawiającego zadania pn. „Ku samodzielności, integracji i samostanowieniu. Kompleksowe wsparcie dorosłych osób niepełnosprawnych ze spektrum autyzmu” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w terminie do dnia 23 kwietnia 2019 r.
Szczegóły w załączonym dokumencie:
Zapytanie ofertowe – Rehabilitacja ruchowa
***
Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia:W związku z prowadzonym postępowaniem dotyczącym wyłonienia wykonawcy na wykonanie usługi transportu dla osób niepełnosprawnych z autyzmem, będących uczestnikami realizowanego przez zamawiającego zadania pn.„Ku samodzielności, integracji i samostanowieniu.Kompleksowe wsparcie dorosłych osób niepełnosprawnych ze spektrum autyzmu.”, współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, informujemy, że z wykonawcą – Radio Taxi PARTNER Sp.z o.o., ul. Władysława Jagiełły 20/1, 31-711 Kraków zawarto umowę w dniu 02.05.2019 r.Informacja o zakończeniu postępowania oraz o wyborze najkorzystniejszej oferty:
W związku z prowadzonym postępowaniem dotyczącym wyłonienia wykonawcy na wykonanie usługi transportu dla osób niepełnosprawnych z autyzmem, będących uczestnikami realizowanego przez zamawiającego zadania pn.„Ku samodzielności, integracji i samostanowieniu.Kompleksowe wsparcie dorosłych osób niepełnosprawnych ze spektrum autyzmu”, współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych,informujemy,że w wyniku przeprowadzonego postępowania, do Fundacji wpłynęła 1 oferta.
W wyniku przeprowadzonego postępowania, wyłoniono wykonawcę usługi – Radio Taxi PARTNER Sp.z o.o.,ul.Władysława Jagiełły 20/1,31-711 Kraków.Oferta spełnia wymogi formalne określone w zapytaniu ofertowym, cena przedstawionej oferty jest najniższa.
***
Zapraszamy potencjalnych Wykonawców do składania ofert na wykonanie usługi specjalistycznego transportu dla osób niepełnosprawnych z autyzmem, będących uczestnikami realizowanego przez Zamawiającego zadania pn. „Ku samodzielności, integracji i samostanowieniu. Kompleksowe wsparcie dorosłych osób niepełnosprawnych ze spektrum autyzmu” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w terminie do dnia 23 kwietnia 2019 r.
Szczegóły w załączonym dokumencie:
Zapytanie ofertowe – Transport
***
Informacja o zakończeniu postępowania oraz o wyborze najkorzystniejszej oferty:W związku z prowadzonym postępowaniem dotyczącym wyłonienia wykonawcy na wykonanie usługi ubezpieczenia w zakresie następstw nieszczęśliwych wypadków osób niepełnosprawnych z autyzmem, będących uczestnikami realizowanego przez zamawiającego zadania pn. „Ku samodzielności, integracji i samostanowieniu.Kompleksowe wsparcie dorosłych osób niepełnosprawnych ze spektrum autyzmu”, współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, informujemy, że do Fundacji Wspólnota Nadziei wpłynęła 1 oferta.
W wyniku przeprowadzonego postępowania wyłoniono wykonawcę usługi – Powszechny Zakład Ubezpieczeń S.A.,os.Centrum E 17/1, 31-934 Kraków.Oferta spełnia wymogi formalne określone w zapytaniu ofertowym,cena przedstawionej oferty jest najniższa.
Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia:
W związku z prowadzonym postępowaniem dotyczącym ubezpieczenia w zakresie następstw nieszczęśliwych wypadków osób niepełnosprawnych z autyzmem, będących uczestnikami realizowanego przez zamawiającego zadania pn.:„Ku samodzielności, integracji i samostanowieniu.Kompleksowe wsparcie dorosłych osób niepełnosprawnych ze spektrum autyzmu”, współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych”,informujemy, że z wykonawcą – Powszechnym Zakładem Ubezpieczeń S.A., os. Centrum E 17/1, 31-934 Kraków zawarto umowę w dniu 01.05.2019 r.
***
Zapraszamy potencjalnych Wykonawców do składania ofert na wykonanie usługi ochrony ubezpieczeniowej w zakresie następstw nieszczęśliwych wypadków dla osób niepełnosprawnych z autyzmem, będących uczestnikami realizowanego przez Zamawiającego zadania pn. „Ku samodzielności, integracji i samostanowieniu. Kompleksowe wsparcie dorosłych osób niepełnosprawnych ze spektrum autyzmu” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w terminie do dnia 23 kwietnia 2019 r.
Szczegóły w załączonym dokumencie:
Zapytanie ofertowe – UbezpieczenieGrudzień 2019
Święta tuż,tuż!Przygotowania do Spotkania Świątecznego na Farmie Życia.***
12 grudnia, w ramach zajęć uspołeczniających, pojechaliśmy na uroczystość podsumowującą Krakowskie Spotkania Artystyczne Gaudium, która miała formę przedstawienia teatralno-tanecznego.
Jednym z punktów programu było wręczanie nagród i wyróżnień w konkursie plastycznym.
Jednym z laureatów był Michał, który odebrał wyróżnienie w kategorii praca plastyczna – grafika. Serdecznie gratulujemy!
***
Rehabilitacja ruchowa,oprócz oczywistych korzyści zdrowotnych,sprawia dużo przyjemności uczestnikom zajęć. Tak wyglądają zajęcia w sali rehabilitacyjnej na Farmie Życia.
***
Święty Mikołaj na Farmie Życia.
Listopad 2019
Zabawa Andrzejkowa.
***
Coś dla ducha, coś dla ciała – wizyta w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, spacer po krakowskim Rynku w Krakowie i posiłek w restauracji.
***
Warsztaty plastyczne.
Poznawanie techniki marmurkowania papieru przyniosło uczestnikom wiele radości. Powstały abstrakcyjne prace oddające wrażliwość OzA.***
Grupa uczestników wzięła udział w warsztatach sensorycznych w Cricotece.
Przetwarzanie sensoryczne, to skomplikowany proces w którym układ nerwowy odbiera informacje ze wszystkich zmysłów, następnie organizuje je tak, aby mogły być wykorzystane w celowym i efektywnym działaniu.
Uczestnicy warsztatów poprzez dotyk, ruch,czucie ciała, węch, smak, wzrok, słuch poszerzali świat swoich doznań.Październik 2019
Wycieczka do Zabierzowa
Uczestnicy naszych zajęć mieli okazję poznać najbliższe okolice – między innymi lokalizację Urzędu Gminy i Urzędu Pocztowego. Dodatkową atrakcją była wizyta w kawiarni, gdzie samodzielnie zamawiali wybrane przez siebie ciasto i kawę. Wszyscy wrócili zadowoleni, w dobrych humorach, dopytując o kolejny wyjazd.***
Wycieczka w okolice Wawelu
Odwiedziliśmy smoka wawelskiego,zaznaczyliśmy swoją obecność w Alei Gwiazd,dużo radości sprawił nam bliski kontakt z zaczarowanymi krakowskimi gołębiami.***
W ramach zajęć uspołeczniających uczestnicy brali udział w żywej lekcji przyrody organizowanej przez Ośrodek Szkolno- Wypoczynkowy „Fort 39” w Olszanicy.
Zwiedzili stajnie, poznali końskie zwyczaje, końską mowę ciała, pielęgnowali i karmili konie.
Skorzystali też z jazdy konnej, co sprawiło im ogromną radość.
Po lekcji odbyło się spotkanie przy grillu.Lipiec 2019
W lecie, w ramach zajęć uspołeczniających, wyjeżdżamy nad Zalew w Kryspinowie.
***
W ramach zajęć edukacyjnych uczestnicy DCA składali bramkę do gry w piłkę nożną. Zgodnie z instrukcją dopasowywali elementy, a potem skręcali je w całość posługując się odpowiednimi narzędziami; przeplatając i wiążąc linki rozwijali swoje umiejętności motoryczne. Na koniec wypróbowali swoje „dzieło” – udało się strzelić kilka goli.
Czerwiec 2019
W czerwcu odbyły się warsztaty plastyczne z cyklu ART-BRUT: wielowarstwowe interpretacje dzieł Henry’ego Moor’a w Muzeum Narodowym w Krakowie, wg autorskiego projektu dr Edyty Rola Marcinowskiej. Podczas 4 sesji warsztatowych (4, 10, 18 i 24 VI oraz wystawa 1 VII 2019) ) powstały prace plastyczne w różnych technikach. Warsztaty obejmowały zarówno działania grupowe – 10 uczestników – jak i różne formy pracy indywidualnej, polegającej na twórczej współpracy z art-terapeutką. Punktem wyjścia było pojęcie „abstrakcja”; artystyczną instalację „…bycie …współbycie II” tworzą abstrakcyjne kompozycje malarskie. Są to obiekty w stylu art.-brut: dwuwymiarowe prace malarskie na kartonie oraz przestrzenne – malowane rzeźby ze styropianu i paper mache.
Warsztatowe spotkania arte-terapeutyczne są ukierunkowane na ćwiczenie umiejętności posługiwania się podstawowymi metodami stymulującymi rozwój postawy twórczej i uaktywnienie terapeutycznej roli działań artystycznych w usprawnianiu dysfunkcji psychofizycznych.
W warsztatach Muzeum Narodowym w Krakowie wzięli udział wzięli uczestnicy projektu “Ku samodzielności…”: Gabrysia, Adam, Artur, Jerzy Michał, Marcin, Mariusz, Michał, Piotr, Robert i Zbyszek oraz Edyta – arte-terapeutka, Paulina – Dział Edukacji MNK i terapeuci Fundacji.Wystawa złożona była z obrazów i form przestrzennych oraz fotografii (fot. M.Herzog) i filmu dokumentujących warsztaty.
Maj 2019
– Co możemy zrobić z kuchennych produktów?
– Upominki na Dzień Matki 🙂
Serca zostały wykonane z masy przygotowanej z soli, mąki i wody.Nasze prace na Dzień Matki
- Program Erasmus +
- Cele projektu
- Działania w ramach projektu
- Wydarzenia – galeria zdjęć
- Upowszechnianie rezultatów projektu
Cele projektu dotyczą poprawy (budowania kompetencji) w trzech strategicznych obszarach, które wymieniono w Europejskim Planie Rozwoju Fundacji:(1) Kompetencje (umiejętności i kwalifikacje) oraz motywacja pracowników.(2) Kompetencje związane z organizacją (systemem pracy) oraz zarządzaniem.(3) Kompetencje związane z dialogiem z władzami legislacyjnymi i otoczeniem (w tym z rodzicami osób z autyzmem)W projekcie przewidziano dwa rodzaje działań w ramach współpracy międzynarodowej:
szkolenia job-shadowing w modelowych ośrodkach prowadzonych przez organizacje partnerskie (GAUTENA,IRISH SOCIETY FOR AUTISM, OPEN GROUP, AUTISM EUROPE) oraz udział w najważniejszej branżowej konferencji — Kongresie Autyzm-Europa w 2019 r.Stowarzyszenie Gautena:
Gautena stworzyła sprawny, modelowy systemu wsparcia dla osób z autyzmem w regionie Gipuzkoa, w Kraju Basków – poczynając od wczesnej diagnozy po domy pobytu stałego i sieć dziennych ośrodków aktywności. Szkolenie, które miało miejsce w placówkach Gauteny w 2019 roku były skierowane do kardy zarządzającej Fundacji Wspólnota Nadziei. Wzięło w nim udział 3 naszych pracowników.Bardzo ważnym dla nas miejscem było Irish Society for Autism. To jednostka, która była inspiracją do powstania Farmy Życia w Więckowicach. Nasi pracownicy odwiedzili stworzony przez ISA ośrodka dla osób dorosłych z autyzmem.
Ostatnim etapem Projektu był udział 8 naszych pracowników i wolontariuszy w 12. Międzynarodowym Kongresie Autyzmu w Nicei. Mieliśmy okazję uczestniczyć w wielu ciekawych wykładach, sesjach i spotkaniach. Dwie prezentacje dotyczyły Farmy Życia: podsumowanie rezultatów projektu staff mobility w ramach Erasmus+ (przygotowane przez Maję Pawłowską i Dorotę Wąsik) oraz poster dra Krzysztofa Gerca i dr Mary Jurek na temat aspiracji edukacyjnych wysoko funkcjonujących osób z autyzmem (na podstawie badań przeprowadzonych w ramach projektu Edu-Autyzm, zrealizowanego przez Fundację Wspólnota Nadziei). Kongres pod egidą Stowarzyszenia Autyzm-Europa (Autism-Europe) to największe tego typu wydarzenie na naszym kontynencie – w tym roku uczestniczyło w nim ponad 2200 osób! To miejsce spotkania naukowców, profesjonalistów, opiekunów, terapeutów, rzeczników praw osób z autyzmem a także oczywiście samych osób autystycznych i ich rodzin.
W maju 2019 kolejna grupa pracowników odwiedziła Stowarzyszenie Gautena w San Sebastian (Hiszpania) celem wyjazdu było nabycie kompetencji w zakresie organizacji i zarządzania. Pracownicy biorący udział w wyjeździe poznali strukturę organizacyjną instytucji przyjmującej, poznali system zarządzania pracownikami, uczestniczenia w zebraniach kadry zarządzającej,brali również udział w pracy placówek dziennych, całodobowych oraz edukacyjnych.
1.Prawa człowieka są punktem wyjścia i nadrzędną wartością w pracy z osobami z autyzmem w Gautenie.
2. Sala rehabilitacyjna w placówce dziennego pobytu
3. Pracownia komputerowa
4. Plany dnia uczestników zajęć
5. Jadalnia w placówce całodobowejKolejnym miejscem, które odwiedziliśmy była Dunfirth Farm, należąca do Irish Society for Autism. To miejsce życia i pracy osób dorosłych z autyzmem mieszczące się pod Dublinem w Irlandii.
1. Na zdjęciu jeden z pierwszych domów na Farmie. Przed domem pojazdy czterokołowe, z których mieszkańcy korzystają w wolnym czasie.2. Pokój dzienny w domu mieszkalnym
3. Budynek terapii zajęciowej od zewnątrz…
4. …i wewnątrz
5. gabinet pielęgniarki
6. Wytwory mieszkańców Farmy w Dunfirth w ramach zajęć z arteterapii. Każdy podopieczny ma swobodę tworzenia, najczęściej są to wytwory do których mają szczególne zamiłowanie.
7. W każdym domu można było zauważyć tablicę/ ramkę która zawierała informacje takie jak dzień tygodnia, co będzie danego dnia na obiad oraz kto z opiekunów pełni dyżur.
Tereny Farmy w Dunfirth. Dużo zieleni, przestrzeni, z dala od miasta. Cisza, spokój. Mieszkańcy bardzo swobodnie poruszają się bo jej terenie.Pracownicy i wolontariusze Fundacji Wspólnota Nadziei wzięli udział w 12. Międzynarodowym Kongresie Autyzm Europa.
Projekt „Rozwijanie kompetencji kadry pracującej na rzecz osób dorosłych z autyzmem – job-shadowing w modelowych organizacjach europejskich”.
Projekt sfinansowany z funduszy Komisji Europejskiej w ramach programu Erasmus +.W trakcie trwania projektu uczestnicy szkoleń typu job shadowing dzielili się zdobytymi doświadczeniami z pozostałymi pracownikami Fundacji Wspólnota Nadziei oraz innych organizacji działających na rzecz osób z autyzmem. W trakcie imprezy integracyjnej Dzień Farmera, która miała miejsce we wrześniu 2019 roku, na stoisku “Erasmus +” udzielaliśmy informacji o projekcie osobom zainteresowanym. Dla osób chcących pogłębić swoją wiedzę na temat projektu zorganizowano spotkanie przybliżające odwiedzane placówki.
Spotkanie z pracownikami Fundacji Wspólnota Nadziei oraz osobami zainteresowanymi.
1. 2.
1. Stanowisko Projektu Erasmus Plus na Pikniku Integracyjnym, który odwiedziło ponad 300 osób.
2. Sesja plakatowa na temat Projektu na Kongresie Autism Europe.
Uczestnicy szkoleń przybliżają jego tematykę zainteresowanym uczestnikom Pikniku Integracyjnego.Pracownicy Fundacji Wspólnota Nadziei w trakcie trwania szkoleń organizowanych w ramach projektu zaobserwowali wiele praktycznych rozwiązań, które mogą być zastosowane na Farmi Życia. Oto niektóre z nich:
Na zdjęciach zastosowanie przedmiotów teoretycznie niepotrzebnych – stara drabina, skrzynki po jabłkach – jako elementy wyposażenia wnętrz. Nadanie drugiego życia starym meblom (w tym wypadku krzesłom).Wykonanie zabezpieczenia teoretycznie niebezpiecznych przedmiotów otoczenia przy pomocy plastikowych rurek.
W planie dnia naszych mieszkańców, widnieje stały punkt, którym jest obiad. W związku z tym często pytają, co będzie na obiad, nie mają takich informacji, czasem są niespokojni z tego powodu, pytają ponownie kilka razy. Na Farmie w Dunfirth zaobserwowałam w każdym domu proste rozwiązanie – obrazkowe menu na dany dzień (na zdjęciu). Myślę, że ten pomysł sprawdziłby się także u nas.
Ci z mieszkańców irlandzkiej Farmy, którzy lubili aktywność fizyczną, mieli możliwość korzystania z czterokołowych pojazdów napędzanych siłą mięśni nóg (na zdjęciu). Pojazdy stały swobodnie na poboczu drogi, każdy kto chciał i potrafił, mógł wsiąść i przejechać kawałek. W niektórych przypadkach był to wręcz stały punkt dnia, z określoną ilością “okrążeń” wokół budynków. Pojazdy były stabilne, bezpieczne, a teren ogrodzony, brama zamknięta. Mieszkańcy czuli się swobodnie, nie widziałam stojącego przy nich opiekuna, choć oczywiście dyskretnie kontrolował on sytuację będąc niedaleko.Procedura przeciwpożarowa w Dunfirth.
Podczas pobytu na Farmie w Dunfirth mieliśmy możliwość zaobserwować cotygodniowe inspekcje dotyczące stanu technicznego pomieszczeń i znajdujących się w nich sprzętów, mebli. Każda usterka – zepsuta żarówka, dziura w tapicerce kanapy, pęknięcie ściany, uszkodzenie drzwi itp., były odnotowywane. Podczas kolejnej inspekcji sprawdzano, czy zostały one usunięte. Działania te miały na celu nie tylko reagowanie na bieżące problemy techniczne, ale także zachowanie procedur przeciwpożarowych, do których przywiązywano ogromną wagę. W każdym domu, w strategicznych miejscach, znajdowały się instrukcje postępowania w przypadku wystąpienia pożaru – z uwzględnieniem zachowań i indywidualnych potrzeb poszczególnych mieszkańców. Procedury przeciwpożarowe były też niejednokrotnie przećwiczone i beneficjenci znali kolejne etapy postępowania. Moim zdaniem warto powyższe działania i rozwiązania wprowadzić także na naszej Farmie.
W każdym z domów w salonie lub jadalni znajduje się radio sensoryczne, które ułatwia integrację sensoryczną, czyli proces, który odbywa się w naszym mózgu. Odpowiada za to, w jaki sposób integrujemy ze sobą wszystkie wrażenia zmysłowe, jakie odbiera nasze ciało ze wszystkich zmysłów i później przetwarza je w taki sposób, żeby wyszło z tego jakieś zachowanie.
Dawniej na Farmie mieszkało wiele zwierząt, obecnie jest tylko kilka osłów. Mieszkańcy bardzo lubią dokarmiać je marchewkami i jabłkami. Kontakt ze zwierzętami sprawia im wielką radość.Gautena. Dokumentacja, z którą uczestnicy przyjeżdżają na zajęcia. Jest ona bardzo oszczędna i prosta w wypełnianiu, jest również czytelna. Pomaga szybko określić, w jakim stanie psychofizycznym trafia Osoba z Autyzmem na zajęcia.
Sposób wykorzystania i oznaczenia desek to przetwarzania produktów odmiennego pochodzenia. Dunfirth Farm w Irlandii.
