2024
- Ku samodzielności
- Opis projektu
- Poradnictwo dla osób z autyzmem
- Poradnictwo dla rodziców i opiekunów osób z autyzmem
- Spotkania sieciujące dla małopolskich organizacji pozarządowych
- Rekrutacja uczestników
- Regulamin rekrutacji beneficjentów
- Plan i harmonogram
- Zamówienia w ramach projektu
- Informacje dodatkowe
Rządowy Program Wspierania Rozwoju Organizacji Poradniczych na lata 2022-2033
Program jest realizowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego
Termin realizacji: 1 stycznia 2024 roku do dnia 31 grudnia 2025 roku.
Rodzaj zadania publicznego:
Priorytet 1: Rozwój instytucjonalny: stabilność i nowoczesność organizacji poradnictwa i poprawa jakości świadczenia usług,
Priorytet 2: Wsparcie realizacji usług poradniczych,
Priorytet 3: Edukacja - upowszechnienie - integracja,Cel projektu:
Głównym celem projektu jest wzmocnienie działalności statutowej pożytku publicznego oraz rozwoju instytucjonalnego Fundacji Wspólnota Nadziei, działającej na rzecz dorosłych osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Chcemy uczynić naszą organizację partnerem państwa w procesie upodmiotowienia obywateli z ASD (Autism Spectrum Disorder) oraz zwiększyć jakość i skuteczność naszych usług w zakresie poradnictwa obywatelskiego, prawnego jak i specjalistycznego (np. psychologicznego).Zasięg terytorialny:
Preferowane będą osoby mające miejsce zamieszkania na terenie woj. małopolskiego ze względu na możliwość bezpośredniego kontaktu. Jednak dopuszcza się również udział osób spoza Małopolski ze względu na ogromne zainteresowanie takim wsparciem (liczne zapytania).Kwota dofinansowania: 424 168,06
GRUPA DOCELOWA
Mając na uwadze wieloaspektowość zaplanowanych działań projekt jest skierowany do następujących grup docelowych:
- pracownicy i współpracownicy Fundacji: 10 osób
- odbiorcy poradnictwa 65 osób tj. 30 osób ze spektrum zaburzeń autystycznych (dalej: z ASD) – (poradnictwo ciągłe) oraz ich rodziny i opiekunowie prawni lub faktyczni tj. 35 osób - (poradnictwo ciągłe)
- uczestnicy spotkań sieciujących – tj. 20 przedstawicieli/lek małopolskich organizacji pozarządowych, którzy w ramach działań statutowych podejmują wsparcie dla osób z ASD i/lub osób z ich otoczenia
W sumie w działaniach projektu weźmie bezpośrednio udział 95 osób.
Ponadto w ramach działań upowszechniających – kampanii społecznej dotrzemy z informacjami do szerszego grona odbiorców – głównie z terenu Krakowa i okolic (aby umożliwić podjęcie poradnictwa) , ale i szerzej – teren całej Polski (działania świadomościowe).
REALIZACJA PROJEKTU PORADNICTWA OBEJMIE:
Świadczenie poradnictwa dla osób ASD:
- obywatelskiego i prawnego oraz
- rodzinnego i psychologicznegoSamorzecznictwo – rozszerzenie poradnictwa dla osób z autyzmem
Poradnictwo dla rodzin i opiekunów osób z ASD – indywidulane i grupowe
Poradnictwo specjalistyczne dla rodzin i opiekunów osób z ASD.
ZAŁOŻENIA PROJEKTU:
65 zrealizowanych wieloaspektowych procesów poradniczych
65 osób, które uzyska wsparcie obywatelskie/prawne zgodnie ze zidentyfikowanymi potrzebami
Świadczenie poradnictwa realizowane będzie w 4 obszarach: obywatelskim, prawnym, psychologicznym oraz rodzinnym
96 godzin poradnictwa prawnego tj. 96 porad prawnych udzielonych zostanie rodzinom osób z ASD
96 godziny poradnictwa psychologicznego dla 25 rodziców/opiekunów prawnych/formalnych.
6 spotkań po 3h w ramach grup wsparcia 25 rodziców/opiekunów prawnych
1. Wsparcie poradnicze prowadzone dla osób z ASD ma na celu przede wszystkim:
- poszerzenie wiedzy o kompetencjach obywatelskich
- zwiększenie zakresu umiejętności wykonawczych
- zdobycie nowych doświadczeń i przeżyć w sytuacjach społecznych
- rozumienie praw
- poszerzenie wiedzy (przekazanie praw) zarówno w języku werbalnym uproszczonym jak i obrazkowym,
- przećwiczenie praktycznych umiejętności i zachęcanie do pokonywania barier w dostępie do aktywnego udziału w życiu społecznym,
- kształtowanie postaw w wyniku doświadczenia (uczestniczenia w treningach).
W ramach w/w wsparcia obejmującego poradnictwo obywatelskie (wstępne spotkania) oraz poradnictwo prawne planuje się objąć wsparciem 30 osób w wymiarze – śr. 24 godziny/osoba.
2. PROWADZENIE PORADNICTWA PRAWNEGO I OBYWATELSKIEGO DLA RODZIN OSÓB Z AUTYZMEM
- Poradnictwo obywatelskie i prawne świadczone będzie przez specjalistów przede wszystkim w formie interwencyjnej i rzeczniczej. W ramach prowadzonych dyżurów uczestnicy projektu (tj. osoby z ASD i ich rodziny) uzyskają bezpłatną pomoc dot. zgłoszonego problemu (również w formie telefonicznej/mailowej).
- Zakłada się wsparcie dla wszystkich rodzin osób z ASD w wymiarze śr. 4 interwencji/porad (1 porada = 1 godz.). Porada może również obejmować opracowanie wzoru pisma (zgodnie z indywidualnymi potrzebami). Niewykorzystany przez rodziny limit przysługującej liczby ok. 4 godzin/porad zostanie rozdysponowany zgodnie z zgodnie ze zgłaszanym potrzebami wśród pozostałych uczestników.