Gautena prowadzi zajęcia z zakresu adaptacji osób niepełnosprawnych do korzystania z usług placówek publicznej służby zdrowia. Na zdjęciu uczestnik programu Erasmus demonstruje urządzenie-symulator “wizyta u okulisty”. Jest to ciekawa metoda pracy, którą z całą pewnością wykorzystamy na Farmie. - Ku lepszej jakości życia osób z autyzmem w środowisku lokalnym
- Rekrutacja uczestników
- Harmonogram realizacji zadania
- Wydarzenia – galeria zdjęć
Docelową grupę beneficjentów ostatecznych projektu stanowią:
a) 10 dorosłych osób niepełnosprawnych z autyzmem oraz pokrewnymi zaburzeniami rozwojowymi i zaburzeniami psychicznymi, z orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności będących mieszkańcami MDPS lub kandydatami do zamieszkania w MDPS i jednocześnie uczestnikami zajęć Dziennego Centrum Aktywności na Farmie Życia w Więckowicach, pochodzącymi głównie z Krakowa i powiatu krakowskiego (lub z innych powiatów województwa małopolskiego).
b) 15 osób, będących rodzicami, opiekunami (prawnymi lub faktycznymi) BO z grupy docelowej z punktu a).Pozostałymi adresatami projektu będą:
a) 150 osób – uczestników spotkania integracyjnego (tj. Pikniku na Farmie Życia w Więckowicach). Uczestnikami spotkania będą głównie osoby z autyzmem oraz ich opiekunowie i rodzice (nie będące uczestnikami z grupy docelowej z punktu 2.), a także mieszkańcy społeczności lokalnej, przedstawiciele władz administracji publicznej, a także pracownicy placówek i instytucji działających na rzecz osób niepełnosprawnych, w tym instytucji zaprzyjaźnionych i współpracujących z Fundacją oraz wszyscy inni zainteresowani działaniami na rzecz osób z autyzmem.
b) 10 osób – kadra – personel merytoryczny bezpośrednio pracujący na rzecz dorosłych osób niepełnosprawnych z autyzmem oraz pokrewnymi zaburzeniami rozwojowymi i zaburzeniami psychicznymi, są to osoby zatrudnione w Ośrodku Farma Życia, w ramach którego utworzono MDPS „Na Farmie Życia” oraz Dzienne Centrum Aktywności.Szczegółowe informacje znajdują się w Regulaminie rekrutacji.
1. Regulamin rekrutacji.
2. Formularz rekrutacyjny.
3. Formularz rekrutacyjny, rodzic, opiekunowie.
4. Rejestracja formularzy rekrutacyjnych Beneficjentów ostatecznych projektu.
5. Oświadczenie Beneficjenta ostatecznego, zgoda na przetwarzanie danych osobowych.
6. Oświadczenie Beneficjenta ostatecznego, zgoda na przetwarzanie danych osobowych, rodzic, opiekun.
7. Lista Beneficjentów ostatecznych Projektu.Grudzień
Przedświąteczna wycieczka do krakowskiego ZOO
Korzystając z nietypowej, grudniowej pogody wybraliśmy się na wycieczkę do krakowskiego zoo. Jak zwykle przy tego typu wyprawach korzystaliśmy z taksówki. Wygodnie i dobrych humorach dojechaliśmy do celu. W zoo zobaczyliśmy większość zwierząt na wybiegach – zima jeszcze do nas nie zawitała. Mieszkańcy Farmy Życia z zainteresowaniem przyglądali się słoniom i żyrafom, wielkim kotom, czyli lwom, tygrysom i panterom; bardzo podobały im się wielbłądy, konie, małpki i surykatki oraz pingwiny i ptaki, zwłaszcza orły, papugi i sowy , a także rozmaite płazy, gady i ryby. Zrobiliśmy dużo zdjęć, więc będziemy mogli przypominać sobie miłe chwile oraz utrwalać nazwy zwierząt, które widzieliśmy.
***
Jarmark Bożonarodzeniowy na Krakowskim Rynku
Listopad
Szkolenie makaton 22 XI
***
Wycieczka do Dolinki Kobylańskiej 20 XI
Wspólnie z Krysią wybrałyśmy się na pieszą wycieczkę do Dolinki Kobylańskiej. Krysia bardzo lubi takie długie wyprawy, jest wtedy w doskonałym nastroju; pyszne, słodkie batoniki podtrzymywały nasz dobry humor. Udało się nam zobaczyć piękne jesienne widoki, co starałyśmy się uwiecznić na zdjęciach.
***
13 XI
W ramach zajęć uspołeczniających Krzysztof W odbył spacer po Krakowie zaznajamiając się z jego infrastrukturą. Trening w przestrzeni miejskiej ma na celu poszerzenie umiejętności społecznych i poznawczych.***
Szkolenie Pierwsza pomoc 4 XI
30 X
Uczestnicy projektu Anna W i Wojciech G wybrali się do centrum Krakowa na spacer uliczkami Starego Miasta. W przerwie zjedli ciepły posiłek w McDonaldzie. Taki program wycieczki pozwala na praktyczny trening odpowiedniego zachowania we wspólnej przestrzeni społecznej oraz rozwija umiejętności korzystania z lokali gastronomicznych.
***
23 X
Łukasz K Adam Ć brali udział w wycieczce do Parku Krajobrazowego „Dolinki Krakowskie” mającej na celu rozwijanie umiejętności społecznych na terenach turystycznych.21 IX
Dzień Farmera – Piknik Ekologiczny na Farmie Życia - PROO – Fundacja Wspólnota Nadziei – małopolski lider działań na rzecz dorosłych osób z autyzmem
- Cele projektu
W ramach projektu “Fundacja Wspólnota Nadziei – małopolski lider działań na rzecz dorosłych osób z autyzmem” podjęte zostaną zastępujące działania:
- Opracowanie podręcznika-przewodnika do pracy bezpośredniej z osobami z autyzmem w Fundacji
- Zatrudnienie superwizora
- Systematyczne spotkania szkoleniowe dla kadry pracującej bezpośrednio z osobami z autyzmem
- Powołanie i prowadzenie instytucji szkoleniowej
- Utworzenie regionalnego zrzeszenia organizacji i osób prowadzącego działania rzecznicze na
rzecz osób z autyzmem - Usprawnienia funkcjonowania Fundacji i włączenie kadry pracowników w zarządzanie rozwojem
organizacji - Budowanie relacji z otoczeniem i stabilności finansowej Fundacji
- Uruchomienie kuchni centralnej na Farmie Życia.
Projekt sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.
2018
- Ku samodzielności, integracji i samostanowieniu.
- Informacje o projekcie
- Rekrutacja uczestników
- Harmonogram realizacji zadania
- Zamówienia w ramach projektu
- Wydarzenia 2018/2019 r.
„Ku samodzielności, integracji i samostanowieniu. Kompleksowe wsparcie dorosłych osób niepełnosprawnych ze spektrum autyzmu.”Projekt współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.Termin realizacji:1 kwietnia 2018 roku do dnia 31 marca 2021 roku.Kierunek pomocy:Zwiększenie samodzielności osób niepełnosprawnych.Cel projektu:Celem projektu jest wzrost samodzielności grupy 40. dorosłych osób Niepełnosprawnych z zaburzeniami ze spektrum autyzmu poprzez udzielenie kompleksowego i zindywidualizowanego wsparcia w zakresie rehabilitacji w okresie 01.04.2018 – 31.03.2021 r. Realizacja zadania, poprzez zajęcia rehabilitacyjne wpłynie na zwiększenie sprawności funkcjonalnej i aktywności życiowej osób niepełnosprawnych.Zasięg terytorialny:Projekt ma charakter regionalny. Realizowany jest na terenie województwa małopolskiego, powiatu Kraków i krakowskiego.Grupa docelowa:Grupę docelową stanowi 40. dorosłych osób niepełnosprawnych z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, z orzeczeniem o umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności, które w chwili przystąpienia do projektu spełniają następujące warunki:1. mają ukończony 18 r. ż.,2. posiadają aktualne orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności (beneficjentami ostatecznymi projektu mogą być osoby niepełnosprawne, które przedstawią, najpóźniej w dniu przystąpienia do projektu, aktualne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności lub aktualne orzeczenie o niepełnosprawności lub aktualne orzeczenie równoważne – orzeczenie lekarza orzecznika Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub orzeczenie o zaliczeniu do jednej z grup inwalidów),3. jeżeli w ww. orzeczeniu o stopniu niepełnosprawności, wskazana będzie inna przyczyna, np. choroba psychiczna, upośledzenie umysłowe – konieczne będzie dostarczenie zaświadczenia / diagnozy autyzmu,4. nie są uczestnikami innych placówek pobytu dziennego (typu wtz*, śds**, zaz),5. są nieaktywne zawodowo.*Warunek udziału w projekcie dla uczestników WTZ – zakres merytoryczny projektu nie może dotyczyć działań podejmowanych na rzecz uczestnika zgodnie z Indywidualnym programem rehabilitacji i terapii, przygotowanym przez radę programową warsztatu.**Warunek udziału w projekcie dla uczestników ŚDS – zakres merytoryczny projektu nie może dotyczyć działań podejmowanych na rzecz uczestnika zgodnie z indywidualnym planem postępowania wspierająco – aktywizującego w ŚDS.Beneficjentami ostatecznymi projektu mogą zostać osoby dorosłe niepełnosprawne z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, wśród nich:1. uczestnicy zajęć Dziennego Centrum Aktywności na Farmie Życia w poprzednio realizowanych zadaniach zleconych,2. mieszkańcy Małopolskiego Domu Pomocy Społecznej „Na Farmie Życia” w Więckowicach,3. uczniowie / absolwenci krakowskich szkół specjalnych oraz współpracujących z Fundacją organizacji pozarządowych,4. pozostałe osoby (nie posiadające miejsca w żadnej dziennej placówce).Ilość beneficjentów zaplanowana w roku 2018 – 30 osób.Ilość beneficjentów zaplanowana w roku 2019 – 35 osób.Ilość beneficjentów zaplanowana w roku 2020 – 40 osób.Projekt ma za zadanie rehabilitację osób niepełnosprawnych ze spektrum zaburzeń autystycznych (ASD) poprzez kompleksowy zespół działań wspierająco – terapeutycznych i edukacyjnych zmierzających do podwyższenia poziomu ich samodzielności i funkcjonowania, a przez to, poprawy jakości ich życia i pełniejszej integracji społecznej. Realizacja zadania przyczyni się do wzrostu poziomu posiadanych kompetencji i umiejętności bo.W ramach zadania osoby z autyzmem otrzymają zróżnicowane, kompleksowe i zindywidualizowane wsparcie w ramach zajęć rehabilitacyjnych zorganizowanych w Dziennym Centrum Aktywności.W ramach projektu zidentyfikowane zostaną obszary funkcjonowania osób niepełnosprawnych, w których zaburzenie rozwojowe tworzy główne bariery dla samodzielności i aktywności, przeprowadzona zostanie zindywidualizowana ocena funkcjonalna określająca możliwości i potrzeby danej osoby oraz opracowany zostanie dla każdego Indywidualny Plan Działania (IPD) określający cele wsparcia.Rehabilitacja będzie prowadzona w trybie ciągłym w oparciu o istniejące pracownie DCA, gospodarstwo ekologiczne, tereny rekreacyjne, a także na zewnątrz w trakcie wizyt usamodzielniających w miejscach publicznych.Zajęcia rehabilitacyjne i treningi dostosowane będą do poziomu funkcjonowania, możliwości i potrzeb danego beneficjenta ostatecznego oraz celów i metod zawartych w jego IPD.W ramach zadania prowadzone będą również indywidualne, całodobowe pobyty adaptacyjne w mieszkaniach treningowych dla osób, które mają docelowo zamieszkać w placówkach pobytu stałego, jak np. Małopolski Dom Pomocy Społecznej “Na Farmie Życia” prowadzony przez Fundację. Celem tych zajęć jest stopniowe przystosowanie dorosłych osób z autyzmem do życia poza domemrodzinnym.Obydwa moduły zadania obejmują również dojazd beneficjentów do w/w placówek Fundacji.Projekt stanowi merytoryczną całość służącą rozwijaniu samodzielności bo w różnych sferach funkcjonowania, a także odciążeniu opiekunów – rodzin osób z autyzmem.Adres, pod którym można uzyskać informację nt. rekrutacji i realizacji projektu:Fundacja Wspólnota NadzieiWięckowice, ul. Ogrodowa 17, 32-082 Bolechowicebiuro@farma.org.pl / b.grotkiewicz@farma.org.plREKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCAdo projektu „Ku samodzielności, integracji i samostanowieniu. Kompleksowe wsparcie dorosłych osób niepełnosprawnych ze spektrum autyzmu.”Zapraszamy osoby z zaburzeniami ze spektrum autyzmu do udziału w projekcie realizowanym przez Fundację Wspólnota Nadziei ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.Termin nadsyłania zgłoszeń upływa z dniem 14 grudnia 2018 r.Beneficjentami ostatecznymi (uczestnikami) projektu mogą zostać dorosłe osoby niepełnosprawne z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, z orzeczeniem o umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności, które w chwili przystąpienia do projektu spełniają następujące warunki:1. mają ukończony 18 rok życia2. posiadają aktualne orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności (beneficjentami ostatecznymi projektu mogą być osoby niepełnosprawne, które przedstawią, najpóźniej w dniu przystąpienia do projektu, aktualne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności lub aktualne orzeczenie o niepełnosprawności lub aktualne orzeczenie równoważne – orzeczenie lekarza orzecznika Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub orzeczenie o zaliczeniu do jednej z grup inwalidów),3. jeżeli w ww. orzeczeniu o stopniu niepełnosprawności, wskazana będzie inna przyczyna, np. choroba psychiczna, upośledzenie umysłowe – konieczne będzie dostarczenie zaświadczenia / diagnozy autyzmu,4. nie są uczestnikami innych placówek pobytu dziennego (typu wtz*, śds**, zaz),5. są nieaktywne zawodowo.*Warunek udziału w projekcie dla uczestników WTZ – zakres merytoryczny projektu nie może dotyczyć działań podejmowanych na rzecz uczestnika zgodnie z Indywidualnym programem rehabilitacji i terapii, przygotowanym przez radę programową warsztatu.**Warunek udziału w projekcie dla uczestników ŚDS – zakres merytoryczny projektu nie może dotyczyć działań podejmowanych na rzecz uczestnika zgodnie z indywidualnym planem postępowania wspierająco – aktywizującego w ŚDS.
Szczegółowe informacje znajdują się w Regulaminie rekrutacji.***
Zapraszamy osoby z zaburzeniami ze spektrum autyzmu do udziału w projekcie pn.„Ku samodzielności, integracji i samostanowieniu. Kompleksowe wsparcie dorosłych osób niepełnosprawnych ze spektrum autyzmu.”realizowanym przez Fundację Wspólnota Nadziei ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.Termin nadsyłania zgłoszeń upływa z dniem 30 czerwca 2018 r.Beneficjentami ostatecznymi (uczestnikami) projektu mogą zostać dorosłe osoby niepełnosprawne z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, z orzeczeniem o umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności, które w chwili przystąpienia do projektu spełniają następujące warunki:1. mają ukończony 18 r. ż.,2. posiadają aktualne orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności (beneficjentami ostatecznymi projektu mogą być osoby niepełnosprawne, które przedstawią, najpóźniej w dniu przystąpienia do projektu, aktualne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności lub aktualne orzeczenie o niepełnosprawności lub aktualne orzeczenie równoważne – orzeczenie lekarza orzecznika Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub orzeczenie o zaliczeniu do jednej z grup inwalidów),3. jeżeli w ww. orzeczeniu o stopniu niepełnosprawności, wskazana będzie inna przyczyna, np. choroba psychiczna, upośledzenie umysłowe – konieczne będzie dostarczenie zaświadczenia / diagnozy autyzmu,4. nie są uczestnikami innych placówek pobytu dziennego (typu wtz*, śds**, zaz),5. są nieaktywne zawodowo.*Warunek udziału w projekcie dla uczestników WTZ – zakres merytoryczny projektu nie może dotyczyć działań podejmowanych na rzecz uczestnika zgodnie z Indywidualnym programem rehabilitacji i terapii, przygotowanym przez radę programową warsztatu.**Warunek udziału w projekcie dla uczestników ŚDS – zakres merytoryczny projektu nie może dotyczyć działań podejmowanych na rzecz uczestnika zgodnie z indywidualnym planem postępowania wspierająco – aktywizującego w ŚDS.Szczegółowe informacje znajdują się w Regulaminie rekrutacji.zał. nr 1 Formularz rekrutacyjnyOgłoszenie o udzieleniu zamówienia:W związku z prowadzonym postępowaniem dotyczącym wyłonienia wykonawcy na wykonanie usługi transportu dla osób niepełnosprawnych z autyzmem, będących uczestnikami realizowanego przez zamawiającego zadania pn. „Ku samodzielności, integracji i samostanowieniu…”, informujemy, że z wykonawcą – Radio Taxi PARTNER Sp. z o.o., ul. Władysława Jagiełły 20/1, 31-711 Kraków zawarto umowę w dniu 02.07.2018 r.***Informacja o zakończeniu postępowania oraz o wyborze najkorzystniejszej oferty:W związku z prowadzonym postępowaniem dotyczącym wyłonienia wykonawcy na wykonanie usługi transportu dla osób niepełnosprawnych z autyzmem, będących uczestnikami realizowanego przez zamawiającego zadania pn. „Ku samodzielności, integracji i samostanowieniu…”, informujemy, że w wyniku przeprowadzonego postępowania, do Fundacji wpłynęła 1 oferta.W wyniku przeprowadzonego postępowania, wyłoniono wykonawcę usługi – Radio Taxi PARTNER Sp. z o.o., ul. Władysława Jagiełły 20/1, 31-711 Kraków. Oferta spełnia wymogi formalne określone w zapytaniu ofertowym, cena przedstawionej oferty jest najniższa.***Zapraszamy potencjalnych Wykonawców do składania ofert na wykonanie usługi transportu dla osób niepełnosprawnych z autyzmem, będących uczestnikami realizowanego przez Zamawiającego zadania pn. „Ku samodzielności, integracji i samostanowieniu. Kompleksowe wsparcie dorosłych osób niepełnosprawnych ze spektrum autyzmu” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w terminie do dnia 28 czerwca 2018 r.Szczegóły w załączonym dokumencie:
Zapytanie Ofertowe transport Ku samodzielnosci***Zapraszamy potencjalnych Wykonawców do składania ofert na świadczenie usługi rehabilitacji ruchowej z elementami fizjoterapii dla osób niepełnosprawnych z autyzmem, będących uczestnikami realizowanego przez Zamawiającego zadania pn. „Ku samodzielności, integracji i samostanowieniu. Kompleksowe wsparcie dorosłych osób niepełnosprawnych ze spektrum autyzmu” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w terminie do dnia 24 kwietnia 2018 r. do godz. 12.00Szczegóły w załączonym dokumencie:***Zapraszamy potencjalnych Wykonawców do składania ofert na ubezpieczenie w zakresie następstw nieszczęśliwych wypadków dla osób niepełnosprawnych z autyzmem, będących uczestnikami realizowanego przez Zamawiającego zadania pn. „Ku samodzielności, integracji i samostanowieniu. Kompleksowe wsparcie dorosłych osób niepełnosprawnych ze spektrum autyzmu” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w terminie do dnia 24 kwietnia 2018 r. do godz. 12.00Szczegóły w załączonym dokumencie:***
Zapraszamy potencjalnych Wykonawców do składania ofert na wykonanie usługi specjalistycznego transportu dla osób niepełnosprawnych z autyzmem, będących uczestnikami realizowanego przez Zamawiającego zadania pn. „Ku samodzielności, integracji i samostanowieniu. Kompleksowe wsparcie dorosłych osób niepełnosprawnych ze spektrum autyzmu” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w terminie do dnia 20 kwietnia 2018 r.Szczegóły w załączonym dokumencie:Swięty Mikołaj na Farmie relacja z FBObchody Święta Niepodległości na Farmie Życia.Relacja poniżej:https://farma.org.pl/aktualnosci/swieto-niepodleglosci-na-farmie-zycia.html
***6 X 2018 uczestnicy projektu licznie uczestniczyli w jubileuszowym pikniku z okazji 20-lecia Fundacji.Jednym z punktów programu była wystawa powarsztatowa.***
Warsztaty artystyczne na Farmie Życia 10-11 IX 2018Podczas warsztatów artystycznych, które Edyta Rola-Marcinowska przygotowała dla beneficjentów Fundacji Wspólnota Nadziei we wrześniu 2018 roku, powstało kilkanaście obrazów. Wszystkie zostały wykonane techniką mieszaną na papierze: beneficjenci pokolorowali karton kredkami woskowymi a art-terapeutka nałożyła na to warstwę czarnego tuszu. Potem uczestnicy warsztatów – samodzielnie lub z niewielką pomocą terapeutów współprowadzących zajęcia – wydrapywali rylcami ornamenty wg własnego pomysłu (artystka zaznaczyła jedynie okrągi średnice – szablon jednakowy dla wszystkich).Technika zainspirowała Krystynę Wendorff i Jerzego Michała Perzanowskiego: w drugim dniu warsztatów powstały dodatkowo dwie prace wykreowane według pomysłu autorów.Wystawa złożona z 13 pracobrazów będzie prezentowana podczas Pikniku na Farmie Życiaz okazji jubileuszu 20-lecia Fundacji. Jej integralną częścią będą fotografie dokumentujące dwudniowe warsztaty (fot. M.Herzog)Edyta Rola Marcinowska jest wykładowczynią Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach; w 2015 roku otrzymała tytuł doktora sztuk plastycznych. Artystka eksperymentuje twórczo z włóknem naturalnym (tkanina unikatowa i miękka rzeźba); interesują ją również interdyscyplinarne formy działań arteterapeutycznych i szeroko rozumiana edukacja artystyczna. Od lat współpracuje z placówkami terapeutycznymi działającymi na rzecz osób z autyzmem (wystawy: Rozkrzycz autyzm , …Bycie… współbycie ).Artystka ukończyła Wyższą Szkołę Sztuki Stosowanej w Poznaniu na kierunku Malarstwo (specjalizacja: Pracownia tkaniny przestrzennej i gobelinu prof. Urszuli Plewki-Schmidt) oraz Arteterapię w Łodzi (Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna).