W sumie zaplanowano 96 godzin poradnictwa prawnego tj. 96 porad prawnych.
Więcej szczegółów w zakładce: Poradnictwo dla osób z autyzmem (link)
3. WYMIANA DOŚWIADCZEŃ WŚRÓD RODZICÓW
Zaplanowano 6 spotkań po 3h tzw. grup wsparcia (przy udziale moderatora) rozumianych jako przestrzeń dla rodziców/opiekunów, którzy mogą wymienić się swoimi doświadczeniami, poznać osoby, które borykają się z podobnymi trudnościami.
Rozmowy zostaną ukierunkowane na wzmacnianie aktywności obywatelskiej wśród osób z ASD, w tym pierwsze doświadczenia projektowe, efekty działań w zakresie kompetencji obywatelskich.
4. PROWADZENIE PORADNICTWA PSYCHOLOGICZNEGO I RODZINNEGO DLA RODZIN OSÓB Z AUTYZMEM
W celu uniknięcia syndromu wyczerpywania się sił rodzicielskich oraz zagrożenia dezorganizacją całego systemu rodzinnego, wskazane jest, aby rodzina osoby z ASD miała również dostęp do wieloaspektowego wsparcia – tj. w zakresie poradnictwa psychologicznego jak i rodzinnego.
Stąd też zaplanowano dyżury specjalistów w wymiarze 6h/miesiąc (w sumie 96 godzin). Zakłada się spotkania indywidualne lub w większym/rodzinnym gronie. Szacuje się, iż z tej formy wsparcia skorzysta ok. 25 rodziców/opiekunów prawnych/formalnych.
Więcej szczegółów w zakładce: Poradnictwo dla rodziców i opiekunów osób z autyzmem (link)
Priorytet 2: Wsparcie realizacji usług poradniczych.
Poradnictwo dla osób z ASD.
Planowany termin realizacji: od 2024.01.01 do 2025.12.31.
ODBIORCY PORADNICTWA
Uczestnicy projektu:
- 30 osób niepełnosprawnych z autyzmem (tzn. osoby ze zdiagnozowanym zaburzeniem ze spektrum zaburzeń autystycznych / ASD), które ukończyły 16 rok życia.
- Dla każdego uczestnika na pierwszym spotkaniu indywidualnym opracowana zostanie ścieżka jego udziału w projekcie – odpowiadająca zdiagnozowanym potrzebom, dodatkowo uzupełnionym o rozmowę z rodzicem/opiekunem.
- Każdy z uczestników otrzyma wsparcie poradnictwa w wymiarze – średnio 24 godziny/uczestnika.
ZAKRES PORADNICTWA
- Świadczenie poradnictwa dla osób ASD realizowane będzie w 4 obszarach: obywatelskim, prawnym, psychologicznym oraz rodzinnym.
- Celem realizowanej usługi jest poprawa funkcjonowania osób ze spektrum autyzmu w relacjach międzyludzkich i wzmocnienie samoświadomości. jak i umiejętności życiowych.
- Istotnym obszarem udzielanego wsparcia będzie świadczenie poradnictwa prawnego w zakresie ochrony praw, działań samorzeczniczych oraz rozwoju działań selfadwokackich*, którego celem będzie nabycie/pogłębienie wiedzy o swoich prawach oraz nabycie kompetencji niezbędnych do aktywnego rzecznictwa interesów grupy – osób z ASD.
*self-adwokatura to bezpośrednie występowanie we własnym imieniu przez osoby z niepełnosprawnością intelektualną – stają się oni rzecznikami własnych spraw.
W ramach wsparcia przewidziano przede wszystkim wprowadzenie w ogólną problematykę praw obywatelskich oraz w konkretne prawa (w oparciu o Kartę Praw Osób z Autyzmem):
- PRAWO osób z autyzmem do wsparcia umożliwiającego uczestniczenie i korzystania z dóbr kultury, rozrywki, wypoczynku i sportu;
- PRAWO osób z autyzmem do wsparcia umożliwiającego równy dostęp do usług publicznych oraz rozwijanie aktywności społecznej;
- PRAWO osób z autyzmem do uzyskiwania bezpośredniego bądź za pośrednictwem reprezentantów dotyczących ich informacji, w szczególności danych pochodzących z dokumentów i rejestrów medycznych psychologicznych, edukacyjnych i administracyjnych.
Elementem uzupełniającym zaplanowanym w tym obszarze będzie trening praktyczny - wizyta w urzędzie – ośrodku pomocy społecznej, jako jednostce przyznającej usługi opiekuńcze, ustalającej w decyzji administracyjnej ich zakres, okres i miejsce świadczenia jak i świadczenia pieniężne.
Podczas treningu praktycznego dla osób z autyzmem zapewniony będzie transport, wyżywienie oraz opieka.
W ramach w/w wsparcia obejmującego poradnictwo obywatelskie (wstępne spotkania) oraz poradnictwo prawne planuje się objąć wsparciem 30 osób Wsparcie poradnicze prowadzone dla osób z ASD ma na celu przede wszystkim:
- poszerzenie wiedzy o kompetencjach obywatelskich;
- zwiększenie zakresu umiejętności wykonawczych;
- zdobycie nowych doświadczeń i przeżyć w sytuacjach społecznych.
Rekrutacja uczestników
Kryteria naboru:
Do udziału w projekcie zapraszamy osoby z zaburzeniami ze spektrum autyzmu oraz rodziców i opiekunów osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu
- Przedział wiekowy osób z ASD (tj. ukończony 16 r.ż. osób z ASD) związany jest z wchodzeniem uczestników z autyzmem w dorosłość. Wiąże się z tym faktem oczywista przydatność życiowa znajomości praw i obowiązków obywatelskich. Ponadto przyjęty próg wiekowy (tj. od 16 r.ż.) wynika z zakresu tematycznego projektu.
- W działaniach projektu będą uczestniczyć osoby z ASD, które zgłoszą się do udziału w projekcie wraz ze swoimi rodzicami/opiekunami (faktycznymi lub prawnymi).
- Dopuszcza się udział również tylko osób z ASD (mając na uwadze szeroki zakres zaburzeń w spektrum autyzmu).
- W przypadku tej grupy wymagany jest udział w całym, długofalowym procesie doradczym.
- Preferowane będą osoby mające miejsce zamieszkania na terenie woj. małopolskiego ze względu na możliwość bezpośredniego kontaktu. Jednak dopuszcza się również udział osób spoza Małopolski ze względu na ogromne zainteresowanie takim wsparciem (liczne zapytania).
- Fundacja gwarantuje równy dostęp do uczestnictwa w projekcie wszystkim osobom spełniającym warunki rekrutacji. Zachowany zostanie równy dostęp do uczestnictwa w projekcie bez względu na płeć, narodowość, wyznanie, orientację seksualną czy miejsce zamieszkania na terenie woj. małopolskiego.
Rekrutacja do projektu ma charakter otwarty.
Rekrutacja prowadzona będzie w sposób ciągły aż do wyczerpania miejsc.
> Regulamin rekrutacji - projekt NIW (2024-01)
> Załącznik nr 1 - Formularz-rekrutacyjny, osoby z ASD
> Załącznik nr 2 - Formularz-rekrutacyjny-rodzice-opiekunowie osób z ASD
> Załącznik nr 3 - Deklaracja uczestnictwa w projekcie
Adres, pod którym można uzyskać informację nt. rekrutacji i realizacji projektu:
Fundacja Wspólnota Nadziei
Więckowice, ul. Ogrodowa 17, 32-082 Bolechowice
biuro@farma.org.pl
tel. 698 644 980Priorytet 2: Wsparcie realizacji usług poradniczych.
Poradnictwo dla rodzin i opiekunów osób z ASD – indywidulane i grupowe
Planowany termin realizacji: od 2024.01.01 do 2025.12.31.PROWADZENIE PORADNICTWA PRAWNEGO I OBYWATELSKIEGO DLA RODZIN OSÓB Z AUTYZMEM
ODBIORCY PORADNICTWA
Uczestnicy projektu:
- 35 rodziców i opiekunów prawnych lub faktycznych osób z ASD (poradnictwo ciągłe)
ZAKRES PORADNICTWA
- Poradnictwo obywatelskie i prawne świadczone będzie przez specjalistów przede wszystkim w formie interwencyjnej i rzeczniczej.
- W ramach prowadzonych dyżurów uczestnicy projektu (tj. osoby z ASD i ich rodziny) uzyskają bezpłatną pomoc dot. zgłoszonego problemu (również w formie telefonicznej/mailowej).
- Zakłada się wsparcie dla wszystkich rodzin osób z ASD w wymiarze średnio. 4 interwencji/porad (1 porada = 1 godz.). Porada może również obejmować opracowanie wzoru pisma (zgodnie z indywidualnymi potrzebami).
- W sumie zaplanowano 96 godzin poradnictwa prawnego tj. 96 porad prawnych.
PROWADZENIE PORADNICTWA SPECJALISTYCZNEGO: PSYCHOLOGICZNEGO I RODZINNEGO DLA RODZIN OSÓB Z AUTYZMEM
W celu uniknięcia syndromu wyczerpywania się sił rodzicielskich oraz zagrożenia dezorganizacją całego systemu rodzinnego, wskazane jest, aby rodzina osoby z ASD miała również dostęp do wieloaspektowego wsparcia – tj. w zakresie poradnictwa psychologicznego jak i rodzinnego.
ZAKRES PORADNICTWA
- Zaplanowano dyżury specjalistów w wymiarze 6h/miesiąc (w sumie 96 godzin).
- Zakłada się spotkania indywidualne lub w większym/rodzinnym gronie.
- Szacuje się, iż z tej formy wsparcia skorzysta ok. 25 rodziców/opiekunów prawnych/formalnych
WYMIANA DOŚWIADCZEŃ WŚRÓD RODZICÓW
ZAKRES PORADNICTWA
Rozmowy zostaną ukierunkowane na wzmacnianie aktywności obywatelskiej wśród osób z ASD, w tym pierwsze doświadczenia projektowe, efekty działań w zakresie kompetencji obywatelskich.
- Zaplanowano 6 spotkań po 3h tzw. grup wsparcia (przy udziale moderatora) rozumianych jako przestrzeń dla rodziców/opiekunów, którzy mogą wymienić się swoimi doświadczeniami, poznać osoby, które borykają się z podobnymi trudnościami.
- W spotkaniach będzie uczestniczyć ok. 25 rodziców/opiekunów prawnych – natomiast w jednorazowym spotkaniu ok. 6-12 osób.
Rekrutacja uczestników
Kryteria naboru:
Do udziału w projekcie zapraszamy rodziny osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu: rodziców, opiekunowie prawnych lub faktycznych.
- W działaniach projektu będą uczestniczyć osoby z ASD, które zgłoszą się do udziału w projekcie wraz ze swoimi rodzicami/opiekunami (faktycznymi lub prawnymi). Dopuszcza się udział również tylko osób z ASD, mając na uwadze szeroki zakres zaburzeń w spektrum autyzmu.
- W przypadku tej grupy wymagany jest udział w całym, długofalowym procesie doradczym.
- Preferowane będą osoby mające miejsce zamieszkania na terenie woj. małopolskiego ze względu na możliwość bezpośredniego kontaktu. Jednak dopuszcza się również udział osób spoza Małopolski ze względu na ogromne zainteresowanie takim wsparciem (liczne zapytania).