***
Zajęcia edukacyjne, ogrodnicze lub uspołeczniające organizujemy również poza siedzibą Fundacji. W czerwcu odbywały się one m.in. w palmiarni Uniwersytetu Rolniczego, czy na plaży miejskiej.
***
Od maja 2018, jak tylko dopisuje pogoda, uczestnicy projektu wyjeżdżają na zajęcia uspołeczniające do Kryspinowa.
- Na drodze integracji ku lepszej jakości życia osób.
- Informacje o projekcie
- Rekrutacja uczestników
- Harmonogram realizacji zadania
- Wydarzenia 2018/2019
„Na drodze integracji ku lepszej jakości życia osób z autyzmem.”Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu : Oparcie społeczne dla osób z zaburzeniami psychicznymi – edycja 2018 rTermin realizacji:23 maja 2018 roku do dnia 31 grudnia 2018 roku.Kierunek pomocy:Przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu osób z autyzmem i pokrewnymi zaburzeniamiCel projektu:Celem realizacji zadania jest poprawa funkcjonowania zagrożonych wykluczeniem społecznym osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu w ich środowisku zamieszkania i pobytu, aktywizacja społeczna, a także poprawa jakości usług świadczonych na ich rzeczZasięg terytorialny:Projekt ma charakter regionalny. Realizowany jest na terenie województwa małopolskiego, powiatu Kraków i krakowskiego.Grupy adresatów projektu:Projekt „Na drodze integracji ku lepszej jakości życia osób z autyzmem” adresowany jest do następujących grup beneficjentów:1) Osób z autyzmem i pokrewnymi zaburzeniami, będących mieszkańcami małopolskiego domu pomocy społecznej „na farmie życia” (zwanego dalej: MDPS „na farmie życia”) lub kandydatami do zamieszkania w MDPS „na farmie życia” i będącymi jednocześnie uczestnikami zajęć dziennego centrum aktywności na farmie życia w Więckowicach (łącznie 10 osób),2) Rodziców i opiekunów tych osób (łącznie 15 osób),3) Środowiska społecznego, w jakim żyją i z jakim się stykają osoby z autyzmem – uczestników spotkania integracyjnego (tj. Pikniku na „Farmie Życia” w Więckowicach). Uczestnikami spotkania będą głównie osoby z autyzmem oraz ich opiekunowie i rodzice (nie będące uczestnikami z grupy docelowej nr 1 i 2), a także mieszkańcy społeczności lokalnej, przedstawiciele władz administracji publicznej, a także pracownicy placówek i instytucji działających na rzecz osób niepełnosprawnych, w tym instytucji zaprzyjaźnionych i współpracujących z Fundacją oraz wszyscy inni zainteresowani działaniami na rzecz osób z autyzmem. (łącznie150 osób),4) Kadry bezpośrednio pracującej z osobami z autyzmem i pokrewnymi zaburzeniami – personel merytoryczny bezpośrednio pracujący na rzecz dorosłych osób niepełnosprawnych z autyzmem oraz pokrewnymi zaburzeniami rozwojowymi i zaburzeniami psychicznymi, są to osoby zatrudnione w Ośrodku Farma Życia, w ramach którego utworzono MDPS „Na Farmie Życia” oraz Dzienne Centrum Aktywności (łącznie 10 osób)Działania kierowane do osób z autyzmem mają na celu poprawę jakości życia osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, dalszy ich rozwój, umożliwienie im nabycia nowych doświadczeń oraz integrację i włączenie społeczne. Planowane w ramach projektu działania na rzecz osób z autyzmem to: terapia przez pracę, terapia przez sztukę, aktywizacja społeczna.Działania kierowane do rodziców i opiekunów osób z autyzmem mają na celu wsparcie i zintegrowanie najbliższego środowiska osób z autyzmem. W projekcie jest przewidzianych kilka wspólnych wyjść (rodziców i opiekunów) na wydarzenia kulturalne (koncert, film) oraz do kawiarni na spotkania „przy kawie”. Tego rodzaju wspólne wyjścia mogą być swoistą grupą wsparcia, bardziej atrakcyjną, niż fachowo prowadzonym spotkaniem „w czterech ścianach”.Działania kierowane do środowiska społecznego mają na celu promocję dobrych praktyk i przeciwdziałanie dyskryminacji osób z autyzmem.Działania kierowane do kadry bezpośrednio pracującej na rzecz osób z autyzmem mają na celu podniesienie kwalifikacji, rozwijanie wiedzy, umiejętności i postaw koniecznych do właściwego wykonywania zadań na stanowisku pracy, pogłębianie i poszerzanie potencjału pracownika, aby pomoc świadczona na rzecz osób z zaburzeniami psychicznymi była dostosowana do ich potrzeb i w optymalny sposób przyczyniała się do zwiększenia różnorodności proponowanych form wsparcia oraz poprawy jakości usług świadczonych na rzecz tej grupy.Realizacja projektu ma przyczynić się do poprawy funkcjonowania zagrożonych wykluczeniem społecznym osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, w ich środowisku zamieszkania i pobytu, a także ich aktywizacji społecznej. Dodatkowo ma przyczynić się do integracji rodziców i opiekunów osób z autyzmem. Ponadto przyczyni się do wzrostu wiedzy społeczeństwa o autyzmie, jak również poprawy jakości świadczonych usług, co z kolei wpłynie na poprawę jakości życia osób z autyzmem i ich rodzin. Z wiedzy i zrozumienia wprost wynika akceptacja.Miejscem realizacji projektu jest Farma Życia prowadzona przez Fundację Wspólnota Nadziei w Więckowicach pod Krakowem – pierwszy w Polsce ośrodek stałego pobytu, rehabilitacji, pracy i terapii osób z autyzmem, gdzie prowadzone jest Dzienne Centrum Aktywności i MDPS „Na Farmie Życia” oraz gdzie zorganizowany zostanie Piknik integracyjny (Więckowice ul. Ogrodowa 17, 32-082 Bolechowice). Działania na rzecz osób z autyzmem oraz ich opiekunów i rodziców prowadzone będą również w przestrzeni publicznej – na terenie woj. Małopolskiego – gmina Zabierzów i/lub inne gminy oraz miasto Kraków, gdzie odbywać się będą wyjścia/wycieczki i spotkania dla rodziców i opiekunów.Adres, pod którym można uzyskać informację nt. rekrutacji i realizacji projektu:Fundacja Wspólnota NadzieiWięckowice, ul. Ogrodowa 17, 32-082 Bolechowicebiuro@farma.org.pl / mdps@farma.org.plDocelową grupę beneficjentów ostatecznych projektu stanowią:a)10 dorosłych osób niepełnosprawnych z autyzmem oraz pokrewnymi zaburzeniami rozwojowymi i zaburzeniami psychicznymi, z orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności będących mieszkańcami MDPS lub kandydatami do zamieszkania w MDPS i jednocześnie uczestnikami zajęć Dziennego Centrum Aktywności na Farmie Życia w Więckowicach, pochodzącymi głównie z Krakowa i powiatu krakowskiego (lub z innych powiatów województwa małopolskiego).b)15 osób, będących rodzicami, opiekunami (prawnymi lub faktycznymi) BO z grupy docelowej z punktu „a)”.Pozostałymi adresatami projektu będą:a)150 osób – uczestników spotkania integracyjnego (tj. Pikniku na „Farmie Życia” w Więckowicach). Uczestnikami spotkania będą głównie osoby z autyzmem oraz ich opiekunowie i rodzice (nie będące uczestnikami z grupy docelowej z punktu 2.), a także mieszkańcy społeczności lokalnej, przedstawiciele władz administracji publicznej, a także pracownicy placówek i instytucji działających na rzecz osób niepełnosprawnych, w tym instytucji zaprzyjaźnionych i współpracujących z Fundacją oraz wszyscy inni zainteresowani działaniami na rzecz osób z autyzmem.b)10 osób – kadra – personel merytoryczny bezpośrednio pracujący na rzecz dorosłych osób niepełnosprawnych z autyzmem oraz pokrewnymi zaburzeniami rozwojowymi i zaburzeniami psychicznymi, są to osoby zatrudnione w Ośrodku Farma Życia, w ramach którego utworzono MDPS „Na Farmie Życia” oraz Dzienne Centrum Aktywności.Szczegółowe informacje znajdują się w Regulaminie rekrutacji.
1. Regulamin rekrutacji.
2. Formularz rekrutacyjny.
3.Formularz rekrutacyjny, rodzic, opiekunowie.
4.Rejestracja formularzy rekrutacyjnych Beneficjentów ostatecznych projektu.
5. Oswiadczenie Beneficjenta ostatecznego, zgoda na przetwarzanie danych osobowych.
6.Oświadczenie Beneficjenta ostatecznego, zgoda na przetwarzanie danych osobowych, rodzic, opiekun.
7. Lista Beneficjentów ostatecznych Projektu.” Na zajęciach ”***“W dniach 9,10.11.2018 odbyło się szkolenie “Praca z osobą przejawiającą zachowania trudne” współfinansowane ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach projektu “Na drodze samodzielności ku lepszej jakości życia osób z autyzmem”. W szkoleniu prowadzonym przez Panią Katarzynę Patyk – Wieczorek wzięli udział pracownicy Małopolskiego Domu Pomocy Społecznej i Dziennego Centrum Aktywności.”***Wycieczka do ZOO.***
Uczestnikami projektu byli również rodzice, którzy wzieli udział we wspólnych wyjściach integracyjnych o charakterze społeczno – kulturalnym. M.in. wzieli udział w wyjściu do Teatru Ludowego na sztukę ” 53 wojny ”***W ramach projektu powstają piekne prace. Oto niektóre z nich.***W ramach projektu “Na drodze samodzielności ku lepszej jakości życia zautyzmem” miały miejsce liczne wycieczki odwiedzaliśmy m.in. krakowskiezoo, podkrakowskie dolinki, zamek w Pieskowej Skale, Muzeum Lotnictwa,Zalew w Kryspinowie. Uczestnicy projektu chętnie chodzili do restauracji***
” W dniach 12,13.10.2018 odbyło się szkolenie z zakresu terapii i edukacji osób z autyzmem dla 10 pracowników Fundacji “Wspólnota Nadziei”. W ramach szkolenia Pani dr Anna Prokopiak poruszyła tematy terapii i edukacji osób z autyzmem, zaburzeń sensorycznych, interpretacji zachowań, potrzeb edukacyjnych, komunikacji z osobami z autyzmem oraz współpracy z rodziną.”***
Wycieczka ” Statkiem po Wisle ”
Piknik Integracyjny ” Dzień Farmera ” – pogoda dopisała, humory również!!!
***
“W ramach projektu pn “Na drodze integracji ku lepszej jakości życia osób z autyzmem”, mieszkańcy MDPS wzięli udział w wycieczce do Pieskowej Skały.
Nie mogło oczywiście zabraknąć pysznego ciastka z zamkowej kawiarni 🙂
- Program ERASMUS +
- Cel projektu
- Działania w ramach projektu
- Wydarzenia – Galeria zdjęć
Cele projektu dotyczą poprawy (budowania kompetencji) w trzech strategicznych obszarach, które wymieniono w Europejskim Planie Rozwoju Fundacji:(1) Kompetencje (umiejętności i kwalifikacje) oraz motywacja pracowników.(2) Kompetencje związane z organizacją (systemem pracy) oraz zarządzaniem.(3) Kompetencje związane z dialogiem z władzami legislacyjnymi i otoczeniem (w tym z rodzicami osób z autyzmem)W projekcie przewidziano dwa rodzaje działań w ramach współpracy międzynarodowej: szkolenia job-shadowing w modelowych ośrodkach prowadzonych przez organizacje partnerskie (GAUTENA,IRISH SOCIETY FOR AUTISM, OPEN GROUP, AUTISM EUROPE) oraz udział w najważniejszej branżowej konferencji – Kongresie Autyzm-Europa w 2019 r.
W 2018 zrealizowane zostały szkolenia typu “job shadowing” w następujących placówkach:
Stowarzyszenie Autyzm-Europa (do którego należy nasza Fundacja). “Job-shadowing” polega na tym, że razem z gospodarzami 3 naszych wolontariuszy brała udział w debatach, spotkaniach i innych działaniach, również w Parlamencie Europejskim. Była okazja uczestniczenia w konferencji prasowej reprezentującego nas w Brukseli europosła Marka Plury, poświęconej sytuacji osób niepełnosprawnych protestujących w polskim Sejmie.Kolejne szkolenia typu job-shadowing odbyły się we Włoszech, w Bolonii — w sumie naszych partnerów OPEN GROUP odwiedziło sześcioro pracowników i wolontariuszy z Farmy Życia. Odwiedziliśmy:
– Borgo, czyli ośrodek aktywności dziennej dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, w miejscowości Borgonuovo.
– Ośrodek Marakanda, w którym osoby z niepełnosprawnością intelektualną (również kilkoro z autyzmem) malują, szyją, haftują, lepią z gliny, drukują koszulki i zajmują się stolarstwem – każdy według swoich indywidualnych talentów, zainteresowań, możliwości i potrzeb. Powstają w ten sposób piękne dzieła sztuki i przedmioty użytkowe
– Farma Montebello – pięknie położona na wzgórzach otaczających miasteczko Sasso Marconi. Na farmie uprawiane są zioła, lawenda, warzywa i owoce; uczestnicy pracują w ogrodzie, w polu, samodzielnie przyrządzają posiłki – głównie z produktów, które wyrosły dzięki ich pracy. Podobnie jak w innych ośrodkach, polscy uczestnicy szkolenia obserwowali i uczestniczyli w różnych czynnościach – niektórzy uczyli się uprawy ziół, inni pracowali przy jesiennym podcinaniu lawendy, jeszcze inni obserwowali i uczestniczyli w przygotowaniu posiłków. Montebello realizuje ideę SLOW WORK – nieśpiesznej, lecz dokładnej pracy, która daje olbrzymią satysfakcję i radość osobom z niepełnosprawnością intelektualną. Panuje tu miła, serdeczna atmosfera, a jednocześnie skupienie – wszyscy bardzo poważnie traktują swoje zadania.
– La casa tra le nuvole – jedynym jak dotąd ośrodku pobytu stałego prowadzonym przez OPEN GROUP.Ostatnim miejscem, w którym szkolili się pracownicy Fundacji było Stowarzyszenie Gautena
Założona ponad 30 lat temu jako stowarzyszenie rodziców osób z autyzmem, Gautena stworzyła sprawny, modelowy system wsparcia dla tych osób w regionie Gipuzkoa, w Kraju Basków – poczynając od wczesnej diagnozy po domy pobytu stałego i sieć dziennych ośrodków aktywności. To wielki przywilej — obserwować i uczyć się od najlepszych.“Fundacja Wspólnota Nadziei rozpoczęła realizację projektu mobilności edukacyjnej – szkolenia kadry poprzez “job shadowing” – aktywną obserwację pracy specjalistów w modelowych organizacjach europejskich. Pracownicy i wolontariusze odwiedzą kolejno: stowarzyszenie “Autyzm Europa” w Brukseli, farmę Montebello prowadzoną przez Cooperativa Activita Sociale w Bolonii, organizację GAUTENA w San Sebastian (prowadzącą m.in. szereg ośrodków pobytu stałego dla osób z autyzmem) i domy prowadzone przez Irish Society of Autism w okolicach Dublina. Na zakończenie projektu weźmiemy udział w kongresie Autism Europe w Nicei we wrześniu 2019 roku.”
Na stronie www Autyzm-Europa został opublikowany artykuł Doroty Wąsik na temat naszego pobytu w Brukseli. Polskie tłumaczenie artykułu tutaj.
Maj 2018 był ważnym momentem z punktu widzenia praw wszystkich osób niepełnosprawnych w Polsce. Przez 40 dni kilkudziesięcioro upominających się o swoje prawa („self-advocates”) i ich rodziców protestowało w Sejmie, domagając się zwiększenia świadczeń do poziomu socjalnego minimum; ale przede wszystkim domagając się sprawiedliwego i godnego traktowania. Protest okazał się tylko częściowym sukcesem pod względem postulatów finansowych; można jednak mieć nadzieję, że przyczynił się do podniesienia świadomości na temat problemów i praw osób niepełnosprawnych w Polsce. Protest odbił się echem w Brukseli i otrzymał wsparcie od organizacji takich jak Europejskie Forum Niepełnosprawności (EDF). Wraz z naszymi gospodarzami uczestniczyliśmy w spotkaniu w siedzibie EDF; wzięliśmy też udział w konferencji prasowej w Parlamencie Europejskim, zorganizowanej przez polskiego europosła Marka Plurę, dotyczącej protestu.
Podczas tygodniowego szkolenia poprzez obserwację („job-shadowing”), „Dream Team” Autism-Europe, czyli Aurelie, Christina, Hayden i Magali, poinformowali nas o projektach i działaniach, w których uczestniczy Stowarzyszenie. Szczerze mówiąc, lekko zakręciło nam się w głowie od tych wszystkich informacji: to niesamowite, na jak wielu polach działa ten niewielki, lecz dynamiczny zespół! Mieliśmy okazję zobaczyć ich w akcji, na przykład podczas prac nad wspólnym oświadczeniem w sprawie Protokołu Oviedo w EDF lub podczas burzy mózgów na potrzeby kampanii Światowego Dnia Autyzmu 2019. Widzieliśmy, jak organizują swoje wielowątkowe działania i w jaki sposób rozpowszechniają wyniki. Byliśmy pod wrażeniem ich skupienia i determinacji. A przy tym wszystkim, chętnie dzielą się swoją wiedzą i zasobami.
Przez kilka dni sporo dowiedzieliśmy się o złożonym i długotrwałym procesie wpływania na europejskie prawodawstwo. Nie trzeba było nas przekonywać, jak ważne jest mówienie o prawach osób z autyzmem – zbudowane na głębokim zrozumieniu ich zróżnicowanych potrzeb, na jak największym zaangażowaniu „self-adwokatów” oraz na podejściu opartym na dowodach. Zdaliśmy sobie sprawę, że nie zawsze łatwo jest zrównoważyć różnorodne potrzeby i mówić silnym, wspólnym głosem. Uświadomiliśmy sobie, jakwiele różnych umiejętności trzeba opanować na potrzeby wszystkich tych przedsięwzięć: jak ważne są dyplomacja i zdolność negocjacji. Mamy nadzieję wykorzystać to, czego się nauczyliśmy, w naszej codziennej pracy dla Fundacji.
Kolejne szkolenia typu job-shadowing odbyły się we Włoszech. W Bolonii, w placówkach OPEN GROUP odbyły się szkolenia dla 6 naszych pracowników.
– Borgo Nuovo – był to ośrodek przeznaczony dla osób, które kwalifikowały się do udziału w oferowanych przez organizację zajęciach dziennych (miały zaświadczenia o niepełnosprawności), ale nie poradziłyby sobie w pozostałych ośrodkach, wymagających niewystępowania zachowań trudnych oraz umiejętności umożliwiających podjęcie pracy. Uczestnicy podczas zajęć ćwiczyli wykonywanie prostych prac domowych, takich jak nakrywanie do stołu czy segregowanie przedmiotów przeznaczonych na recycling. Oprócz tego, mieli możliwość spędzania czasu w sali gier zaopatrzonej w proste gry rozwijające ich umiejętności i spożywali wspólne posiłki.
– Montebello – farma, na której uprawiano między innymi lawendę.