- Fundacja gwarantuje równy dostęp do uczestnictwa w projekcie wszystkim osobom spełniającym warunki rekrutacji. Zachowany zostanie równy dostęp do uczestnictwa w projekcie bez względu na płeć, narodowość, wyznanie, orientację seksualną czy miejsce zamieszkania na terenie woj. małopolskiego.
Rekrutacja do projektu ma charakter otwarty.
Rekrutacja prowadzona będzie w sposób ciągły aż do wyczerpania miejsc.
> Regulamin rekrutacji - projekt NIW (2024-01)
> Załącznik nr 1 - Formularz-rekrutacyjny, osoby z ASD
> Załącznik nr 2 - Formularz-rekrutacyjny-rodzice-opiekunowie osób z ASD
> Załącznik nr 3 - Deklaracja uczestnictwa w projekcie
Adres, pod którym można uzyskać informację nt. rekrutacji i realizacji projektu:
Fundacja Wspólnota Nadziei
Więckowice, ul. Ogrodowa 17, 32-082 Bolechowice
biuro@farma.org.pl
tel. 698 644 980Priorytet 3: Współpraca i sieciowanie z innymi organizacjami NGO
Planowany termin realizacji od 2024.01.01 do 2025.12.30.
W trosce o podnoszenie jakości usług działań poradniczych zaplanowaliśmy m .in. dalszą współpracę Fundacji i sieciowanie w celu dalszego tworzenia i umacniania federacji na poziomie wojewódzkim jak i ogólnopolskim – tak, aby reprezentować interesy osób z ASD na szczeblu krajowym.UCZESTNICY DZIAŁAŃ
- Przedstawiciele i przedstawicielki organizacji pozarządowych z terenu Małopolski, którzy w ramach działań statutowych podejmują wsparcie dla osób z ASD i/lub osób z ich otoczenia.
- Dopuszcza się również udział organizacji spoza terenu Małopolski (które aktywnie działają na rzecz ASD, świadcząc poradnictwo).
- Kluczowym kryterium jest świadczenie poradnictwa na rzecz osób z ASD lub z ich otoczenia lub szerzej - prowadzenie działań na rzecz osób z ASD.
Sieciowanie, czyli zwiększanie wspólnego potencjału jest ważnym elementem pozwalającym nawiązać bezpośrednie relacje i kontakty.
ZAKRES DZIAŁAŃ
W ramach działania odbędzie się 8 spotkań sieciujących na szczeblu wojewódzkim – w każdym weźmie udział śr. 8-12 osób reprezentujących 6-8 organizacji lokalnych.
Zakłada się objęcie wsparciem 20 przedstawicieli/lek z 11 organizacji pozarządowych.
Więcej szczegółów podamy wkrótce.
Adres, pod którym można uzyskać informację nt. realizacji projektu:
Fundacja Wspólnota Nadziei
Więckowice, ul. Ogrodowa 17, 32-082 Bolechowice
biuro@farma.org.pl
tel. 698 644 980REKRUTACJA UCZESTNIKÓW
Kryteria naboru:
Do udziału w projekcie zapraszamy osoby z zaburzeniami ze spektrum autyzmu oraz rodziców i opiekunów osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.
- Przedział wiekowy osób z ASD (tj. ukończony 16 r.ż. osób z ASD) związany jest z wchodzeniem uczestników z autyzmem w wiek dorastania. Wiąże się z tym faktem oczywista przydatność życiowa znajomości praw i obowiązków obywatelskich. Ponadto przyjęty próg wiekowy (tj. od 16 r.ż.) wynika z zakresu tematycznego projektu.
- W działaniach projektu będą uczestniczyć osoby z ASD, które zgłoszą się do udziału w projekcie wraz ze swoimi rodzicami/opiekunami (faktycznymi lub prawnymi).
W przypadku tej grupy wymagany jest udział w całym, długofalowym procesie doradczym.
Dopuszcza się udział również tylko osób z ASD (mając na uwadze szeroki zakres zaburzeń w spektrum autyzmu). - Preferowane będą osoby mające miejsce zamieszkania na terenie woj. małopolskiego ze względu na możliwość bezpośredniego kontaktu. Jednak dopuszcza się również udział osób spoza Małopolski ze względu na ogromne zainteresowanie takim wsparciem (liczne zapytania).
- Fundacja gwarantuje równy dostęp do uczestnictwa w projekcie wszystkim osobom spełniającym warunki rekrutacji. Zachowany zostanie równy dostęp do
uczestnictwa w projekcie bez względu na płeć, narodowość, wyznanie, orientację seksualną czy miejsce zamieszkania na terenie woj. małopolskiego.
Rekrutacja do projektu ma charakter otwarty.
Rekrutacja prowadzona będzie w sposób ciągły aż do wyczerpania miejsc.
> Regulamin rekrutacji - projekt NIW (2024-01)
> Załącznik nr 1 - Formularz-rekrutacyjny, osoby z ASD
> Załącznik nr 2 - Formularz-rekrutacyjny-rodzice-opiekunowie osób z ASD
> Załącznik nr 3 - Deklaracja uczestnictwa w projekcie
Adres, pod którym można uzyskać informację nt. rekrutacji i realizacji projektu:
Fundacja Wspólnota Nadziei
Więckowice, ul. Ogrodowa 17, 32-082 Bolechowice
biuro@farma.org.pl
tel. 698 644 980Regulamin rekrutacji beneficjentów:
> Regulamin rekrutacji - projekt NIW (2024-01)
> Załącznik nr 1 - Formularz-rekrutacyjny, osoby z ASD
> Załącznik nr 2 - Formularz-rekrutacyjny-rodzice-opiekunowie osób z ASD
> Załącznik nr 3 - Deklaracja uczestnictwa w projekcie
PLAN I HARMONOGRAM
PRIORYTET I.