– Marakanda – była to pracownia rękodzielnicza, gdzie osoby z niepełnosprawnością i talentem artystycznym mogły rozwijać swoje umiejętności i kreatywność. Marakanda składała się z pracowni stolarskiej, pracowni plastycznej i pracowni krawieckiej i była wyposażona w maszynę do tworzenia nadruków na tkaninach. W pracowni znajdował się też sklep, w którym można było kupić rzeczy zrobione przez uczestników podczas zajęć.La casa tra le nuvole to miejsce z mieszkaniami chronionymi dla osób z niepełnosprawnością, w którym mogli oni nie tylko mieszkać, ale też uczyć się umiejętności niezbędnych do samodzielnego życia. Budynek miał kilka dwuosobowych sypialni, mieszkań i pracownię, gdzie uczestnicy uczyli się gotować. Sypialnie były urządzone według preferencji ich lokatorówNa zdjęciach ośrodki Marakanda, Borgo, Farma Montebello oraz ośrodek La casa tra le nuvole, w których szkolenia odbyli nasi pracownicy.Gautena
1. Gautena. Podstawą wszystkich działań terapeutycznych i punktem odniesienia są Prawa Człowieka. Można je znaleźć przy wejściu do każdej pracowni i do domów mieszkalnych.
2. Gautena. Wkomponowane w ścianę szafki. Mieszczą się w nich min.: potrzebne pomoce edukacyjne, środki pielęgnacyjne oraz odzież sportowa uczestników zajęć. Szafki są pojemne, ale gdy są zamknięte wtapiają się w tło i są prawie niewidoczne.
3. Gautena. Dokumentacja, z którą uczestnicy przyjeżdżają na zajęcia. Jest ona bardzo oszczędna i prosta w wypełnianiu, jest również czytelna. Pomaga szybko określić, w jakim stanie psychofizycznym trafia Osoba z Autyzmem na zajęcia.
4. Gautena. Plany aktywności. Szczególnie podoba mi się oszczędność miejsca. Na jednej tablicy znajdują się plany dla trzech osób, są one w przejrzysty sposób oddzielone kolorami.
5. Gautena. Spersonalizowana układanka. Na fotografii znajduje się wizerunek jej właściciela.
6. Gautena. Dom mieszkalny Oriamende. Organizacja przestrzeni w jadalni i kuchni. Po prawej widoczna jest metalowa tablica, na której przy pomocy taśmy magnetycznej umieszczone są bardzo wytrzymałe pomoce wizualne. Przeznaczone są dla osób, które mają tendencję do szybkiego zużywania lub niszczenia wizualnych podpowiedzi.
7. Gautena. Dystrybucja i system korzystania ze środków medycznych.Projekt „Rozwijanie kompetencji kadry pracującej na rzecz osób dorosłych z autyzmem – job-shadowing w modelowych organizacjach europejskich”.
Projekt sfinansowany z funduszy Komisji Europejskiej w ramach programu Erasmus +.
2017
- Wzrost samodzielnosci doroslych osób z autyzmem. Kompleksowy system wsparcia i rehabilitacji społecznej. Okres realizacji: od 1.04.2016 roku do dnia 31.03.2018 roku. Projekt finansowany jest ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
- WOkres realizacji: od 01.04.2015 r. do 31.03.2016 r. (z możliwością jego przedłużenia do 31.03.2018 r.). Kwota dofinansowania: 670 837,24 zł. Projekt finansowany jest ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
- Odnowienie pomieszczeń na Farmie Życia w ramach konkursu “Wspieramy Wolontariuszy ”organizowanego przez Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków – Balice Sp. z o.o.
termin realizacji – 31.07.17 – 31.12.17 - Rozwijanie kompetencji kadry pracującej na rzecz osób dorosłych z autyzmem – job – shadowing w modelowych organizacjach europejskich w ramach Programu Erasmus +termin realizacji – 30.10.17 – 30.10.19
2016
- Wzrost samodzielności dorosłych osób z autyzmem
- Wydarzenia 2018 r.
- Wydarzenia 2017 r.
- Informacje o projekcie
- Rekrutacja uczestników
- Harmonogram realizacji zadania
- Zamówienia w ramach projektu
Wydarzenia 2018 r.
***
21 marca powitanie Wiosny 🙂***21 marca – Ostatnia wycieczka do Czyrnej.
***W dniu dzisiejszym gościliśmy aktorów teatru “Kalejdoskop ” z repertuarem ” Na dworze Króla mrozu “.
Miało być mroźnie, tak jak na zewnątrz ale nie u nas! Nasza radość ogrzała serca i atmosferę, wszyscy bawiliśmy się doskonale, a teraz czekamy na kolejną wizytę- tym razem może na Królową wiosnę.Pyszne przetwory na zimę…
23.08.2017 – Kolejny raz, nasz ulubiony Kryspinów 🙂
12 lipca 2017 r. – Cieszymy się piękną pogodą i relaksujemy się na Zalewem w Kryspinowie.
***20 lipca 2017 r. – Wycieczka do Ogrodu Zoologicznego w Krakowie.***30 czerwca 2017 r. – Agnieszka podczas zajęć w Pracowni Komputerowo – Biurowej.***26 czerwca 2017 r. – Tomasz podczas zajęć edukacyjnych***
23 czerwca 2017 r. – Uczestnicy zajęć pielą warzywa rosnące w tunelach foliowych na Farmie. Ogórki i papryka rosną aż miło patrzeć.***22 czerwca 2017 r. – Wycieczka do ogrodu Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.***21 czerwca 2017 r. – Witamy lato w Ogrodzie Botanicznym w Krakowie.***13 czerwca 2017 r. – W ramach zajęć uspołeczniających uczestniczyliśmy u naszych Sąsiadów w Domu Pomocy Społecznej w Więckowicach, w “XIII Powiatowym Dniu Seniora-Pikniku Integracyjnym-Nie Tylko Dla Seniora-Aktywność To Zdrowie”, gdzie czekało na nas wiele atrakcji i okazało się,że Elvis żyje.***7 czerwca 2017 r. – Andrzej pracuje w ogrodzie.***01 czerwca 2017 r. – Zajęcia w Pracowni Działań Codziennych
***30 maja 2017r. – XVII Tydzień Osób Niepełnosprawnych “Kocham Kraków z Wzajemnością”
Usamodzielniamy się, integrujemy, bawimy się.***29 maja 2017 r. – zajęcia muzyczne***
26 maja 2017 r.Łukasz pomaga w czynnościach porządkowych w kuchni.Michał i Albert w Pracowni Sztuki Użytkowej pod czujnym okiem instruktora p.Elżbiety, przygotowują prezent dla mam.
Albert z dumą demonstruje wiersz napisany dla mamy z okazji jej święta.
***22 maja 2017 – Radosław smaży pyszne naleśniki***22 maja 2017 r. zwiedzaliśmy Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Zachwyciły nas się kwitnące rośliny i wszechobecna soczysta zieleń.
***
18 maja 2017 r. Wiosenne prace na Farmie. Sadzimy, siejemy, plewimy i czekamy na dorodne zbiory.***16.05.2017 r. Wystawa pająków w Muzeum Przyrodniczym w Krakowie.***15 maja 2017 r. Agnieszka zapoznaje się z anatomią mózgu – zajęcia w Pracowni Edukacyjnej.
***15.05.2017 r. Sadzenie malin w jagodniku – zajęcia w ramach pracowni ogrodniczo – przyrodniczej.***W ramach wiosennych działań na Farmie, w pracowni ogrodniczo – przyrodniczej, uczestnicy zajęć biorą udział w sadzeniu ziemniaków.Z trudem, jednak udało się zorganizować, profesjonalny sprzęt – sadzarkę, co było dodatkową atrakcją dla beneficjentów.***11 maja 2017 r. – Wycieczka do Muzeum Lotnictwa w Krakowie.***Zajęcia muzyczne na Farmie 10 maja 2017r.***8 maja 2017 r. w ramach zajęć uspołeczniających zwiedzaliśmy Bazylikę św. Michała Archanioła i św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Krakowie na Skałce. wspominaliśmy sławnych Polaków spoczywających w Krypcie Zasłużonych, podziwialiśmy Ołtarz Trzech Tysiącleci stojacy na dziedzińcu klasztoru. W drodze powrotnej wstąpiliśmy do Sanktuarium św. Jana Pawła w Łagiewnikach.
***
11.04.2017 r. we wtorek, gościliśmy na Farmie uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Giebułtowie, którzy wspólnie z mieszkańcami MDPS – beneficjentami projektu oraz pracownikami Fundacji, w ramach Pracowni Działań Codziennych, uaktywniając swoje zdolności plastyczne, wykonali kilkanaście tradycyjnych stroików wielkanocnych.
***
Poniedziałek 10.04.2017 r. , to kolejny dzień udziału w Kiermaszu na Rynku w Zabierzowie. Tym razem beneficjenci Bożena Ż, Jakub K. pod opieką trenerów/terapeutów: Jolanty K. i Mai P., z dużym zaangażowaniem, radośnie proponowali chętnym aby wspomogli Fundację. Zorganizowali warsztaty podczas których, wykonywane były ozdoby wielkanocne – piękne papierowe kwiaty.
***W piątek 7 kwietnia 2017 r. na Farmie, odbyło się spotkanie z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Wzięli w nim udział mieszkańcy MDPS w towarzystwie opiekunów i trenerów. Obecna była również Prezes Fundacji p.Alina Perzanowska i Kierownik MDPS p.Piotr Bochonko. Spotkanie rozpoczął Michał, który z wielkim zaangażowaniem, nie pomijając żadnej litery ani cyfry, przeczytał fragment z Ewangelii, mówiący o Zmartwychwstaniu. Później były życzenia świąteczne i wreszcie smakowity tradycyjny żurek wielkanocny, przygotowany przez trenera/terapeutę i mistrzynię kuchni Jolantę K. Nie obyło się również bez wspaniałych wypieków, przygotowanych przez pracowników : ciast, ciasteczek, oraz deseru z bakaliami.
***23 marca 2017
Zajęcia w Pracowni Edukacyjnej : Święta Wielkanocne tuż, tuż……. .
***
23 marca 2017
Coś dla ciała : rehabilitacja ruchowa pod czujnym okiem p. Agnieszki***14 marca 2017
Zajęcia muzyczne na Farmie Życia.Regularnie, raz w miesiącu na Farmie Życia, odbywają się zajęcia muzyczne, mające na celu usprawnianie zarówno komunikacji werbalnej jak i niewerbalnej. Zajęcia prowadzone są pod kierunkiem p. Janusza w grupach i są dostosowane do indywidualnych możliwości beneficjentów. Podczas zajęć uwidaczniają się ukryte talenty naszych uczestników, które jednocześnie motywują ich do dalszej pracy i doskonalenia swoich umiejętności. Na zdjęciu Damian w pełni zaangażowany w grę na organach.
***luty 2017
Praca zimą w ogrodnictwie
12 Lipiec 2016 r.
Sanktuarium Św. Jana Pawła II i Miłosierdzi Bożego w Krakowie12 Lipiec 2016 r.
Muzeum Przyrodnictwa.4.07.2016
Muzeum Żywych Motyli21.06.2016
Muzeum Narodowe9.06.2016
Uniwersytet Rolniczy8.06.2016
XII Powiatowy Dzień Seniora na terenie Domu Pomocy Społecznej w Więckowicach.
3.06.2016
Pałac Krzysztofory i Dwór Hipolitów2.06.2016
Muzem Sztuki Wspólczesnej w Krakowie MOCAK1 .06.2016
Dzień Dziecka – Korzkiewski Park Kulturowy24.05.2016
Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i Muzeum Żywych Motyli w Krakowie23.05.2016
Muzeum Przyrodnicze. Instytut Systematyki i Ewolucji Zwierząt. Polskiej Akademii Nauk17.05.2016
Rozwijamy pasje i zainteresowania.9.05.2016
Park Jordana i Błonia Krakowskie6.05.2016
Muzeum Narodowe5.05.2016
Wycieczka do Dolinki Mnikowskiej20.04.2016
Muzeum Archeologiczne w Krakowie.Projekt „Wzrost samodzielności dorosłych osób z autyzmem. Kompleksowy system wsparcia i rehabilitacji społecznej” współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.Termin realizacji:
1 kwietnia 2016 roku do dnia 31 marca 2018 roku.Cel projektu:
Zwiększenie samodzielności osób niepełnosprawnych.Zasięg terytorialny:
Projekt ma charakter regionalny. Realizowany jest na terenie województwa małopolskiego, powiatu Kraków i krakowskiego.Grupa docelowa:Dorosłe osoby niepełnosprawne z autyzmem i pokrewnymi zaburzeniami rozwojowymi, z orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, w tym:
a) uczestnicy Dziennego Centrum Aktywności Fundacji Wspólnota Nadziei,
b) mieszkańcy Małopolskiego Domu Pomocy Społecznej “Na Farmie Życia” w Więckowicach,
c) uczniowie krakowskich szkół specjalnych oraz współpracujących z Fundacją organizacji pozarządowych,
d) pozostałe osoby (nie posiadające miejsca w żadnej placówce).Ilość uczestników zadania zaplanowana w roku 2016 – 20 osób.
Ilość uczestników zadania zaplanowana w roku 2017 – 25 osób.Na terenie Farmy Życia – ośrodka prowadzonego przez Fundację Wspólnota Nadziei, rehabilitacja społeczna osób z autyzmem odbywa się w ramach struktury organizacyjnej – Dziennego Centrum Aktywności.Osoby z autyzmem otrzymają zróżnicowane, kompleksowe i zindywidualizowane wsparcie. Planowane są zajęcia o charakterze ciągłym, prowadzone w oparciu o zasoby lokalowe – Pierwszy i Drugi Dom na Farmie Życia oraz Hostel “Dom w Połowie Drogi”, w oparciu o istniejące pracownie oraz gospodarstwo ekologiczne, a także na zewnątrz Farmy Życia w trakcie wizyt usamodzielniających w miejscach publicznych. Prowadzone będą również indywidualne, całodobowe pobyty adaptacyjne dla osób, które mają szansę zamieszkać na stałe w wybranych miejscach, celem tych zajęć jest stopniowe przystosowanie dorosłych osób z autyzmem do życia poza domem rodzinnym. Oba typy wsparcia obejmują również dojazd beneficjentów do w/w placówek Fundacji.
Oferowane przez Fundację zajęcia rehabilitacyjne zapewnią osobom z zaburzeniami ze spektrum autyzmu możliwość rozwijania umiejętności społecznych i komunikacyjnych, samodzielnego wykonywania użytecznej pracy, kształtują zaradność życiową oraz samodzielność, poszerzają wiedzę o świecie i o nich samych, kształtują właściwe postawy, motywują do aktywności.
Projekt stanowi merytoryczną całość służącą rozwijaniu samodzielności beneficjentów ostatecznych (uczestników) w różnych sferach funkcjonowania, a także odciążeniu opiekunów – rodzin osób z autyzmem. Metodologia pracy zakładana w projekcie została opracowana w trakcie długoletnich działań Fundacji na rzecz wsparcia osób z autyzmem (w tym dorosłych osób z autyzmem) i jest m. in. kontynuacją i rozwinięciem działań o podobnym charakterze realizowanych w ubiegłych latach w ramach zadań zlecanych przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Adres, pod którym można uzyskać informację nt. rekrutacji i realizacji projektu:
Fundacja Wspólnota Nadziei
Więckowice, ul. Ogrodowa 17, 32-082 Bolechowice
biuro@farma.org.pl / b.grotkiewicz@farma.org.plUprzejmie informujemy, że termin naboru zgłoszeń do projektu „Wzrost samodzielności dorosłych osób z autyzmem. Kompleksowy system wsparcia i rehabilitacji społecznej” został wydłużony do dnia 30 czerwca br. Zapraszamy do składania podań.***Zapraszamy osoby z zaburzeniami ze spektrum autyzmu do udziału w rekrutacji do drugiego etapu realizacji projektu pn. „Wzrost samodzielności dorosłych osób z autyzmem. Kompleksowy system wsparcia i rehabilitacji społecznej.” realizowanego przez Fundację Wspólnota Nadziei ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.Celem projektu jest zwiększenie samodzielności osób niepełnosprawnych.
Termin nadsyłania zgłoszeń upływa z dniem 30 kwietnia 2017 r.
Beneficjentami ostatecznymi (uczestnikami) projektu mogą zostać osoby dorosłe niepełnosprawne z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, które w chwili przystąpienia do projektu spełniają następujące warunki:
1. mają ukończony 18. r. ż.;
2. posiadają aktualne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności (beneficjentami ostatecznymi projektu mogą być osoby niepełnosprawne, które przedstawią, najpóźniej w dniu przystąpienia do projektu, aktualne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności lub aktualne orzeczenie o niepełnosprawności lub aktualne orzeczenie równoważne – orzeczenie lekarza orzecznika Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub orzeczenie o zaliczeniu do jednej z grup inwalidów);
3. są nieaktywne zawodowo.
Szczegółowe informacje znajdują się w Regulaminie rekrutacji.zał. nr 1 Formularz rekrutacyjnyzał. nr 2 Informacja o rozmowie rekrutacyjnej
zał. nr 3 Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych
***Uprzejmie informujemy, że Fundacja Wspólnota Nadziei oczekuje na decyzję Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w sprawie przyznania dofinansowania na kontynuację realizacji projektu „Wzrost samodzielności dorosłych osób z autyzmem. Kompleksowy system wsparcia i rehabilitacji społecznej”, tj. realizację w okresie od dnia 1 kwietnia 2017 r. do dnia 31 marca 2018 r. W związku z zaistniałą sytuacją, informujemy, że proces rekrutacji uczestników do drugiego etapu projektu rozpocznie się po uzyskaniu stosownej informacji z PFRON. Terminy naboru podań osób zainteresowanych udziałem w projekcie zostaną odpowiednio wydłużone.***Uprzejmie informujemy, że z dniem 12 kwietnia 2016 r. zakończono proces rekrutacji beneficjentów ostatecznych projektu pn. „Wzrost samodzielności dorosłych osób z autyzmem. Kompleksowy system wsparcia i rehabilitacji społecznej.”. Rekrutacja prowadzona była w trybie ciągłym od dnia 10 marca 2016 r. do dnia 10 kwietnia 2016 r.
Zgodnie z założeniami wniosku o dofinansowanie, zrekrutowano 20 osób niepełnosprawnych.
Uczestnicy nie korzystają z tożsamych form wsparcia w innych jednostkach. Są to osoby nieaktywne zawodowo. W przypadku osób ubezwłasnowolnionych, procedura rekrutacyjna przebiegała z włączeniem opiekuna prawnego lub faktycznego.***Zapraszamy osoby z zaburzeniami ze spektrum autyzmu do udziału w projekcie pn. „Wzrost samodzielności dorosłych osób z autyzmem. Kompleksowy system wsparcia i rehabilitacji społecznej.” realizowanym przez Fundację Wspólnota Nadziei ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.Celem projektu jest zwiększenie samodzielności osób niepełnosprawnych.Termin nadsyłania zgłoszeń upływa z dniem 10 kwietnia 2016 r.
Beneficjentami ostatecznymi (uczestnikami) projektu mogą zostać osoby dorosłe niepełnosprawne z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, które w chwili przystąpienia do projektu spełniają następujące warunki:- mają ukończony 18. r. ż.;
- posiadają aktualne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności (beneficjentami ostatecznymi projektu mogą być osoby niepełnosprawne, które przedstawią, najpóźniej w dniu przystąpienia do projektu, aktualne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności lub aktualne orzeczenie o niepełnosprawności lub aktualne orzeczenie równoważne – orzeczenie lekarza orzecznika Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub orzeczenie o zaliczeniu do jednej z grup inwalidów);
- są nieaktywne zawodowo.
Szczegółowe informacje znajdują się w Regulaminie rekrutacji.Regulamin rekrutacji beneficjentów ostatecznych projektu
zał. nr 1 Formularz rekrutacyjny
zał. nr 2 Informacja o rozmowie rekrutacyjnej
zał. nr 3 Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych
zał. nr 4 Lista beneficjentów ostatecznych projektuOgłoszenie o udzieleniu zamówienia:W związku z prowadzonym postępowaniem dotyczącym wyłonienia wykonawcy na przeprowadzenie audytu zewnętrznego projektu pn. „Wzrost samodzielności…”, informujemy, że z wykonawcą – DPC A. Danylczenko i Spółka sp. j., ul. Armii Krajowej 15/7, 45-071 Opole zawarto umowę w dniu 13.03.2018 r.***
Informacja o zakończeniu postępowania oraz o wyborze najkorzystniejszej oferty:
W związku z prowadzonym postępowaniem dotyczącym wyłonienia wykonawcy na przeprowadzenie audytu zewnętrznego realizowanego przez Zamawiającego zadania pn. „Wzrost samodzielności…” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, informujemy, że do Fundacji Wspólnota Nadziei wpłynęła 1 oferta.W wyniku przeprowadzonego postępowania wyłoniono wykonawcę usługi – DPC A. Danylczenko i Spółka Sp. J., ul. Armii Krajowej 15/7, 45-071 Opole. Oferta spełnia wymogi formalne określone w zapytaniu ofertowym, cena przedstawionej oferty jest najniższa.***ZAPYTANIE OFERTOWE – AUDYT ZEWNĘTRZNY PROJEKTUZapraszamy potencjalnych wykonawców do składania ofert na przeprowadzenie audytu zewnętrznego realizowanego przez zamawiającego zadania pn. „Wzrost samodzielności dorosłych osób z autyzmem. Kompleksowy system wsparcia i rehabilitacji społecznej.” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w terminie do dnia 28 lutego 2018 r. do godziny 10.00.***
ZAPYTANIE OFERTOWE – DOSTAWA ARTYKUŁÓW SPOŻYWCZYCH
Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia:W związku z prowadzonym postępowaniem dotyczącym wyłonienia wykonawcy na dostawę artykułów spożywczych dla osób niepełnosprawnych z autyzmem, będących uczestnikami zadania pn. „Wzrost samodzielności…”, informujemy, że z wykonawcą – Tomasz Alf ALF – Mechanika Precyzyjna, ul. Narcyzowa 3, 31-342 Kraków zawarto umowę na II część zamówienia w dniu 08.05.2017 r.
***Informacja o zakończeniu postępowania oraz o wyborze najkorzystniejszej oferty:W związku z prowadzonym postępowaniem dotyczącym wyłonienia wykonawcy na dostawę artykułów spożywczych dla osób niepełnosprawnych z autyzmem, będących uczestnikami realizowanego przez Zamawiającego zadania pn. „Wzrost samodzielności dorosłych osób z autyzmem. Kompleksowy system wsparcia i rehabilitacji społecznej” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, informujemy, że do Fundacji Wspólnota Nadziei wpłynęła 1 oferta na część II zamówienia.
W wyniku przeprowadzonego postępowania wyłoniono wykonawcę usługi części II zamówienia – Tomasz Alf ALF – Mechanika Precyzyjna, ul. Narcyzowa 3, 31-342 Kraków. Oferta spełnia wymogi formalne określone w zapytaniu ofertowym, oferta uzyskała najwyższą liczbę punktów w wyniku dokonanej oceny.
***Zapraszamy potencjalnych wykonawców do składania ofert na wykonanie dostawy artykułów spożywczych dla osób niepełnosprawnych, będących uczestnikami realizowanego przez zamawiającego zadania pn. „Wzrost samodzielności dorosłych osób z autyzmem. Kompleksowy system wsparcia i rehabilitacji społecznej.” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w terminie do dnia 27 kwietnia 2017 r.Szczegóły w załączonym dokumencie:
Zapytanie Ofertowe artykuly spozywcze II okres Wzrost samodzielnosci…
***
ZAPYTANIE OFERTOWE – REHABILITACJA RUCHOWAOgłoszenie o udzieleniu zamówienia:W związku z prowadzonym postępowaniem dotyczącym wyłonienia wykonawcy świadczącego usługi rehabilitacji z elementami fizjoterapii dla osób niepełnosprawnych z autyzmem, będących uczestnikami realizowanego przez zamawiającego zadania pn. „Wzrost samodzielności…”,informujemy, że z wykonawcą – Versus Rehabilitacja Domowa Artur Surmiak z siedzibą os. Koziany 2, 34-220 Maków Podhalański zawarto umowę w dniu 10.05.2017 r.
***Informacja o zakończeniu postępowania oraz o wyborze najkorzystniejszej oferty:W związku z prowadzonym postępowaniem dotyczącym wyłonienia wykonawcy na przeprowadzenie zajęć rehabilitacyjnych z elementami fizjoterapii dla osób niepełnosprawnych z autyzmem, będących uczestnikami realizowanego przez Zamawiającego zadania pn. „Wzrost samodzielności dorosłych osób z autyzmem. Kompleksowy system wsparcia i rehabilitacji społecznej” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, informujemy, że do Fundacji Wspólnota Nadziei wpłynęły 3 oferty.
W wyniku przeprowadzonego postępowania wyłoniono wykonawcę usługi – Versus Rehabilitacja domowa Artur Surmiak, os. Koziany 2, 34 – 220 Maków Podhalański. Oferta spełnia wymogi formalne określone w zapytaniu ofertowym, oferta uzyskała najwyższą liczbę punktów w wyniku dokonanej oceny.
***Zapraszamy potencjalnych wykonawców do składania ofert na świadczenie usługi rehabilitacji ruchowej z elementami fizjoterapii dla osób osób niepełnosprawnych, będących uczestnikami realizowanego przez zamawiającego zadania pn. „Wzrost samodzielności dorosłych osób z autyzmem. Kompleksowy system wsparcia i rehabilitacji społecznej” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w terminie do dnia 12 kwietnia 2017 r.Szczegóły w załączonym dokumencie:
Zapytanie Ofertowe rehabilitacja ruchowa II etap Wzrost samodzielnosci...
***ZAPYTANIE OFERTOWE – INSTRUKTOR OGRODNICTWA
Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia:W związku z prowadzonym postępowaniem dotyczącym pełnienia funkcji instruktora ogrodnictwa w ramach realizowanego przez zamawiającego zadania pn. „Wzrost samodzielności…”,informujemy, że z wykonawcą – Panią Patrycją Żurek z Krakowa zawarto umowę w dniu 08.05.2017 r.
***Informacja o zakończeniu postępowania oraz o wyborze najkorzystniejszej oferty:
W związku z prowadzonym postępowaniem dotyczącym pełnienia funkcji instruktora ogrodnictwa w ramach realizowanego przez zamawiającego zadania pn. „Wzrost samodzielności…”, informujemy, że do Fundacji Wspólnota Nadziei wpłynęła 1 oferta.
W wyniku przeprowadzonego postępowania wyłoniono wykonawcę usługi – Panią Patrycję Żurek z Krakowa. Oferta spełnia wymogi formalne określone w zapytaniu ofertowym, oferta uzyskała najwyższą liczbę punktów w wyniku dokonanej oceny.***
Zapraszamy potencjalnych wykonawców do składania ofert na pełnienie funkcji instruktora ogrodnictwa w ramach realizowanego przez zamawiającego zadania pn. „Wzrost samodzielności dorosłych osób z autyzmem. Kompleksowy system wsparcia i rehabilitacji społecznej” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w terminie do dnia 11 kwietnia 2017 r.Szczegóły w załączonym dokumencie:
Zapytanie Ofertowe instruktor ogrodnictwa II etap Wzrost samodzielnosci
***ZAPYTANIE OFERTOWE – UBEZPIECZENIE W ZAKRESIE NASTĘPSTW NIESZCZĘŚLIWYCH WYPADKÓWInformacja o zakończeniu postępowania oraz o wyborze najkorzystniejszej oferty:W związku z prowadzonym postępowaniem dotyczącym wyłonienia wykonawcy na wykonanie usługi ubezpieczenia w zakresie następstw nieszczęśliwych wypadków osób niepełnosprawnych z autyzmem, będących uczestnikami realizowanego przez Zamawiającego zadania pn. „Wzrost samodzielności dorosłych osób z autyzmem. Kompleksowy system wsparcia i rehabilitacji społecznej.” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, informujemy, że do Fundacji Wspólnota Nadziei wpłynęła 1 oferta.W wyniku przeprowadzonego postępowania wyłoniono wykonawcę usługi – Powszechny Zakład Ubezpieczeń S.A., os. Centrum E17/1, 31-934 Kraków. Oferta spełnia wymogi formalne określone w zapytaniu ofertowym, oferta uzyskała najwyższą liczbę punktów w wyniku dokonanej oceny.***Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia:W związku z prowadzonym postępowaniem dotyczącym ubezpieczenia w zakresie następstw nieszczęśliwych wypadków osób niepełnosprawnych z autyzmem, będących uczestnikami realizowanego przez zamawiającego zadania pn. „Wzrost samodzielności…”, informujemy, że z wykonawcą – Powszechnym Zakładem Ubezpieczeń S.A., os. Centrum E17/1, 31-934 Kraków zawarto umowę w dniu 12.04.2017 r.***
Zapraszamy potencjalnych wykonawców do składania ofert na ubezpieczenie w zakresie następstw nieszczęśliwych wypadków dla osób niepełnosprawnych, będących uczestnikami realizowanego przez zamawiającego zadania pn. „Wzrost samodzielności dorosłych osób z autyzmem. Kompleksowy system wsparcia i rehabilitacji społecznej.” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w terminie do dnia 11 kwietnia 2017 r. do godziny 12.00.Szczegóły w załączonym dokumencie:
Zapytanie Ofertowe ubezpieczenie II etap Wzrost samodzielnosci
***ZAPYTANIE OFERTOWE – TRANSPORT OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCHOgłoszenie o udzieleniu zamówienia:W związku z prowadzonym postępowaniem dotyczącym wyłonienia wykonawcy na wykonanie usługi specjalistycznego transportu dla osób niepełnosprawnych z autyzmem, będących uczestnikami realizowanego przez zamawiającego zadania pn. „Wzrost samodzielności…”,informujemy, że z wykonawcą Radio Taxi PARTNER Sp. z o.o., ul. Władysława Jagiełły 20/1, 31-711 Kraków zawarto umowę w dniu 27.04.2017 r.
***Informacja o zakończeniu postępowania oraz o wyborze najkorzystniejszej oferty:
W związku z prowadzonym postępowaniem dotyczącym wyłonienia wykonawcy na wykonanie usługi specjalistycznego transportu dla osób niepełnosprawnych z autyzmem, będących uczestnikami realizowanego przez zamawiającego zadania pn. „Wzrost samodzielności …”, informujemy, że w wyniku przeprowadzonego postępowania, do Fundacji wpłynęła 1 oferta.W wyniku przeprowadzonego postępowania, wyłoniono wykonawcę usługi – Radio Taxi PARTNER Sp. z o.o., ul. Władysława Jagiełły 20/1, 31-711 Kraków. Oferta spełnia wymogi formalne określone w zapytaniu ofertowym, cena przedstawionej oferty jest najniższa.
***Zapraszamy potencjalnych wykonawców do składania ofert na wykonanie usługi specjalistycznego transportu dla osób niepełnosprawnych z autyzmem, będących uczestnikami realizowanego przez zamawiającego zadania pn. „Wzrost samodzielności dorosłych osób z autyzmem. Kompleksowy system wsparcia i rehabilitacji społecznej.”
współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w terminie do dnia 11 kwietnia 2017 r.Szczegóły w załączonym dokumencie:
***
ZAPYTANIE OFERTOWE – AUDYT ZEWNĘTRZNY PROJEKTUInformacja o zakończeniu postępowania oraz o wyborze najkorzystniejszej oferty:W związku z prowadzonym postępowaniem dotyczącym wyłonienia wykonawcy na przeprowadzenie audytu zewnętrznego realizowanego przez Zamawiającego zadania pn. „Wzrost samodzielności…” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, informujemy, że do Fundacji Wspólnota Nadziei wpłynęła 1 oferta.
W wyniku przeprowadzonego postępowania wyłoniono wykonawcę usługi – DPC A. Danylczenko i spółka Sp. J., ul. Armii Krajowej 15/7, 45-071 Opole. Oferta spełnia wymogi formalne określone w zapytaniu ofertowym, cena przedstawionej oferty jest najniższa.
***Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia:W związku z prowadzonym postępowaniem dotyczącym wyłonienia wykonawcy na przeprowadzenie audytu zewnętrznego projektu pn. „Wzrost samodzielności…”, informujemy, że z wykonawcą – DPC A. Danylczenko i spółka Sp. J., ul. Armii Krajowej 15/7, 45-071 Opole zawarto umowę w dniu 07.03.2017 r.***Zapraszamy potencjalnych wykonawców do składania ofert na przeprowadzenie audytu zewnętrznego realizowanego przez zamawiającego zadania pt. „Wspomaganie osoby z autyzmem w placówce dziennej – tworzenie modelowego rozwiązania” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w terminie do dnia 28 lutego 2017 r. do godziny 10.00.Szczegóły w załączonym dokumencie:Zapytanie ofertowe – Audyt zewnętrzny projektu-Wzrost samodzielności.
***ZAPYTANIE OFERTOWE – INSTRUKTOR OGRODNICTWA
Informacja o zakończeniu postępowania:W związku z prowadzonym postępowaniem dotyczącym pełnienia funkcji instruktora ogrodnictwa w ramach realizowanego przez zamawiającego zadania pn. „Wzrost samodzielności…”, informujemy, że w toku przeprowadzonego postępowania do Fundacji nie wpłynęła żadna oferta.
***Zapraszamy potencjalnych wykonawców do składania ofert na pełnienie funkcji instruktora ogrodnictwa w ramach realizowanego przez zamawiającego zadania pn. „Wzrost samodzielności dorosłych osób z autyzmem. Kompleksowy system wsparcia i rehabilitacji społecznej” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w terminie do dnia 17 czerwca 2016 r. do godziny 12.00.Szczegóły w załączonym dokumencie:
Zapytanie Ofertowe_instruktor ogrodnictwa_Wzrost samodzielności…
***ZAPYTANIE OFERTOWE – REHABILITACJA RUCHOWA
Informacja o zakończeniu postępowania oraz o wyborze najkorzystniejszej oferty:W związku z prowadzonym postępowaniem dotyczącym wyłonienia wykonawcy na przeprowadzenie zajęć rehabilitacyjnych z elementami fizjoterapii dla osób niepełnosprawnych z autyzmem, będących uczestnikami realizowanego przez Zamawiającego zadania pn. „Wzrost samodzielności dorosłych osób z autyzmem. Kompleksowy system wsparcia i rehabilitacji społecznej” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, informujemy, że do Fundacji Wspólnota Nadziei wpłynęły 2 oferty.
W wyniku przeprowadzonego postępowania wyłoniono wykonawcę usługi – CE Lingua Sp. zo.o., os. Bohaterów Września 1A/C, 31 – 620 Kraków. Oferta spełnia wymogi formalne określone w zapytaniu ofertowym, oferta uzyskała najwyższą liczbę punktów w wyniku dokonanej oceny.
***
Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia:W związku z prowadzonym postępowaniem dotyczącym wyłonienia wykonawcy na przeprowadzenie zajęć rehabilitacyjnych z elementami fizjoterapii dla osób niepełnosprawnych z autyzmem, będących uczestnikami realizowanego przez zamawiającego zadania pn. „Wzrost samodzielności…”, informujemy, że z wykonawcą – CE Lingua Sp. zo.o., os. Bohaterów Września 1A/C, 31 – 620 Kraków zawarto umowę w dniu 06.06.2016 r.
***Zapraszamy potencjalnych wykonawców do składania ofert na przeprowadzenie zajęć rehabilitacyjnych z elementami fizjoterapii dla osób niepełnosprawnych, będących uczestnikami realizowanego przez zamawiającego zadania pn. „Wzrost samodzielności dorosłych osób z autyzmem. Kompleksowy system wsparcia i rehabilitacji społecznej” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w terminie do dnia 18 maja 2016 r. do godziny 12.00.Szczegóły w załączonym dokumencie:
Zapytanie Ofertowe_rehabilitacja ruchowa_Wzrost samodzielności…
***
ZAPYTANIE OFERTOWE – UBEZPIECZENIE W ZAKRESIE NASTĘPSTW NIESZCZĘŚLIWYCH WYPADKÓWOgłoszenie o udzieleniu zamówienia:
W związku z prowadzonym postępowaniem dotyczącym ubezpieczenia w zakresie następstw nieszczęśliwych wypadków osób niepełnosprawnych z autyzmem, będących uczestnikami realizowanego przez zamawiającego zadania pn. „Wzrost samodzielności…”, informujemy, że z wykonawcą – Zakładem Ubezpieczeń S.A., al. Jana Pawła II, Warszawa zawarto umowę w dniu 18.05.2016 r.
***Informacja o zakończeniu postępowania oraz o wyborze najkorzystniejszej oferty:
W związku z prowadzonym postępowaniem dotyczącym wyłonienia wykonawcy na wykonanie usługi ubezpieczenia w zakresie następstw nieszczęśliwych wypadków osób niepełnosprawnych z autyzmem, będących uczestnikami realizowanego przez Zamawiającego zadania pn. „Wzrost samodzielności dorosłych osób z autyzmem. Kompleksowy system wsparcia i rehabilitacji społecznej.” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, informujemy, że do Fundacji Wspólnota Nadziei wpłynęły 3 oferty.
W wyniku przeprowadzonego postępowania wyłoniono wykonawcę usługi – Powszechny Zakład Ubezpieczeń S.A., al. Jana Pawła II 24, Warszawa.
Oferta spełnia wymogi formalne określone w zapytaniu ofertowym, oferta uzyskała najwyższą liczbę punktów w wyniku dokonanej oceny.***Zapraszamy potencjalnych wykonawców do składania ofert na ubezpieczenie w zakresie następstw nieszczęśliwych wypadków dla osób niepełnosprawnych, będących uczestnikami realizowanego przez zamawiającego zadania pn. „Wzrost samodzielności dorosłych osób z autyzmem. Kompleksowy system wsparcia i rehabilitacji społecznej.”
współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w terminie do dnia 12 maja 2016 r. do godziny 12.00.Szczegóły w załączonym dokumencie:
Zapytanie Ofertowe_ubezpieczenie_Wzrost samodzielności…
***
ZAPYTANIE OFERTOWE – DOSTAWA ARTYKUŁÓW SPOŻYWCZYCHInformacja o zakończeniu postępowania:
W związku z prowadzonym postępowaniem dotyczącym wyłonienia wykonawcy na wykonanie dostawy artykułów spożywczych dla osób niepełnosprawnych z autyzmem, będących uczestnikami realizowanego przez zamawiającego zadania pn. „Wzrost samodzielności…”, informujemy, że w toku przeprowadzonego postępowania do Fundacji nie wpłynęła żadna oferta.
***Zapraszamy potencjalnych wykonawców do składania ofert na wykonanie dostawy artykułów spożywczych dla osób niepełnosprawnych, będących uczestnikami realizowanego przez zamawiającego zadania pn. „Wzrost samodzielności dorosłych osób z autyzmem. Kompleksowy system wsparcia i rehabilitacji społecznej.” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w terminie do dnia 15 kwietnia 2016 r. do godziny 12.00.Szczegóły w załączonym dokumencie:
Zapytanie Ofertowe_artykuły spożywcze_Wzrost samodzielności…
***
ZAPYTANIE OFERTOWE – TRANSPORT OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCHOgłoszenie o udzieleniu zamówienia:
W związku z prowadzonym postępowaniem dotyczącym wyłonienia wykonawcy na wykonanie usługi specjalistycznego transportu dla osób niepełnosprawnych z autyzmem, będących uczestnikami realizowanego przez zamawiającego zadania pn. „Wzrost samodzielności…”,informujemy, że z wykonawcą Radio Taxi PARTNER Sp. z o.o., ul. Władysława Jagiełły 20/1, 31-711 Kraków zawarto umowę w dniu 18.04.2016 r.
***Informacja o zakończeniu postępowania oraz o wyborze najkorzystniejszej oferty:
W związku z prowadzonym postępowaniem dotyczącym wyłonienia wykonawcy na wykonanie usługi specjalistycznego transportu dla osób niepełnosprawnych z autyzmem, będących uczestnikami realizowanego przez zamawiającego zadania pn. „Wzrost samodzielności …”, informujemy, że w wyniku przeprowadzonego postępowania, do Fundacji wpłynęła 1 oferta: Radio Taxi PARTNER Sp. z o.o., ul. Władysława Jagiełły 20/1, 31-711 Kraków.
W wyniku przeprowadzonego postępowania, wyłoniono wykonawcę usługi – Radio Taxi PARTNER Sp. z o.o., ul. Władysława Jagiełły 20/1, 31-711 Kraków. Oferta spełnia wymogi formalne określone w zapytaniu ofertowym, cena przedstawionej oferty jest najniższa.
***Zapraszamy potencjalnych wykonawców do składania ofert na wykonanie usługi specjalistycznego transportu dla osób niepełnosprawnych z autyzmem, będących uczestnikami realizowanego przez zamawiającego zadania pn. „Wzrost samodzielności dorosłych osób z autyzmem. Kompleksowy system wsparcia i rehabilitacji społecznej.”
współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w terminie do dnia 13 kwietnia 2016 r.Szczegóły w załączonym dokumencie: - Wspomaganie osoby z autyzmem w placówce dziennej
- Relacje z zajęć
- Zajęcia w ramach pracowni
- Zamówienia w ramach projektu
Zajęcia muzyczne 6 listopada 2017 r.
Uczestnicy projektu „Wspomaganie osoby z autyzmem w palcówce dziennej …”,ćwiczą dzisiaj umiejętności wokalne.Zajęcia realizowane w ramach projektu „Wspomaganie osoby z autyzmem w placówce dziennej – tworzenie modelowego rozwiązania” odbywają się w ramach poniższych placówek:- Dzienne Centrum Aktywności na „Farmie Życia” w Więckowicach oraz Filia Dziennego Centrum Aktywności w Krakowie prowadzone przez Fundację Wspólnota Nadziei (10 uczestników).