1. ROZWÓJ POTENCJAŁU ORGANIZACYJNEGO I INFRASTRUKTURALNEGO (1.2024-4.2025)
- Zakup wyposażenia i adaptacja pomieszczeń
- Adaptacja pomieszczeń
2. PODNIESIENIE JAKOŚCI OFERTY (1.2024-10.2025)
- Opracowanie strategii zapewnienia jakości świadczonych usług tj. certyfikacja oraz Systemu Kontroli Wewnętrznej
- Opracowanie standardów działań/procedur
3. PODNOSZENIE KOMPETENCJI PERSONELU MERYTORYCZNEGO (2.2024-4.2025)
- Organizacja/udział w kursach, szkoleniach
- zapewnienie udziału w studiach podyplomowych w dziedzinie terapii osób z ASD
- Zapewnienie superwizji
- Zapewnienie mentoringu
4. INFORMATYZACJA USŁUG (1.2024-4.2024)
- Zakup programu do rejestracji wsparcia
PRIORYTET II.
1. REALIZACJA PORADNICTWA(1.2024-12.2025)
- Świadczenie poradnictwa dla osób ASD
- Samorzecznictwo – rozszerzenie poradnictwa dla osób z autyzmem
- Poradnictwo dla rodzin i opiekunów osób z ASD – indywidulane i grupowe
- Poradnictwo specjalistyczne dla rodzin i opiekunów osób z ASD
PRIORYTET III.
1. EDUKACJA I UPOWSZECHNIANIE (1.2025-12.2025)
- Przygotowanie 2 filmików informacyjnych/spotów
2. WSPÓŁPRACA I SIECIOWANIE (1.2024-12.2025)
- Nawiązywanie relacji i współpracy
- Sieciowanie z innymi NGO-sami
Zamówienia publiczne w ramach projektu
- Kompleksowa rehabilitacja oparta na IPD w celu zwiększenia samodzielności
- Opis projektu
- Harmonogram realizacji projektu
- Rekrutacja uczestników
- Regulamin rekrutacji beneficjentów
- Zamówienia publiczne
- Aktualności
- Informacje dodatkowe
Kompleksowa rehabilitacja oparta na IPD w celu zwiększenia samodzielności
Projekt jest realizowanym przez Fundację Wspólnota Nadziei ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON).
Termin realizacji: 1 kwietnia 2024 roku do dnia 31 marca 2027 roku.
Kierunek pomocy: Zwiększenie samodzielności osób niepełnosprawnych.
Cel projektu
Celem projektu jest zwiększenie samodzielności tj. nabywanie, rozwijanie i podtrzymywanie umiejętności niezbędnych do samodzielnego funkcjonowania 20 dorosłych osób z niepełnosprawnością, z zaburzeniami ze spektrum autyzmu poprzez prowadzenie rehabilitacji w oparciu o Indywidualny Plan Działania (IPD) w okresie 01.04.2024– 31.03.2027 r.
Zasięg terytorialny: Projekt ma charakter regionalny.
Grupa docelowa
Grupę docelową stanowi 20 dorosłych osób niepełnosprawnych z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, z orzeczeniem o umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności, które w chwili przystąpienia do projektu spełniają następujące warunki:- mają ukończony 18 r. ż.,
- posiadają aktualne orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności (beneficjentami ostatecznymi projektu mogą być osoby niepełnosprawne, które przedstawią, najpóźniej w dniu przystąpienia do projektu, aktualne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności lub aktualne orzeczenie o niepełnosprawności lub aktualne orzeczenie równoważne (orzeczenie lekarza orzecznika Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub orzeczenie o zaliczeniu do jednej z grup inwalidów), jeżeli w ww. orzeczeniu o stopniu niepełnosprawności, wskazana będzie inna przyczyna, np. choroba psychiczna, upośledzenie umysłowe – konieczne będzie dostarczenie zaświadczenia / diagnozy autyzmu,
- nie są uczestnikami innych placówek pobytu dziennego (typu wtz, śds, zaz), przy czym: w projekcie może wziąć udział uczestnik warsztatu terapii zajęciowej; uczestnik środowiskowego domu samopomocy; mieszkaniec / podopieczny innej placówki finansowanej ze środków publicznych, ale zakres projektu nie będzie dotyczyć działań, które są realizowane na rzecz tej osoby zgodnie z programem / planem wsparcia opracowanym, zgodnie z przepisami prawa, w danej placówce.
- są nieaktywne zawodowo.
Beneficjentami ostatecznymi projektu mogą zostać osoby dorosłe niepełnosprawne z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, wśród nich:
-
- uczestnicy zajęć Dziennego Centrum Aktywności na Farmie Życia w poprzednio realizowanych zadaniach zleconych,
- mieszkańcy Małopolskiego Domu Pomocy Społecznej „Na Farmie Życia” w Więckowicach,
- uczniowie / absolwenci krakowskich szkół specjalnych oraz współpracujących z Fundacją organizacji pozarządowych,
- pozostałe osoby (nie posiadające miejsca w żadnej dziennej placówce).
Rekrutacja prowadzona będzie z zachowaniem zasady równości szans.
Projekt ma za zadanie rehabilitację 20 osób ze spektrum autyzmu poprzez kompleksowy zespół działań wspierająco-terapeutycznych i edukacyjnych zmierzających do podwyższenia poziomu samodzielności i funkcjonowania, a przez to, do poprawy jakości życia i pełniejszej integracji społecznej tych osób. Projekt zapewnia – w oparciu o Indywidulany Plan Działania - wielopłaszczyznowe wsparcie z wykorzystaniem indywidualnych możliwości i potencjału każdego uczestnika, umożliwia usamodzielnienie i samorealizacje w jak największym zakresie, co sprzyja wzmocnieniu integracji społecznej i osiągniecie lepszego dobrostanu.
Realizowane formy wsparcia beneficjentów
1) Rehabilitacja w zakresie czynności życia codziennego i samoobsługi - prowadzenie pracowni gospodarstwa domowego - forma grupowa
2) Rehabilitacja - hortiterapia – forma indywidualna.