- Środowiskowy Dom Samopomocy prowadzony przez Krajowe Towarzystwo Autyzmu, Oddział w Krakowie (2 uczestników).
Zgodnie z założeniami projektowymi zajęcia synchronizowane są z programem placówki oraz realizowane zgodnie z Indywidualnymi Planami Działania, które przygotowane zostały dla poszczególnych uczestników. Zajęcia dostosowane są do potrzeb i umiejętności uczestników.
Zajęcia na terenie DCA i filii DCA realizowane są w ramach następujących pracowni:
- pracownia biurowa - zajęcia związane z pracami biurowymi i poligraficznymi, nauka kserowania, laminowania, przygotowania prostych etykiet, segregowania dokumentów, niszczenie dokumentów etc. - dostosowane do poziomu funkcjonowania i potrzeb danego BO. Celem zajęć jest zwiększenie samodzielności i nabywanie kwalifikacji niezbędnych do wykonywania systematycznej samodzielnej pracy. Zajęcia prowadzone są w oparciu o trening umiejętności manualnych, prac precyzyjnych, obsługi podstawowych urządzeń biurowych,
- pracownia gospodarstwa domowego - zajęcia związane z utrzymaniem porządku i czystości np. sprzątaniem, praniem, układaniem i segregowaniem rzeczy osobistych; samodzielnym przygotowaniem prostego posiłku; nauka nakrywania do stołu, nauka zasad właściwego zachowania się przy stole; nauka podstawowych czynności związanych z prowadzeniem gospodarstwa domowego, planowanie i dokonywanie zakupów dla potrzeb domu, gospodarowanie budżetem, etc. Celem zajęć jest zwiększenie samodzielności poprzez wykonywanie podstawowych prac domowych, kształtowanie poczucia odpowiedzialności za najbliższe otoczenie, poczucia sprawstwa, nauka samodzielnego planowania oraz dokonywania niezbędnych zakupów, samodzielnego organizowania i troski o przestrzeń domową oraz organizowania czasu wolnego poprzez rozwijanie zainteresowań w zakresie aktywności w obrębie szeroko rozumianego gospodarstwa domowego.
- pracowania rękodzieła - zajęcia z ceramiki, tzn.: modelowania w glinie, szkliwienia oraz zajęcia prowadzone w ramach innych różnorodnych technik rękodzielniczych niezbędnych dla tworzenia przedmiotów dekoracyjnych i użytku codziennego np. filcowania, tworzenia odlewów gipsowych, wyszywania, tworzenia biżuterii, ozdób choinkowych, kartek, decoupage, quilling. Zajęcia plastyczne, malowanie z wykorzystaniem różnorodnych technik: malowanie węglem, kredką, pastelą, ołówkiem, wycinanki, malowanie na szkle, kolorowanie mandali, malowanie na drewnie, malowanie na płótnie, etc. Celem zajęć jest rozwijanie koordynacji wzrokowo-ruchowej, wyobraźni, wyrażenie siebie poprzez sztukę, kształtowanie zmysłu estetycznego oraz zainteresowań,. Dzięki zajęciom uczestnicy nabywają umiejętności stosowania różnorodnych technik rękodzielniczych, współpracy i dokładności; rozwijają wyobraźnię oraz indywidualne pasje i talenty.
- pracownia komputerowa - nauka obsługi komputera, tworzenia prostych dokumentów, obsługi prostych programów komputerowych, wyszukiwania i selekcji informacji; nauka obsługi innych urządzeń - drukarki, skanera, etc.
- pracownia ogrodnicza - trening umiejętności pracy fizycznej, przestrzegania zasad bezpieczeństwa, współpracy w zespole, uczenie wykonywania prac ogrodniczych i polowych, oraz wypełniania ról społecznych i zawodowych, nauka wykonywania prostych czynności ogrodniczych i pielęgnacyjnych, przygotowania się do pracy w ogrodzie (odpowiedni ubiór, narzędzia), rozpoznawania roślin, pielenia, prowadzenia nasadzeń, zbierania owoców i warzyw, elementów przetwórstwa; dostosowana do poziomu funkcjonowania i potrzeb danego BO)
- pracowania edukacyjna - nauka pisania, czytania, nauka języków, gry edukacyjne, np. monopoli, kalambury, puzzle, układanie figur geometrycznych, rozwijanie zainteresowań i pasji, etc.
- pracownia stolarska - trening umiejętności pracy fizycznej, przestrzegania zasad bezpieczeństwa, współpracy w zespole, uczenie wykonywania prostych prac stolarskich i naprawczych, oraz wypełniania ról społecznych i zawodowych, nauka wykonywania prostych czynności związanych z obróbką drewna, przygotowania się do pracy w stolarni (odpowiedni ubiór, narzędzia), organizowania stanowiska pracy swojego i współpracowników, rozpoznawania, nazywania i stosowania narzędzi, urządzeń i materiałów stolarskich, montażowych i wykończeniowych, dobierania elementów, ćwiczenie w zakresie koncentracji uwagi, motoryki małej, rozwijanie pasji i zainteresowań.
- zajęcia uspołeczniające - rehabilitacja społeczna: spacery, wyjścia do muzeów, kawiarni, wyjścia na koncerty, zwiedzanie Krakowa i okolic, wyjścia do zoo, wspólne pikniki, uczestnictwo w wyjściach do miejsc publicznych, wycieczkach krajoznawczych, imprezach kulturalnych, sportowych i masowych, uczestnictwo w życiu społecznym, kształtowanie właściwych i aktywnych zachowań społecznych i obywatelskich, kształtowanie umiejętności korzystania z usług publicznych, instytucji i urzędów, umiejętności związane z dbaniem o zdrowie, umiejętność poruszania się w przestrzeni publicznej, korzystania ze środków transportu, przestrzegania przepisów, zasad, zwyczajów i norm kulturowych, trening umiejętności komunikacyjnych w ramach komunikacji społecznej, nawiązywania i podtrzymywania znajomości i relacji towarzyskich, więzów rodzinnych, korzystania i egzekwowania należnych osobom niepełnosprawnym praw i uprawnień, korzystania z różnorakich usług. Dodatkowo uczestnicy trenują umiejętności gospodarowania budżetem poprzez dokonywanie racjonalnych zakupów w punktach handlowych.
- zajęcia w zakresie czynności życia codziennego i samoobsługi - trening umiejętności dbania o higienę, zdrowie, kondycję fizyczną, właściwą dietę, wygląd, odzież i własny pozytywny wizerunek. Dodatkowo rehabilitacja ruchowa z elementami fizjoterapii - indywidualne zajęcia ruchowe i ogólno rozwijające fizycznie, mające na celu poprawę ogólnej sprawności i kondycji fizycznej, także zabiegi pielęgnacyjne i kosmetyczne - dostosowane do poziomu funkcjonowania i potrzeb danego BO.
W obrębie działań prowadzonych przez Środowiskowy Dom Samopomocy, BO uczestniczą w następujących zajęciach:
- trening samoobsługi - ćwiczenie samodzielności w zakresie ubierania i rozbierania się - zdejmowanie i ubieranie butów, kurtek, czapek, rękawiczek, mycia rąk, samodzielnego korzystania z toalety, używania dezodorantu, nauka samodzielnego przygotowywania prostych posiłków i nakrywania do stołu; ćwiczenie samodzielnego i estetycznego spożywania posiłków;
- ,,Kącik urody” - trening samoobsługi ćwiczenie umiejętności czesania włosów i wykonywania prostych fryzur, kremowania twarzy i rąk, malowania paznokci;
- zajęcia muzyczne - słuchanie muzyki, granie na instrumentach: bębenki, marakasy, tamburyn, grzechotki, tańczenie;
- zajęcia ruchowe - ćwiczenia na siłowni na świeżym powietrzu, ćwiczenia ogólnorozwojowe - tory przeszkód, ćwiczenia na drabinkach, aerobik, granie w piłkę, spacery;
- trening umiejętności społecznych - zakupy w sklepie, zakupy w sklepie samoobsługowym, ćwiczenie umiejętności właściwego zachowywania się w miejscach publicznych;
- zajęcia w pracowni plastycznej/ technicznej - wykonywanie prac plastycznych, technicznych z wykorzystaniem różnych technik, materiałów plastycznych;
- trening czynności porządkowych - nauka sprzątania, posługiwania się szczotką i szufelką, wycierania kurzu, ścierania stołu, obsługi pralki, wieszania i składania prania, mycia naczyń, wkładania i wyjmowania naczyń ze zmywarki;
- stymulacja sensoryczna - zapachowa, dotykowa, smakowa, wzrokowa;
- trening organizacji czasu wolnego - nauka samodzielnego organizowania sobie czasu wolnego, w tym: rozwijania zainteresowań literaturą, audycjami radiowymi, telewizyjnymi, Internetem, udziału w spotkaniach towarzyskich i kulturalnych;
- zajęcia relaksacyjne - słuchanie muzyki relaksacyjnej, nauka wyciszania się;
- trening komunikacji - odbywający się w sytuacjach naturalnych, przy przeprowadzaniu poszczególnych zajęć;
- spacery i wyjścia uspołeczniające
Poniżej zamieszczamy zdjęcia z realizowanych zajęć.
Informacja o zakończeniu postępowania oraz o wyborze najkorzystniejszej oferty:W związku z prowadzonym postępowaniem dotyczącym wyłonienia wykonawcy na przeprowadzenie audytu zewnętrznego realizowanego przez Zamawiającego zadania pn. „Wspomaganie osoby z autyzmem w placówce dziennej – tworzenie modelowego rozwiązania” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, informujemy, że do Fundacji Wspólnota Nadziei wpłynęła 1 oferta.W wyniku przeprowadzonego postępowania wyłoniono wykonawcę usługi – DPC A. Danylczenko i spółka Sp. J., ul. Armii Krajowej 15/7, 45-071 Opole. Oferta spełnia wymogi formalne określone w zapytaniu ofertowym, cena przedstawionej oferty jest najniższa.***
Zapraszamy potencjalnych wykonawców do składania ofert na przeprowadzenie audytu zewnętrznego realizowanego przez zamawiającego zadania pn. „Wspomaganie osoby z autyzmem w placówce dziennej – tworzenie modelowego rozwiązania” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w terminie do dnia 28 lutego 2018 r. do godziny 10.00.Szczegóły w załączonym dokumencie:
***Informacja o zakończeniu postępowania:
W związku z przeprowadzonym postępowaniem dotyczącym wyłonienia wykonawcy na przeprowadzenie szkoleń tematycznych z zakresu pracy z dorosłymi osobami z autyzmem, dotyczy zadania pn. „Wspomaganie osoby z autyzmem w placówce dziennej – tworzenie, modelowego rozwiązania”, współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych informujemy, że do Fundacji Wspólnota Nadziei wpłynęła 1 oferta.Cena ofertowa przekroczyła koszt zaplanowany w budżecie projektu.W wyniku przeprowadzonego postępowania nie wyłoniono Wykonawcy.***Uprzejmie informujemy, że termin składania ofert na przeprowadzenie szkoleń tematycznych z zakresu pracy z dorosłymi osobami z autyzmem, w ramach projektu „Wspomaganie osoby z autyzmem w placówce dziennej – tworzenie modelowego rozwiązania”, został przedłużony do 21 sierpnia 2017 roku.***
Zapraszamy potencjalnych wykonawców do składania ofert na przeprowadzanie szkoleń tematycznych z zakresu pracy z dorosłymi osobami z autyzmem, dotyczy zadania pn. „Wspomaganie osoby z autyzmem w placówce dziennej – tworzenie modelowego rozwiązania”, współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych – w terminie do dnia 17 sierpnia 2017 roku.Szczegóły w załączonym dokumencie.
***
Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia:W związku z przeprowadzonym postępowaniem dotyczącym wyłonienia wykonawcy na przeprowadzanie diagnozy uczestników projektu (beneficjentów ostatecznych projektu) za pomocą narzędzia TTAP, Profil umiejętności zawodowych i społecznych TEACCH, dotyczy zadania pn. „Wspomaganie osoby z autyzmem w placówce dziennej – tworzenie, modelowego rozwiązania”, informujemy, że iż z Wykonawcą, Natalią Gumińską, ul. 3 maja 48/5, 41-800 Zabrze, zawarto umowę w dniu 1 czerwca 2017 roku.
***Informacja o zakończeniu postępowania:W związku z przeprowadzonym postępowaniem dotyczącym wyłonienia wykonawcy na przeprowadzanie diagnozy uczestników projektu (beneficjentów ostatecznych projektu) za pomocą narzędzia TTAP, Profil umiejętności zawodowych i społecznych TEACCH, dotyczy zadania pn. „Wspomaganie osoby z autyzmem w placówce dziennej – tworzenie, modelowego rozwiązania”, współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych informujemy, że do Fundacji Wspólnota Nadziei wpłynęła 1 oferta.
W wyniku przeprowadzonego postępowania wyłoniono wykonawcę usługi – Natalia Gumińska, ul. 3 maja 48/5, 41-800 Zabrze.
Oferta spełnia wymogi formalne określone w zapytaniu ofertowym, cena przedstawionej oferty jest najniższa.
***Informujemy, iż w zapytaniu z dnia 09 maja 2107 roku dokonano drobnej korekty w załączniku nr 2.
Korekta dotyczy nazewnictwa. Słowo “zleceniobiorca” zastąpiono słowem “zamawiający”.Ofertę należy złożyć na zaktualizowanym załączniku.
***Zapraszamy potencjalnych wykonawców do składania ofert na przeprowadzanie diagnozy uczestników projektu (beneficjentów ostatecznych projektu) za pomocą narzędzia TTAP , Profil umiejętności zawodowych i społecznych TEACCH, dotyczy zadania pn. „Wspomaganie osoby z autyzmem w placówce dziennej – tworzenie modelowego rozwiązania”, współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych – w terminie do dnia 19 maja 2017 roku.Szczegóły w załączonym dokumencie.
***Informacja o zakończeniu postępowania:
W związku z prowadzonym postępowaniem dotyczącym wyłonienia wykonawcy na wykonanie dostawy artykułów spożywczych dla osób niepełnosprawnych z autyzmem, będących uczestnikami realizowanego przez zamawiającego zadania pn. „Wspomaganie osoby z autyzmem…”, informujemy, że w toku przeprowadzonego postępowania do Fundacji nie wpłynęła żadna oferta.
***Zapraszamy potencjalnych wykonawców do składania ofert na wykonanie dostawy artykułów spożywczych dla osób niepełnosprawnych, będących uczestnikami realizowanego przez zamawiającego zadania pn. „Wspomaganie osoby z autyzmem w placówce dziennej – tworzenie modelowego rozwiązania”, współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, w terminie do dnia 21 kwietnia 2017 r, do godziny 10.00.Szczegóły w załączonym dokumencie.***Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia:W związku z prowadzonym postępowaniem dotyczącym wyłonienia wykonawcy na wykonanie usługi transportu dla osób niepełnosprawnych z autyzmem, będących uczestnikami realizowanego przez zamawiającego zadania pn. „Wspomaganie osoby z autyzmem …” informujemy:
z wykonawcą Radio Taxi PARTNER Sp. z o.o., ul. Władysława Jagiełły 20/1, 31-711 Kraków, zawarto umowę w dniu 08.05.2017 r. (realizacja części II i III zamówienia)
z wykonawcą Piotr Brzózka, Usługi transportowe, ul. Żbicka 51, 32-065 Krzeszowice., zawarto umowę w dniu 08.05.2017 r. (realizacja części I zamówienia)***Informacja o zakończeniu postępowania oraz o wyborze najkorzystniejszej oferty:W związku z prowadzonym postępowaniem dotyczącym wyłonienia wykonawcy na wykonanie usługi transportu dla osób niepełnosprawnych z autyzmem, będących uczestnikami realizowanego przez zamawiającego zadania pn. „Wspomaganie osoby z autyzmem …”, informujemy, iż w ramach poszczególnych części wpłynęły następujące oferty:
CZĘŚĆ I ZAMÓWIENIA:
Piotr Brzózka, Usługi transportowe, ul. Żbicka 51, 32-065 Krzeszowice.
W wyniku przeprowadzonego postępowania, wyłoniono wykonawcę usługi: Piotr Brzózka, Usługi transportowe, ul. Żbicka 51, 32-065 Krzeszowice.
Oferta spełnia wymogi formalne określone w zapytaniu ofertowym, cena przedstawionej oferty jest najniższa.CZĘŚĆ II ZAMÓWIENIA:
Radio Taxi PARTNER Sp. z o.o., ul. Władysława Jagiełły 20/1, 31-711 Kraków.
W wyniku przeprowadzonego postępowania, wyłoniono wykonawcę usługi – Radio Taxi PARTNER Sp. z o.o., ul. Władysława Jagiełły 20/1, 31-711 Kraków. Oferta spełnia wymogi formalne określone w zapytaniu ofertowym, cena przedstawionej oferty jest najniższa.
CZĘŚĆ III ZAMÓWIENIA:
Radio Taxi PARTNER Sp. z o.o., ul. Władysława Jagiełły 20/1, 31-711 Kraków.
W wyniku przeprowadzonego postępowania, wyłoniono wykonawcę usługi – Radio Taxi PARTNER Sp. z o.o., ul. Władysława Jagiełły 20/1, 31-711 Kraków. Oferta spełnia wymogi formalne określone w zapytaniu ofertowym, cena przedstawionej oferty jest najniższa.
***Zapraszamy potencjalnych wykonawców do składania ofert na wykonanie usługi specjalistycznego transportu dla osób niepełnosprawnych z autyzmem, będących uczestnikami realizowanego przez zamawiającego zadania pn. „Wspomaganie osoby z autyzmem w placówce dziennej – tworzenie modelowego rozwiązania” finansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, w terminie do dnia 21 kwietnia 2017 r.
do godz. 10:00.Szczegóły w załączonym dokumencie.
***Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia:W związku z prowadzonym postępowaniem dotyczącym wyłonienia wykonawcy na przeprowadzenie audytu zewnętrznego realizowanego przez Zamawiającego zadania pn. „Wspomaganie osoby z autyzmem …” , informujemy że z wykonawcą DPC A. Danylczenko i spółka Sp. J., ul. Armii Krajowej 15/7, 45-071 Opole zawarto umowę w dniu 2017-03-07.
Informacja o zakończeniu postępowania oraz o wyborze najkorzystniejszej oferty:
W związku z prowadzonym postępowaniem dotyczącym wyłonienia wykonawcy na przeprowadzenie audytu zewnętrznego realizowanego przez Zamawiającego zadania pn. „Wspomaganie osoby z autyzmem w placówce dziennej – tworzenie modelowego rozwiązania” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, informujemy, że do Fundacji Wspólnota Nadziei wpłynęła 1 oferta.W wyniku przeprowadzonego postępowania wyłoniono wykonawcę usługi – DPC A. Danylczenko i spółka Sp. J., ul. Armii Krajowej 15/7, 45-071 Opole. Oferta spełnia wymogi formalne określone w zapytaniu ofertowym, cena przedstawionej oferty jest najniższa.
Zapraszamy potencjalnych wykonawców do składania ofert na przeprowadzenie audytu zewnętrznego realizowanego przez zamawiającego zadania pn. „Wspomaganie osoby z autyzmem w placówce dziennej – tworzenie modelowego rozwiązania” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w terminie do dnia 28 lutego 2017 r. do godziny 10.00.
Szczegóły w załączonym dokumencie:
Zapytanie ofertowe. Audyt zewnetrzny. Wspomaganie osoby z autyzmem.
***Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia:W związku z prowadzonym postępowaniem dotyczącym wyłonienia wykonawcy na przeprowadzanie szkoleń z pierwszej pomocy, w ramach realizowanego przez zamawiającego zadania pn. „Wspomaganie osoby z autyzmem …” informujemy, że z wykonawcą – NATAMED, Daniel Śliwiński, Wybrzeże 40c/1, 37-750 Dubiecko, zawarto umowę w dniu 10.08.2016 r.Informujemy, iż w odpowiedzi na zapytanie ofertowe z dnia 17.06.2016, dotyczące przeprowadzania szkoleń z pierwszej pomocy w ramach projektu: „Wspomaganie osoby z autyzmem w placówce dziennej – tworzenie modelowego rozwiązania”, wpłynęło dziesięć ofert.