3) Rehabilitacja - hortiterapia – forma grupowa
4) Trening umiejętności społecznych - forma grupowa
5) Rehabilitacja ruchowa z elementami fizjoterapii – forma indywidualna
6) Trening mieszkalnictwa - nabywanie samodzielności poprzez pobyty adaptacyjne poza domem rodzinnym
7) Zajęcia edukacyjne w obszarze IT i biurowym - forma grupowa
8) Przygotowanie do życia w społeczeństwie - forma grupowa
9) Terapia i rehabilitacja poprzez rozwijanie zainteresowań i pasji twórczych w obszarze rękodzieła i sztuki użytkowej (ceramika, krawiectwo, zdobnictwo i dekoratorstwo, stolarstwo) – forma indywidualna.
10) Arteterapia - indywidualne (ludoterapia, elem. muzykoterapii i biblioterapii, rysowanie, malowanie)
11) Arteterapia - ludoterapia, elem. muzykoterapii i biblioterapii, rysowanie, malowanie - zajęcia grupowe
12) Konsultacje indywidualne ze specjalistą ds. autyzmu
Zapraszamy do udziału w projekcie
Zapraszamy osoby ze spektrum autyzmu do udziału w projekcie pn. „Kompleksowa rehabilitacja oparta na IPD w celu zwiększenia samodzielności” realizowanym przez Fundację Wspólnota Nadziei ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Projekt ma charakter regionalny. Realizowany jest na terenie województwa małopolskiego, powiatu Kraków i krakowskiego.
Uwaga! Rekrutacja rozpocznie się dnia 06.05.2024r. o godz. 10:00 i prowadzona będzie w sposób ciągły, do wyczerpania miejsc. Termin zakończenia rekrutacji: 30.06.2024 r. godz. 10:00.
Adres, pod którym można uzyskać informację nt. realizacji projektu, rekrutacji i zapisów :
Fundacja Wspólnota Nadziei
Więckowice, ul. Ogrodowa 17
32-082 Bolechowicetel. 606 837 302
email: biuro@farma.org.plUwaga! Z uwagi na duże zainteresowanie udziałem w projekcie i zrekrutowanie 20 uczestników rekrutacja do projektu została zamknięta.
Zapraszamy osoby z zaburzeniami ze spektrum autyzmu do udziału w projekcie pn. „Kompleksowa rehabilitacja oparta na IPD w celu zwiększenia samodzielności realizowanym przez Fundację Wspólnota Nadziei, współfinansowanym ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Rekrutacja rozpocznie się w dniu 06.05.2024r. o godz. 10:00 i potrwa nie dłużej niż do dnia 30.06.2024 r. do godz. 10:00.
Rekrutacja podstawowa obejmie 20 osób, sporządzona zostanie również lista rezerwowa, na wypadek rezygnacji z udziału w projekcie w trakcie jego trwania.
W przypadku rezygnacji beneficjenta z udziału w projekcie, przeprowadzona zostanie rekrutacja uzupełniająca.Rekrutacja prowadzona będzie w sposób ciągłym, aż do wyczerpania miejsc.
Beneficjentami ostatecznymi (uczestnikami) projektu mogą zostać dorosłe osoby niepełnosprawne z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, z orzeczeniem o umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności, które w chwili przystąpienia do projektu spełniają następujące warunki:
- mają ukończony 18 r. ż.,
- posiadają aktualne orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności (beneficjentami ostatecznymi projektu mogą być osoby niepełnosprawne, które przedstawią, najpóźniej w dniu przystąpienia do projektu, aktualne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności lub aktualne orzeczenie o niepełnosprawności lub aktualne orzeczenie równoważne (orzeczenie lekarza orzecznika Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub orzeczenie o zaliczeniu do jednej z grup inwalidów), jeżeli w ww. orzeczeniu o stopniu niepełnosprawności, wskazana będzie inna przyczyna, np. choroba psychiczna, upośledzenie umysłowe – konieczne będzie dostarczenie zaświadczenia / diagnozy autyzmu,
- nie są uczestnikami innych placówek pobytu dziennego (typu wtz, śds, zaz), przy czym: w projekcie może wziąć udział uczestnik warsztatu terapii zajęciowej; uczestnik środowiskowego domu samopomocy; mieszkaniec / podopieczny innej placówki finansowanej ze środków publicznych, ale zakres projektu nie będzie dotyczyć działań, które są realizowane na rzecz tej osoby zgodnie z programem / planem wsparcia opracowanym, zgodnie z przepisami prawa, w danej placówce.
- są nieaktywne zawodowo.
Rekrutacja prowadzona będzie z zachowaniem zasady równości szans.
Zgłoszenia do projektu będą przyjmowane w formie osobistej, telefonicznej, poczty tradycyjnej i elektronicznej, przy czym każde zgłoszenie powinno być potwierdzone w formie pisemnej zgodnie z załącznikiem nr 1 do regulaminu w terminie do 5 dni roboczych od dnia dokonania zgłoszenia. Brak potwierdzenia uznawane będzie za rezygnację z udziału w projekcie.
Szczegółowe informacje znajdują się w Regulaminie rekrutacji.
Regulamin rekrutacji beneficjentów
Informacja o zakończeniu postępowania
W związku z prowadzonym postępowaniem dotyczącym wyłonienia wykonawcy na wykonanie usługi wyżywienia osób niepełnosprawnych z autyzmem, będących uczestnikami realizowanego przez Fundację Wspólnota Nadziei zadania pn.: „Kompleksowa rehabilitacja oparta na IPD w celu zwiększenia samodzielności” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych informujemy, że w wyniku przeprowadzonego postępowania do Zamawiającego nie wpłynęła żadna oferta.
Postępowanie zakończyło się brakiem wyłonienia podwykonawcy.