Poniżej zamieszczamy listę oferentów wraz z uzyskaną oceną:
Lp. Oferent Kryterium oceny: cena brutto za godzinę szkolenia Kryterium oceny: doświadczenie w realizacji szkoleń z zakresu udzielania pierwszej pomocy z ostatnich 3 lat Uzyskana punktacja za kryterium: cena brutto za godzinę szkolenia Uzyskana punktacja za kryterium: doświadczenie w realizacji szkoleń z zakresu udzielania pierwszej pomocy z ostatnich 3 lat SUMA 1 NATAMED, Daniel Śliwiński
Wybrzeże 40c/1, 37-750 Dubiecko43,00 12 70,00 30 100,00 2 SEKA S. A
Oddział Kraków
ul. Wrocławska 75, 30-011 Kraków87,00 12 34,60 30 64,60 3 Centrum Szkoleniowo-Medyczne
LIFE SUPPORT Maciej Michałowski
ul. Porucznika “Ostrego” 16, 26-600 Radom95,00 11 31,68 30 61,68 4 Centrum Szkoleń Bernaccy s.c.
Katarzyna Bernacka, Adrian Bernacki
Aleja 700-lecia 17, 87-720 Raciążek100,00 12 30,10 30 60,10 5 Małopolski Oddział Okręgowy
Polskiego Czerwonego Krzyża
ul. Studencka 19, 31-116 Kraków112,5 12 26,76 30 56,76 6 QBA-MED. Praktyka Medyczna
Jakub Wojciechowski
ul. Chabrowa 8, 55-003 Nadolice Wielkie90,00 9 33,44 20 53,44 7 CENTRUM SZKOLEŃ RATOWNICZYCH, Piotr Wyrwa, 34-600 Limanowa , ul. Łazarskiego 5 98,00 5 30,71 20 50,71 8 ProEdukacja
Centrum Kursowe w Katowicach Paweł Serwa
ul. Warszawska 3, 40-009 Katowice75,00 3 40,13 10 50,13 9 Centrum Ratownictwa SP. z o.o.
ul. Długa 16B lok.93,
53-658 Wrocław195,00 12 15,44 30 45,44 10 Świętokrzyskie Centrum Usługowo-Szkoleniowe “PEAN” Dawid Wesołowski
27-415 Kunów, ul. Kaznodziejska 11120,00 10 25,08 20 45,08 Informujemy, iż wprowadzono drobne zmiany w treści zapytania na przeprowadzenie szkolenia z pierwszej pomocy – dotyczy zadania pn. „Wspomaganie osoby z autyzmem w placówce dziennej – tworzenie modelowego rozwiązania”, współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
W związku z powyższym faktem, termin składania ofert przedłużony został do 27.06.2016.
Zmieniono następujące zapisy:
- § Szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy muszą spełniać następujące wymagania (punkt 1 zapytania) zmieniono zapisy w punkcie 5 i 4 na:
- zakres merytoryczny szkolenia musi odpowiadać wytycznym Europejskiej Rady Resuscytacji
- szkolenie musi przeprowadzić osoba posiadająca uprawnienia/wykształcenie niezbędne do prowadzenia szkolenia z pierwszej pomocy
- § Skorygowano zapis dotyczący certyfikatów (punkt 1 zapytania) na:
Każdy uczestnik szkolenia otrzyma certyfikat o odbyciu szkolenia.
- Listy obowiązkowych załączników do oferty (punkt 7 zapytania), skorygowano zapis w podpunkcie „d”na:
CV trenera, który będzie prowadził szkolenie i/lub zaświadczenie o ukończeniu kursu Instruktora Pierwszej Pomocy (kopia, potwierdzona za zgodność z oryginałem).
Szczegóły w załączonym dokumencie.
Zapraszamy potencjalnych wykonawców do składania ofert na przeprowadzenie szkolenia z pierwszej pomocy – dotyczy zadania pn. „Wspomaganie osoby z autyzmem w placówce dziennej – tworzenie modelowego rozwiązania”, współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych – w terminie do dnia 23 czerwca 2016 roku.
Szczegóły w załączonym dokumencie.
***Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia:W związku z prowadzonym postępowaniem dotyczącym wyłonienia wykonawcy na przeprowadzanie szkoleń specjalistycznych z zakresu pracy z dorosłymi osobami z autyzmem, w ramach realizowanego przez zamawiającego zadania pn. „Wspomaganie osoby z autyzmem …” informujemy, że z wykonawcą – FUNDACJA SYNAPSIS, ul. Ondraszka 3, 02-085 Warszawa – zawarto umowę w dniu 20.07.2016 r.
Informacja o zakończeniu postępowania oraz o wyborze najkorzystniejszej oferty:
W związku z prowadzonym postępowaniem dotyczącym wyłonienia wykonawcy na przeprowadzanie szkoleń specjalistycznych z zakresu pracy z dorosłymi osobami z autyzmem, w ramach realizowanego przez zamawiającego zadania pn. „Wspomaganie osoby z autyzmem …”, do Fundacji wpłynęły 2 oferty.
W wyniku przeprowadzonego postępowania, wyłoniono wykonawcę usługi – FUNDACJA SYNAPSIS, ul. Ondraszka 3, 02-085 Warszawa. Oferta kompletna, spełnia wymogi formalne. Oferent przedstawił dokumenty potwierdzające doświadczenie w prowadzeniu szkoleń w obszarze tematycznym zgodnym z przedmiotem zamówienia określone w zapytaniu ofertowym.
Zapraszamy potencjalnych wykonawców do składania ofert na przeprowadzanie szkoleń specjalistycznych z zakresu pracy z dorosłymi osobami z autyzmem, dotyczy zadania pn. „Wspomaganie osoby z autyzmem w placówce dziennej – tworzenie modelowego rozwiązania”, współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych – w terminie do dnia 23 maja 2016 roku.Szczegóły w załączonym dokumencie.
***Informacja o zakończeniu postępowania:W związku z prowadzonym postępowaniem dotyczącym wyłonienia wykonawcy na przeprowadzanie diagnozy uczestników projektu (beneficjentów ostatecznych projektu) za pomocą narzędzia TTAP, Profil umiejętności zawodowych i społecznych TEACCH, będących uczestnikami realizowanego przez zamawiającego zadania pn. „Wspomaganie osoby z autyzmem…”, informujemy, że w toku przeprowadzonego postępowania do Fundacji nie wpłynęła żadna oferta.
Zapraszamy potencjalnych wykonawców do składania ofert na przeprowadzanie diagnozy uczestników projektu (beneficjentów ostatecznych projektu) za pomocą narzędzia TTAP , Profil umiejętności zawodowych i społecznych TEACCH – dotyczy zadania pn. „Wspomaganie osoby z autyzmem w placówce dziennej – tworzenie modelowego rozwiązania”, współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych – w terminie do dnia 17 maja 2016 roku.Szczegóły w załączonym dokumencie.
***Informacja o zakończeniu postępowania:W związku z prowadzonym postępowaniem dotyczącym wyłonienia wykonawcy na wykonanie dostawy artykułów spożywczych dla osób niepełnosprawnych z autyzmem,
będących uczestnikami realizowanego przez zamawiającego zadania pn. „Wspomaganie osoby z autyzmem…”, informujemy, że w toku przeprowadzonego postępowania do Fundacji nie wpłynęła żadna oferta.Zapraszamy potencjalnych wykonawców do składania ofert na wykonanie dostawy artykułów spożywczych dla osób niepełnosprawnych, będących uczestnikami realizowanego przez zamawiającego zadania pn. „Wspomaganie osoby z autyzmem w placówce dziennej – tworzenie modelowego rozwiązania”, współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w terminie do dnia 19 kwietnia 2016 r, do godziny 12.00.Szczegóły w załączonym dokumencie.
***Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia:W związku z prowadzonym postępowaniem dotyczącym wyłonienia wykonawcy na wykonanie usługi transportu dla osób niepełnosprawnych z autyzmem, będących uczestnikami realizowanego przez zamawiającego zadania pn. „„Wspomaganie osoby z autyzmem …” informujemy, że z wykonawcą Radio Taxi PARTNER Sp. z o.o., ul. Władysława Jagiełły 20/1, 31-711 Kraków zawarto umowę w dniu 15.04.2016 r.
Informacja o zakończeniu postępowania oraz o wyborze najkorzystniejszej oferty:
W związku z prowadzonym postępowaniem dotyczącym wyłonienia wykonawcy na wykonanie usługi transportu dla osób niepełnosprawnych z autyzmem, będących uczestnikami realizowanego przez zamawiającego zadania pn. „Wspomaganie osoby z autyzmem …”, do Fundacji wpłynęła 1 oferta: Radio Taxi PARTNER Sp. z o.o., ul. Władysława Jagiełły 20/1, 31-711 Kraków.
W wyniku przeprowadzonego postępowania, wyłoniono wykonawcę usługi – Radio Taxi PARTNER Sp. z o.o., ul. Władysława Jagiełły 20/1, 31-711 Kraków. Oferta spełnia wymogi formalne określone w zapytaniu ofertowym, cena przedstawionej oferty jest najniższa.
Zapraszamy potencjalnych wykonawców do składania ofert na wykonanie usługi specjalistycznego transportu dla osób niepełnosprawnych z autyzmem, będących uczestnikami realizowanego przez zamawiającego zadania pn. „Wspomaganie osoby z autyzmem w placówce dziennej – tworzenie modelowego rozwiązania” finansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, w terminie do dnia 13 kwietnia 2016 r.
Szczegóły w załączonym dokumencie.
***Zapraszamy do składania ofert na realizację usługi audytu zewnętrznego projektu pn. “Wspomaganie osoby z autyzmem w placówce dziennej – tworzenie modelowego rozwiązania” w terminie do dnia 2 marca 2016 r.Szczegóły w załączonym dokumencie.
- Rehabilitacja społeczna i usamodzielnianie
- Informacje o projekcie
- Zamówienia w ramach projektu
Projekt „Rehabilitacja społeczna i usamodzielnienie – całościowy system wsparcia osób z autyzmem” jest współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Termin realizacji:
1 kwietnia 2013 roku do 31 marca 2016 roku.Cel projektu:
Zwiększenie samodzielności osób niepełnosprawnych.Zasięg terytorialny:
Projekt ma charakter regionalny. Realizowany jest na terenie województwa małopolskiego, powiatu Kraków i krakowskiego.Grupa docelowa:
Grupę beneficjentów ostatecznych projektu stanowią osoby dorosłe niepełnosprawne z autyzmem i pokrewnymi zaburzeniami rozwojowymi z orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności.Planowana ilość beneficjentów – 30 osób.
Uczestnikiem / uczestniczką projektu mogą zostać osoby z autyzmem, które w chwili przystąpienia do projektu spełniają następujące warunki:
a) mają ukończony 18. r. ż.;
b) posiadają aktualne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności, w tym:- o znacznym stopniu niepełnosprawności – 26 osób,
- o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności – 4 osoby.
Projekt zakłada zrekrutowanie 30. osób z autyzmem – 28. osób z upośledzeniem umysłowym i 2. osób z chorobami psychicznymi, w tym w pierwszym okresie 28. osób, w drugim i trzecim 30. osób.
Na terenie Farmy Życia – ośrodka prowadzonego przez Fundację Wspólnota Nadziei, rehabilitacja społeczna osób z autyzmem odbywa się w ramach struktury organizacyjnej – Dziennego Centrum Aktywności.
Projekt przewiduje realizację dwóch równoległych zadań.
W ramach pierwszego zadania osoby z autyzmem otrzymają zróżnicowane, kompleksowe i zindywidualizowane wsparcie w trakcie zajęć w Dziennym Centrum Aktywności na Farmie Życia. Zajęcia (rehabilitacja społeczna) będą prowadzone w trybie ciągłym w oparciu o istniejące pracownie, gospodarstwo ekologiczne, a także na zewnątrz Farmy Życia w trakcie wizyt usamodzielniających w miejscach publicznych.
W ramach drugiego zadania prowadzone będą indywidualne, całodobowe pobyty adaptacyjne osób, które mają zamieszkać na stałe w prowadzonej przez Fundację Placówce – Małopolskim Domu Pomocy Społecznej “Na Farmie Życia”. Celem tych zajęć jest stopniowe przystosowanie dorosłych osób z autyzmem do życia poza domem rodzinnym.
Osoby z autyzmem otrzymają zróżnicowane, kompleksowe i zindywidualizowane wsparcie. Planowane są zajęcia o charakterze ciągłym, prowadzone w oparciu o zasoby lokalowe – Pierwszy i Drugi Dom na Farmie Życia oraz Hostel “Dom w Połowie Drogi”, w oparciu o istniejące pracownie oraz gospodarstwo ekologiczne, a także na zewnątrz Farmy Życia w trakcie wizyt usamodzielniających w miejscach publicznych. Oba typy wsparcia obejmują również dojazd beneficjentów do w/w placówek Fundacji.
Oferowane przez Fundację zajęcia rehabilitacyjne zapewnią osobom z zaburzeniami ze spektrum autyzmu możliwość rozwijania umiejętności społecznych i komunikacyjnych, samodzielnego wykonywania użytecznej pracy, kształtują zaradność życiową oraz samodzielność, poszerzają wiedzę o świecie i o nich samych, kształtują właściwe postawy, motywują do aktywności.
Projekt stanowi merytoryczną całość służącą rozwijaniu samodzielności beneficjentów ostatecznych (uczestników) w różnych sferach funkcjonowania, a także odciążeniu opiekunów – rodzin osób z autyzmem. Metodologia pracy zakładana w projekcie została opracowana w trakcie długoletnich działań Fundacji na rzecz wsparcia osób z autyzmem (w tym dorosłych osób z autyzmem) i jest m. in. kontynuacją i rozwinięciem działań o podobnym charakterze realizowanych w ubiegłych latach w ramach zadań zlecanych przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Adres, pod którym można uzyskać informację nt. rekrutacji i realizacji projektu:
Fundacja Wspólnota Nadziei
Więckowice, ul. Ogrodowa 17, 32-082 Bolechowice
biuro@farma.org.pl / b.grotkiewicz@farma.org.pl***Zapraszamy do składania ofert na realizację usługi audytu zewnętrznego projektu pn. “Rehabilitacja społeczna i usamodzielnienie – całościowy system wsparcia osób z autyzmem” w terminie do dnia 2 marca 2016 r.
Szczegóły w załączonym dokumencie.
Zapraszamy do składania ofert na realizację usługi audytu zewnętrznego projektu pn. “Rehabilitacja społeczna i usamodzielnienie – całościowy system wsparcia osób z autyzmem” w terminie do dnia 2 marca 2016 r.Szczegóły w załączonym dokumencie.
- Dofinansowanie wkładu własnego
- Informacje o projekcie
Dofinansowanie wkładu własnego projektu „Wzrost samodzielności dorosłych osób z autyzmem. Kompleksowy system wsparcia i rehabilitacji społecznej.”
Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.
Projekt realizowany jako zadanie publiczne Województwa Małopolskiego w obszarze działalności na rzecz organizacji pozarządowych w zakresie określonym w ustawie o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie jako „dofinansowanie wkładu własnego do projektów finansowanych z funduszy zewnętrznych”.Termin realizacji:
1 czerwca 2016 roku do dnia 31 grudnia 2016 roku.Cel projektu:
Celem głównym projektu jest zwiększenie samodzielności dorosłych osób niepełnosprawnych z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.Celami szczegółowymi projektu są:
1. nabycie umiejętności odprężania się, relaksacji, poprawa ogólnej sprawności i kondycji fizycznej, łagodzenie dysfunkcji w zakresie przetwarzanie bodźców sensorycznych, poprawa koordynacji ruchowej;
2. nabycie samodzielności poprzez pobyty adaptacyjne poza domem rodzinnym.Osiągnięcie ww. celów szczegółowych zaplanowane zostało na 2016 r. Pierwszy cel szczegółowy zostanie osiągnięty poprzez zorganizowanie cyklicznych zajęć indywidualnych z zakresu rehabilitacji ruchowej. Drugi cel szczegółowy zostanie osiągnięty poprzez organizację całodobowych pobytów adaptacyjnych w specjalnie na ten cel przygotowanych mieszkaniach treningowych.Miejsce realizacji zadania:
Zadanie realizowane będzie w województwie małopolskim, gminie Zabierzów, w miejscowości Więckowice, na terenie Ośrodka Farma Życia prowadzonego przez Fundację Wspólnota Nadziei.Rehabilitacja społeczna osób z autyzmem odbywała się będzie w ramach komórki organizacyjnej Ośrodka Farma Życia – Dziennego Centrum Aktywności, zajęcia prowadzone będą w trybie ciągłym, co najmniej 5 dni w tygodniu, 12 miesięcy w roku. Filia Dziennego Centrum Aktywności znajduje się przy ul. Olsztyńskiej w Krakowie.
Grupa docelowa:
Projekt skierowany jest do osób dorosłych niepełnosprawnych z autyzmem i pokrewnymi zaburzeniami rozwojowymi, z orzeczeniem o znacznym, lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, zamieszkujących w województwie małopolskim (powiaty: M. Kraków i krakowski), w tym:a) uczestników Dziennego Centrum Aktywności na Farmie Życia w Więckowicach i Dziennego Centrum Aktywności w budynku Hostelu “Dom w Połowie Drogi”,
b) mieszkańców Małopolskiego Domu Pomocy Społecznej “Na Farmie Życia” w Więckowicach,
c) uczniów krakowskich szkół specjalnych oraz współpracujących z Fundacją organizacji pozarządowych cyklicznie korzystający z zajęć i pracowni na Farmie Życia,
d) pozostałych osób (nie posiadających miejsca w żadnej placówce).Z działań w zakresie rehabilitacji ruchowej i pobytów adaptacyjnych, zgodnie z założeniami zadania, powinno skorzystać 15 z 20 uczestników zadania „Wzrost samodzielności…”.Opis poszczególnych działań w zakresie realizacji zadania publicznego.
1. Prowadzone będą indywidualne zajęcia ruchowe i ogólno – rozwijające fizycznie z elementami fizjoterapii, zmierzające do poprawy ogólnej sprawności i kondycji fizycznej. Beneficjenci ostateczni uczeni będą również umiejętności odprężania się, relaksacji. Z opisywanej formy wsparcia korzystać będzie 10 uczestników.
2. Zorganizowane zostaną indywidualne pobyty adaptacyjne. Proces przechodzenia osób z autyzmem w dorosłość i adaptowania się do bardziej samodzielnych warunków życia rozpoczyna się w Hostelu i na Farmie Życia w Więckowicach, poprzez stały pobyt i uczestnictwo w różnych zajęciach osoby z autyzmem zdobywać będą umiejętności niezbędne do funkcjonowania w większej wspólnocie, jaką jest Farma Życia w Więckowicach (gdzie docelowo zamieszkają na stałe w ośrodku pobytu stałego lub innej placówce o podobnym charakterze). Wsparcie polega na świadczeniu na rzecz beneficjentów nieodpłatnych usług opiekuńczych w postaci pobytów adaptacyjnych a równocześnie odciążających rodziców/opiekunów prawnych. Pobyty te przygotowują osoby dorosłe z autyzmem do przyszłego opuszczenia domu rodzinnego poprzez umożliwienie kontaktów społecznych i nabywanie samodzielności. Z opisywanej formy wsparcia korzystać będzie 5 uczestników.
Projekt stanowi merytoryczną całość służącą rozwijaniu samodzielności beneficjentów ostatecznych (uczestników) w różnych sferach funkcjonowania, a także odciążeniu opiekunów – rodzin osób z autyzmem. Metodologia pracy zakładana w projekcie została opracowana w trakcie długoletnich działań Fundacji na rzecz wsparcia osób z autyzmem (w tym dorosłych osób z autyzmem) i jest m. in. kontynuacją i rozwinięciem działań o podobnym charakterze realizowanych w ubiegłych latach w ramach zadań zlecanych przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.Więcej informacji w zakładce “Wzrost samodzielności dorosłych osób z autyzmem…”
Adres, pod którym można uzyskać informację nt. rekrutacji i realizacji projektu:
Fundacja Wspólnota Nadziei
Więckowice, ul. Ogrodowa 17, 32-082 Bolechowice
biuro@farma.org.pl / b.grotkiewicz@farma.org.pl
2015
- Wzrost kompetencji funkcjonariuszy
- Informacje o projekcie
Projekt „Wzrost kompetencji funkcjonariuszy i pracowników służb mundurowych w Krakowie w poszanowaniu praw dorosłych osób ze spektrum autyzmu” jest współfinansowany z Gminy Miejskiej Kraków.
Realizacja projektu została zakończona.Cel:
Zwiększenie kompetencji 30 pracowników i funkcjonariuszy służb mundurowych w Krakowie w zakresie prowadzenia interwencji wobec osób z autyzmem (ASD) z pełnym zrozumieniem ich specyfiki oraz w poszanowaniu praw osób z ASD.Odbiorcy:
- 30 pracowników i funkcjonariuszy służb mundurowych w Krakowie.
Działania:
1. Realizacja szkoleń (warsztatów) „Poszanowanie praw osób z autyzmem w interwencjach funkcjonariuszy służb mundurowych”- 3 listopada 2015 r. – warsztat w siedzibie Straży Miejskiej w Krakowie (ul. Dobrego Pasterza 116, Kraków).
- 24 listopada 2015 r. – warsztat w siedzibie Komendy Miejskiej Policji w Krakowie (ul. H. Siemiradzkiego 24 Kraków).
Celem warsztatów jest wyposażenie w wiedzę o istocie ASD oraz specyficznych zachowaniach i potrzebach komunikacyjnych osób z ASD.2. Opracowanie, wydanie i wyposażenie uczestników projektu w broszurkę kieszonkową „Specyfika osób z autyzmem: od rozumienia do interwencji”
Celem kieszonkowej broszurki (objętość 30 stron, format: A6) jest wyposażenie uczestników szkoleń w kieszonkowy mini-podręcznik przybliżający specyfikę zaburzeń autystycznych, potrzeby komunikacyjne osób z ASD oraz przybliżający prawa osób z ASD (na podstawie „Karty praw osób z ASD”).
Dodatkowo broszurka zostanie udostępniona w wersji elektronicznej do bezpłatnego pobrania (w zakładce Publikacje).
3. Nadanie tytułu „Instytucja przyjazna osobom z autyzmem”
Tytuł wraz z tabliczką pamiątkową: „Instytucja przyjazna osobom z autyzmem” nadawany jest w podziękowaniu za otwartość instytucji (komend) na potrzeby osób z ASD. Tytuł stanowi również potwierdzenie wzrost kompetencji kadry pracowników w kontakcie z osobami z ASD.Dalsze oddziaływanie:
Szkolenie oraz broszurki pozwolą na poprawienie jakości ewentualnych interwencji osób z ASD i ich rodzin z poszanowaniem przysługujących im praw. - Obywatele z autyzmem aktywni społecznie
- Informacje o projekcie
Projekt „Obywatele z autyzmem aktywni społecznie” jest współfinansowany ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich oraz Województwa Małopolskiego.Realizacja projektu została zakończona.
Cele:
Zwiększenie wiedzy nt. praw osób z autyzmem oraz zwiększenie umiejętności i możliwości aktywnego z nich korzystania wśród 15 osób z autyzmem oraz 15 ich opiekunów (członków ich rodzin będących opiekunami faktycznymi lub prawnymi).Zwiększenie wiedzy na temat praw osób z autyzmem i ich specyficznych potrzeb komunikacyjnych oraz respektowanie praw tychże osób 30 wśród pracowników instytucji i organizacji mających siedzibę na terenie powiatu krakowskiego lub Miasta Krakowa.
Odbiorcy:
A. 15 osób niepełnosprawnych z autyzmem, (tzn. osoby z zdiagnozowanym zaburzeniem ze spektrum zaburzeń autystycznych), które ukończyły 16 rok życia.B. 15 opiekunów osób z autyzmem będących opiekunami prawnymi lub faktycznymi (rodzicami lub członkami rodzin)
C. 15 pracowników instytucji, którzy to bezpośrednio wpierają osoby z ASD będące uczestnikami projektu i jednocześnie pracownikami instytucji lub organizacji pozarządowych,
D. 15 pracowników lub przedstawicieli władz instytucji publicznych (tj. zarówno instytucji pomocy społecznej, instytucji kultury lub różnych innych instytucji).Działania:
Głównym zadaniem projektu jest opracowanie albumów aktywności społecznej i obywatelskiej, które przetłumaczą (objaśnią) prawa przysługujące osobom z autyzmem zawarte w „Karcie praw osób z autyzmem”. Albumy te będą jednocześnie stanowiły podręcznik edukacji społecznej i obywatelskiej dla osób z autyzmem oraz narzędzie ułatwiające porozumiewanie się w instytucjach i miejscach publicznych.Pubilkacja zostanie udostępniona w wersji elektronicznej do bezpłatnego pobrania w zakładce: Publikacje.
Poszczególne grupy uczestników projektu otrzymają formy wsparcie adekwatne dla swoich potrzeb:- Osoby z autyzmem: wezmą udział w treningach umiejętności społecznych które pomogą w rozwijaniu umiejętności porozumiewania się z otoczeniem oraz nauczą korzystania z przysługujących im praw społecznych. Każdy uczestnik weźmie udział w 8 spotkaniach x 8 godz. Dwa z nich prowadzone będą w formie wyjścia do instytucji kultury (kino, teatr, muzeum, koncert, itp.) lub ośrodka sportu (basen, lodowisko, itp.).
- Rodzice osób z autyzmem: wyposażeni zostaną w wiedzę nt. przestrzegania praw osób z autyzmem oraz umiejętności posługiwania się albumami. Każdy uczestnik weźmie udział w 3 spotkaniach x 6 godz. dydaktycznych. Dodatkowo opiekunowie osób z autyzmem otrzymają pomoc prawną (3 godz. lub 3 spotkania dla każdego uczestnika).
- Pracownicy prowadzący bezpośrednie wsparcie dla osób z autyzmem: uzyskają wiedzę nt. praw osób z autyzmem oraz poprawią swoje umiejętności kontaktu z osobami z autyzmem (2 dni x 8 godz. dydaktycznych).
- Pracownicy instytucji publicznych: wyposażeni zostaną w wiedzę nt. autyzmu i specyficznych potrzeb osób z autyzmem (1 dzień x 6 godz. dydaktycznych).
2014
- Rehabilitacja społeczna i usamodzielnienie – całościowy system wsparcia osób z autyzmem. Termin realizacji: kwiecień 2013 – marzec 2014, środki PFRON.
- Rehabilitacja społeczna i usamodzielnienie – całościowy system wsparcia osób z autyzmem. Termin realizacji: kwiecień 2014 – marzec 2015, środki PFRON.
- PI – PWP Edu-Autyzm – Działanie 7.2.2 POKL. Partnerzy: Belgijskie Stowarzyszenie WAI-NOT, Małopolski Związek Pracodawców. Termin realizacji: 01.09.2012-28.02.2015.
- Spotkanie dożynkowe – Dzień Farmera, dofinansowanie ze środków Gminy Zabierzów termin realizacji: 09.2014.
- Od wykluczenia do integracji – w obronie podstawowych praw osób z autyzmem, finansowany w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych, lider Fundacja Synapsis. Termin realizacji: 1.01.2013-30.09.2014.
- Learning Groups-We Can Do It, projekt partnerski Grundtviga. Termin realizacji: 1.08.2012- 31.07.2014
- L’Europe, c’est nous!, Projekt partnerski Grundtviga. Termin realizacji: 1.08.2013-31.07.2015
- Budowa ścieżki zdrowia na Farmie Życia w Więckowicach w ramach konkursu grantowego “Wspieramy Sąsiadów “organizowanego przez Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków Balice Sp. z o.o
2013
- “Kompleksowe wsparcie osób z autyzmem – rehabilitacja, terapia i zajęcia usprawniające na Farmie Życia – Dzienne Centrum Aktywności oraz Hostel – Dom w połowie drogi”. Termin realizacji: do marca 2013, środki PFRON.
- “Rehabilitacja społeczna i usamodzielnienie – całościowy system wsparcia osób z autyzmem”. Termin realizacji: kwiecień 2013-marzec 2014), środki PFRON.
- “Wsparcie osób z autyzmem II” – Działanie 1.3.6 POKL. Termin realizacji: do września 2013, projekt systemowy, lider PFRON.
- “PI – PWP Edu-Autyzm” – Działanie 7.2.2 POKL. Partnerzy: Belgijskie Stowarzyszenie WAI-NOT, Małopolski Związek Pracodawców. Termin realizacji: 01.09.2012-28.02.2015.
- “Spotkanie dożynkowe – Dzień Farmera”, dofinansowanie ze środków Gminy Zabierzów (09.2013).
- “W kierunku rynku pracy – aktywizacja zawodowa osób z autyzmem”. Urząd Marszałkowski. Termin realizacji: 1.08.2013-30.11.2013.
2012
- „Wsparcie osób z autyzmem II” – projekt realizowany w ramach Priorytetu I Zatrudnienie i integracja społeczna Działania1.3 Ogólnopolskie programy integracji i aktywizacji zawodowej, Poddziałania 1.3.6 – PFRON Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Termin realizacji: 01.12.2011 r. – 30.09.2013 r.
- „Kompleksowe wsparcie osób z autyzmem- rehabilitacja, terapia i zajęcia usprawniające na Farmie Życia – Dzienne Centrum Aktywności oraz Hostel – Dom w połowie drogi”. 21 beneficjentów (DCA). Zadanie zlecone PFRON. Termin realizacji: 01.2010 – 03.2013.
- Niepełnosprawność w zrównoważonym rolnictwie: nowe podejście do szkolenia pracowników ( DIANA). Program Lifelong Learning Leonardo da Vinci. Okres realizacji:1.11.2009 – 31.10.2012
- PI –PWP Edu-Autyzm. Partnerzy: Belgijskie Stowarzyszenie WAI-NOT, Małopolski Związek Pracodawców. Działanie 7.2.2 POKL. Termin realizacji: 01/09/2012-28/02/2015
- Świadomi obywatele dla autyzmu. Dialog Polska-Ukraina. Program „Przemiany w Regionie- RITA”. Termin realizacji: 15.06.2012- 15.09.2012.
- Learning Groups: We Can Do It!. Program Grundtvig, z udziałem partnerów z Turcji, Francji, Niemiec, Węgier. Termin realizacji: 1.08.2012- 31.07.2014.
- Dzień Farmera – spotkanie dożynkowe. Urząd Gminy Zabierzów. Termin realizacji: 12.07.2012-31.10.2012.
- Dzień Farmera – rekreacja, integracja, informacja. Urząd Marszałkowski. Termin realizacji: 1.08.2012-30.09.2012.
- Ku Nadziei – przeciw stereotypom. Wojewoda Małopolski. Termin realizacji: 1.11.2012-31.12.2012.
2011
- Prowadzenie Rodzinnego Domu Pomocy dla osób z autyzmem na Farmie w Więckowicach. Zadanie zlecone przez GOPS w Zabierzowie na okres 1.07.2009 – 30.06.2014
- „Wsparcie zatrudnienia dorosłych osób z autyzmem” – Europejski Fundusz Społeczny w ramach POKL. Termin realizacji: 1.01.2010 – 31.12.2011.
- “EDU-SERF: Education through the serious fun” / “EDU-SERF: Uczenie się przez poważną zabawę” w ramach Programu Gruntvig UCZENIE SIĘ PRZEZ CAŁE ŻYCIE. Termin realizacji: 08.2009 – 07.2011.
- „DIANA – Disability in sustainable agriculture: a new approach for training of practitioners” / “DIANA – Niepełnosprawność w zrównoważonym rolnictwie: nowe podejście do szkolenia praktyków” w ramach Programu Gruntvig UCZENIE SIĘ PRZEZ CAŁE ŻYCIE: LEONARDO DA VINCI. Partnerstwo w projekcie; lider – Wydział Rolniczy Uniwersytetu w Bolonii. Termin realizacji: 10.2009-09.2012
- „Life Farm”. Bryan Guinness Charitable Trust. Termin realizacji: 07.2009-12.2011. Dofinansowanie budowy drugiego domu na Farmie.
- “Dzień Farmera – spotkanie dożynkowe”. Termin realizacji: 09.2011. Dofinansowanie: Urząd Gminy Zabierzów.
- „Kompleksowe wsparcie osób z autyzmem- rehabilitacja, terapia i zajęcia usprawniające na Farmie Życia – Dzienne Centrum Aktywności oraz Hostel – Dom w połowie drogi”. Termin realizacji: 01.2010 – 03.2011. 21 beneficjentów (DCA). Zadanie zlecone PFRON.
- „Kompleksowe wsparcie osób z autyzmem – rehabilitacja, terapia i zajęcia usprawniające na Farmie Życia – Dzienne Centrum Aktywności oraz Hostel – Dom w połowie drogi”. Termin realizacji: 02.2010 – 03.2011. 7 beneficjentów (HOSTEL, FARMA). Zadanie zlecone PFRON.
- „Budowa budynku mieszkalnego – zamieszkania zbiorowego (II etap Farmy Życia)…” Termin realizacji: 08.2010 – 12.2010. Środki PFRON będące w dyspozycji Województwa Małopolskiego.
- „Budowa obiektu zamieszkania zbiorowego: II etap Farmy Życia…”. Termin realizacji: 07.2009 – 08.2012. Środki MRPO na lata 2007-2013.
- “LIFE FARM – essential strengthening and further development of a model rural community for adults with autism”. Termin realizacji: 2010 – 2012. Dofinansowanie Fundacji Holenderskiej.
2010
- Prowadzenie Rodzinnego Domu Pomocy dla osób z autyzmem na Farmie w Więckowicach. Zadanie zlecone przez GOPS w Zabierzowie na okres 1.07.2009 – 30.06.2014.
- „Organizacja modelu wsparcia w dziedzinie zatrudnienia dorosłych osób z autyzmem” – Europejski Fundusz Społeczny w ramach POKL. Termin realizacji: 1.08.2008-31.07.2010
- „Wsparcie zatrudnienia dorosłych osób z autyzmem” – Europejski Fundusz Społeczny w ramach POKL. Termin realizacji: 1.01.2010-31.12.2011.
- “EDU-SERF: Education through the serious fun” / “EDU-SERF: Uczenie się przez poważną zabawę” w ramach Programu Gruntvig UCZENIE SIĘ PRZEZ CAŁE ŻYCIE. Termin realizacji: 08.2009-07.2011.
- „DIANA- Disability in sustainable agriculture: a new approach for training of practitioners” / “DIANA- Niepełnosprawność w zrównoważonym rolnictwie: nowe podejście do szkolenia praktyków” w ramach Programu Gruntvig UCZENIE SIĘ PRZEZ CAŁE ŻYCIE: LEONARDO DA VINCI. Partnerstwo w projekcie; lider- Wydział Rolniczy Uniwersytetu w Bolonii. Termin realizacji: 10.2009-09.2012
- „Life Farm”. Bryan Guinness Charitable Trust. Termin realizacji: 07.2009-12.2011. Dofinansowanie budowy drugiego domu na Farmie.
- “Dzień Farmera –spotkanie dożynkowe” . Termin realizacji: 09.2010. Dofinansowanie: Urząd Gminy Zabierzów.
- „Kompleksowe wsparcie osób z autyzmem- rehabilitacja, terapia i zajęcia usprawniające na Farmie Życia- Dzienne Centrum Aktywności oraz Hostel- Dom w połowie drogi”. Termin realizacji: 01.2010-03.2010. 21 beneficjentów (DCA). Zadanie zlecone PFRON.
- „Kompleksowe wsparcie osób z autyzmem- rehabilitacja, terapia i zajęcia usprawniające na Farmie Życia- Dzienne Centrum Aktywności oraz Hostel- Dom w połowie drogi”. Termin realizacji: 02.2010-03.2010. 7 beneficjentów (HOSTEL, FARMA). Zadanie zlecone PFRON.
- „Budowa budynku mieszkalnego – zamieszkania zbiorowego (II etap Farmy Życia)….” Termin realizacji: 08.2010-12.2010. Środki PFRON będące w dyspozycji Województwa Małopolskiego.
- „Budowa obiektu zamieszkania zbiorowego: II etap Farmy Życia…”. Termin realizacji: 07.2009-08.2012. Środki MRPO na lata 2007-2013.
- “LIFE FARM – essential strengthening and further development of a model rural community for adults with autism” . Termin realizacji: 2010-2012. Dofinansowanie Fundacji Holenderskiej.
2009
- Prowadzenie Rodzinnego Domu Pomocy dla osób z autyzmem na Farmie w Więckowicach. Zadanie zlecone przez GOPS w Zabierzowie na okres 1.07.2009- 30.06 2014. Opłaty za pobyt-od mieszkańców, dofinansowanie z MOPS ( w tym- opłaty rodziców).
- “Farma Życia – rozwój na rzecz osób z autyzmem”. Krakowska Fundacja Komunikacji Społecznej TViR. Termin realizacji: 04.2008 – 03.2009
- “Dzień Farmera – spotkanie dożynkowe”. Urząd Gminy Zabierzów (dofinansowanie zadania). Termin realizacji: 26.01.2009 – 30.10.2009
- “DIANA – Disability in sustainable Agriculture a New Approach for Training of practitioners”/ “DIANA- Niepełnosprawność w zrównoważonym rolnictwie: nowe podejście do szkolenia praktyków” w ramach Programu Gruntvig Uczenie się przez całe życie: Leonardo da Vinci. Partnerstwo w projekcie. Lider projektu: Wydział Rolniczy Uniwersytetu w Bolonii. Termin realizacji: 10.2009 – 09.2012
- “EDU-SERF: Education through serious fun”/” EDU-SERF: Uczenie się przez poważną zabawę” w ramach Programu Grundtvig Uczenie sie przez cale życie . Termin realizacji: 08.2009 – 07.2011. Partnerstwo w projekcie.
- “Life Farm”. Bryan Guinness Charitable Trust. Termin realizacji: 07.2009 – 12.2011. Dofinansowanie budowy drugiego domu na Farmie.
- “Organizacja modelu wsparcia w dziedzinie zatrudnienia osób dorosłych z autyzmem”. Europejski Fundusz Społeczny w ramach POKL (finansowanie poprzez Wojewódzki Urząd Pracy). Termin realizacji: 1.08.2008 – 31.07.2010
2008
- “Hostel na rzecz integracji społecznej – kompleksowe wsparcie dla osób z autyzmem i ich rodzin” – Urząd Miasta Krakowa
- Piknik Integracyjny “Dzień Farmera” – Powiatowe Centrum pomocy Rodzinie
- “Kompleksowe wsparcie dla osób z autyzmem – zajęcia usprawniające w Hostelu i na Farmie Życia” – PFRON – PARTNER III
- “Dzień Farmera – Spotkanie dożynkowe” – Urząd Gminy Zabierzów
- “Farma Życia – rozwój na rzecz osób z autyzmem” – Krakowska Fundacja Komunikacji Społecznej
- “Oswoić świat -inicjatywy służące przeciwdziałaniu wykluczeniu społ. Dzieci i młodzieży dotkniętych autyzmem i ich rodzin” FOP/ wnioskodawca KTA o/Białystok
- “Organizacja modelu wsparcia w dziedzinie zatrudnienia osób dorosłych z autyzmem” – Wojewódzki Urząd Pracy (POKL 17.2.1/1/08)
- “W kierunku przedsiębiorstwa społecznego – pilotażowy program aktywizacji zawodowej osób z autyzmem” – Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej
- “Farma szansą dla zagrożonych wykluczeniem społecznym” – Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej
- “Chwila wytchnienia” – Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej
- “Farma szansą dla zagrożonych wykluczeniem społecznym” – Małopolski Urząd Wojewódzki
- “Spotkania integracyjne na Farmie” – Małopolski Urząd Wojewódzki
- “Seminarium kontaktowe Program “uczenie się przez całe życie” – GRUNTVIG
- “Share4More” – RaboBank
- “Kryształowa Maska” – Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
2007
- Partnerstwo dla Rain Mana – Rain Man dla Partnerstwa, projekt realizowany w ramach Inicjatywy Wspólnotowej Equal ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego (projekt realizowany od czerwca 2005 do marca 2008 roku włącznie);
- Strategia na życie – integracja zawodowa i społeczna osób z autyzmem, finansowany w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, projekt dwuletni (2006/2007);
- Prowadzenie mieszkania chronionego dla mieszkańców gminy Kraków, wsparcie realizacji zadania publicznego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej (zadanie wieloletnie: realizowane od 1.11.2005);
- Od Hostelu do Farmy: ku dorosłości osób z autyzmem, program PARTNER realizowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych;
- Dzień Farmera – spotkanie dożynkowe, wsparcie realizacji zadania publicznego przez Gminę Zabierzów oraz przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych;
- Zakup sprzętu rehabilitacyjnego, wsparcie realizacji zadania publicznego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych;
- Od terapii przez sztukę do aktywności zawodowej: organizacja i prowadzenie wielofunkcyjnej pracowni plastycznej i sztuki użytkowej w Domu na Farmie w Więckowicach, wsparcie realizacji zadania publicznego przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej;
- Pracownia wiedzy i umiejętności – kompleksowe wsparcie dla osób z autyzmem i pokrewnymi zaburzeniami rozwojowymi, wsparcie realizacji zadania publicznego przez Małopolski Urząd Wojewódzki;
- Organizacja i prowadzenie pracowni plastycznej i sztuki użytkowej dla osób z autyzmem, projekt współfinansowany przez Fortis Foundation Polska;
- Organizacja i prowadzenie pracowni plastycznej i sztuki użytkowej dla osób z autyzmem na Farmie Życia w Więckowicach, wsparcie realizacji zadania publicznego przez Małopolski Urząd Wojewódzki.