Zapytanie ofertowe – wyżywienie dla uczestników zajęć
Zapraszamy do złożenia oferty na wykonanie usługi wyżywienia osób niepełnosprawnych z autyzmem, będących uczestnikami realizowanego przez Fundację Wspólnota Nadziei zadania „Kompleksowa rehabilitacja oparta na IPD w celu zwiększenia samodzielności”, współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Termin składania ofert upływa w dniu 18.07.2024 r.
Oferty złożone po terminie nie będą rozpatrywane.
Informacja o zakończeniu postępowania oraz o wyborze najkorzystniejszej oferty:
W związku z prowadzonym postępowaniem dotyczącym wyłonienia wykonawcy na wykonanie usługi transportu osób niepełnosprawnych z autyzmem będących uczestnikami realizowanego przez Zamawiającego zadania, pn. „Kompleksowa rehabilitacja oparta na IPD w celu zwiększenia samodzielności”, współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, uprzejmie informuję, że w wyniku przeprowadzonego postępowania, do Fundacji wpłynęła 1 oferta:
– RTPartner Sp. z o.o., ul. Władysława Jagiełły 20/1, 31-711 Kraków– wysokość stawki brutto za jeden km przejazdu 13,50zł.
W wyniku przeprowadzonego postępowania wyłoniono wykonawcę usługi - RTPartner Sp. z o.o., ul. Władysława Jagiełły 20/1, 31-711 Kraków.
Oferta spełnia wymogi formalne określone w zapytaniu ofertowym, cena przedstawionej oferty zawiera się w budżecie zadania.
Zapytanie ofertowe – Transport
Zapraszamy do złożenia oferty na wykonanie usługi transportu osób niepełnosprawnych z autyzmem, będących uczestnikami realizowanego przez Fundację Wspólnota Nadziei zadania „Kompleksowa rehabilitacja oparta na IPD w celu zwiększenia samodzielności” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Termin składania ofert upływa w dniu 20.06.2022 r.
Oferty złożone po terminie nie będą rozpatrywane.
Zapraszamy do udziału w projekcie
Zapraszamy osoby ze spektrum autyzmu do udziału w projekcie pn. „Kompleksowa rehabilitacja oparta na IPD w celu zwiększenia samodzielności.” realizowanym przez Fundację Wspólnota Nadziei ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Projekt ma charakter regionalny. Realizowany jest na terenie województwa małopolskiego, powiatu Kraków i krakowskiego.
Uwaga!
Rekrutacja rozpocznie się dnia 06.05.2024r. o godz. 10:00 i prowadzona będzie w sposób ciągły, do wyczerpania miejsc.
Termin zakończenia rekrutacji: 30.06.2024 r. godz. 10:00.
- Ukierunkowany rozwój
- Opis projektu
- Rekrutacja uczestników projektu
- Regulamin rekrutacji uczestników projektu
- Harmonogram realizacji działań
- Zamówienia w ramach projektu
- Informacje dodatkowe
Dofinansowano ze środków budżetu państwa.
Fundacja Wspólnota Nadziei zdecydowała się na podjęcie działań w zakresie wzmocnienia kompetencji organizacji obywatelskich poprzez edukację dotyczącą fundraisingu i tworzenia strategii dywersyfikacji źródeł finansowania w celu zapewnienia stabilności finansowej dążącej do zrównoważonego rozwoju organizacji pozarządowych.
Tytuł zadania publicznego: Ukierunkowany rozwój
Data podpisania umowy o finansowanie zadania publicznego: 2024-06-05
Termin realizacji zadania publicznego: od dnia 2024–07–01 do dnia 2026–07–31
Priorytet 4.: Wzmocnienie kompetencji organizacji obywatelskich
Obszar tematyczny: 2. Edukacja nt. fundraisingu.
Cel szczegółowy NOWEFIO: Cel 3: Wzmocnienie instytucjonalne sektora obywatelskiego w Polsce
Całkowita wartość zadania publicznego: 395 176,00 zł
Wartość dofinansowania: 395 176,00 zł
W ramach projektu zaplanowano działania w zakresie edukacji nt. fundraisingu, również w wymiarze praktycznym (organizację akcji i kampanii fundraisingowych, opracowanie strategii fundraisingowych) oraz działania dążące do utworzenia i rozwijania porozumienia organizacji obywatelskich działających na rzecz osób z niepełnosprawnościami.
Najważniejszym rezultatem będzie podniesienie kompetencji 12. NGO działających na rzecz osób z niepełnosprawnościami z całej Polski poprzez podniesienie kompetencji 72. osób zaangażowanych w działalność tych organizacji w zakresie wiedzy nt. fundraisingu.
Realizacja zadania publicznego i osiągnięcie zaplanowanych rezultatów przyczynią się do osiągniecia celu głównego projektu czyli wzmocnienia kompetencji organizacji obywatelskich w zakresie zapewnienia stabilności finansowej poprzez nabycie wiedzy, zdobycie umiejętności i kształtowanie postaw w obszarze edukacji dotyczącej fundraisingu. Ponadto podjęte działania przyczynią się do zawiązania porozumienia branżowego organizacji pozarządowych i utworzenia grupy roboczej. Efektem finalnym podjętych działań będzie wzrost wiedzy teoretycznej i praktycznej w zakresie dywersyfikacji źródeł finansowania - opierania działalności organizacji na zróżnicowanych źródłach przychodu wśród 12. organizacji pozarządowych wspierających osoby z niepełnosprawnościami.
Ważnymi rezultatami będą również:
- strategii fundraisingowych dla 12. organizacji pozarządowych,
- 4 profesjonalne kampanie fundraisingowe,
- 12 akcji fundraisingowych,
- podręcznik zawierający przegląd zrealizowanych akcji i opis profesjonalnych kampanii,
- porozumienie organizacji wspierających osoby z niepełnosprawnościami specjalizujących się w działaniach fundraisingowych (porozumienie branżowe),
- spot informacyjny,
- wzmocnienie pozytywnego postrzegania osób z niepełnosprawnościami jako pełnoprawnych członków społeczeństwa,
- podniesienie jakości oferowanego wsparcia na rzecz osób z niepełnosprawnościami dzięki pozyskanym środkom z akcji i kampanii fundraisingowych.
Zapraszamy organizacje pozarządowe działające na terenie Polski na rzecz osób z niepełnosprawnościami do wzięcia udziału w procesie rekrutacji do projektu.
Zakładana liczba beneficjentów: 72. osoby pochodzące z 12. organizacji pozarządowych.
Bezpośrednimi adresatami zadania będą osoby reprezentujące organizacje pozarządowe podejmujące działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami z całej Polski (zakładamy śr. po 6 osób z każdej z 12. organizacji).
W działaniach będą uczestniczyć przedstawicielki/przedstawiciele tych organizacji (członkowie zarządów, członkowie (w przypadku stowarzyszeń), osoby współpracujące). Wnioskodawca gwarantuje równy dostęp do uczestnictwa w projekcie.
Kryteria rekrutacji (kryteria bezwzględne):
1. organizacja pozarządowa działająca na rzecz osób z niepełnosprawnościami – na podstawie zapisów statutu.
Założono, iż z jednej organizacji mogą uczestniczyć:
- dwaj reprezentanci / dwie reprezentantki (w celu utrzymania trwałości efektów) – tj. członkowie zarządów na podstawie zapisów w KRS,
- pozostali członkowie (w przypadku stowarzyszeń) lub współpracownicy, w tym wolontariusze – na podstawie zaświadczenia wystawionego przez organizację.
2. organizacja, która nie posiada strategii fundraisingowej (na podstawie oświadczenia),
3. organizacja, która planuje wzmocnić stabilność finansową poprzez dywersyfikację źródeł finansowania - wdrożenie fundraisingu (na podstawie oświadczenia),
4. organizacja, która odczuwa braki w zakresie wiedzy i kompetencji dotyczących pozyskiwania środków z różnych źródeł (na podstawie oświadczenia).
Kryteria selekcji (kryteria premiujące):
- opis pomysłu na realizację kampanii fundrasingowej,
- siedziba organizacji – liczba mieszkańców miejscowości.
Regulamin rekrutacji uczestników projektu [POBIERZ]
Załącznik nr 1 do Regulaminu rekrutacji Ukierunkowany rozwój_FWN_NOWE FIO 2024
Załącznik nr 2 do Regulaminu rekrutacji Ukierunkowany rozwój_FWN_NOWE FIO 2024
HARMONOGRAM REALIZACJI DZIAŁAŃ
1. KURS FUNDRAISINGOWY – TEORIA I PRAKTYKA
Planowany termin realizacji od 2024–07–01 do 2024–12–31
Tematyka zajęć kursowych obejmuje cztery zasadnicze obszary. Są to: pozyskiwanie funduszy i proszenie o wsparcie, zarządzanie zasobami, planowanie i kierowanie procesem poszukiwania funduszy, zarządzanie ludźmi.
2. STRATEGIA FUNDRAISINGOWA
Planowany termin realizacji od 2025–04–01 do 2026–03–31
Każda uczestnicząca organizacja będzie miała okazję do stworzenia spersonalizowanej strategii fundraisingowej, uwzględniającej jej cele, misję oraz specyfikę wsparcia osób z niepełnosprawnością.
3. PROFESJONALNY FUNDRAISING
Planowany termin realizacji od 2024–07–01 do 2026–06–30
Biorąc pod uwagę zrealizowane akcje fundraisingowe, jak i opracowane przez każdą organizację strategię fundraisingową, zostaną wybrane - w wyniku niezależnej oceny komisji - min. 4 organizacje, które otrzymają możliwość przeprowadzenia profesjonalnej kampanii fundraisingowej.
4. SIECIOWANIE
Planowany termin realizacji od 2024–09–01 do 2026–07–31
Podejmując działania skierowane do organizacji działających na terenie Polski, ale o podobnym profilu, istotnym działaniem będzie sieciowanie tychże organizacji. Poza działaniami dotyczącymi wzmocnienia stabilności finansowej organizacji działających na rzecz osób z niepełnosprawnościami, nacisk zostanie położony na tworzenie porozumienia organizacji branżowych.
5. Ewaluacja
Planowany termin realizacji od 2024–07–01 do 2026–07–31
Mając na uwadze trwałość projektu oraz wykorzystanie dobrych praktyk i działania upowszechniające zaplanowano ewaluację projektu (obejmującą również monitoring).
ZAPYTANIE OFERTOWE – KURS FUNDRAISINGOWY
Zapraszamy do składania ofert na przeprowadzenie szkolenia – kursu fundraisingowego w części teoretycznej i praktycznej na rzecz organizacji pozarządowych w ramach realizowanego przez Fundację Wspólnota Nadziei projektu pn. Ukierunkowany rozwój ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWE FIO na lata 2021-2030.
Termin składania ofert upływa w dniu 16.10.2024 r. o godz. 10.00.
Zapytanie ofertowe szkolenie - kurs fundraisingowy NOWE FIO 2024_1
Tutaj będę publikowane informacje dodatkowe nt. projektu.
2023
- Życie społeczne bez barier – wsparcie dla osób w spektrum autyzmu, ich rodzin i opiekunów
- Opis projektu
- Rekrutacja uczestników
- Nasze działania
DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW BUDŻETU PAŃSTWA
PROGRAM MINISTRA RODZINY I POLITYKI SPOŁECZNEJ „OD ZALEŻNOŚCI KU SAMODZIELNOŚCI”
ZADANIE: ŻYCIE SPOŁECZNE BEZ BARIER – WSPARCIE DLA OSÓB W SPEKTRUM AUTYZMU, ICH RODZIN I OPIEKUNÓW
- DOFINANSOWANIE 100 000,00 zł
- CAŁKOWITA WARTOŚĆ 125 000,00 zł
OKRES REALIZACJI 01.05.2023 – 31.12.2023
Celem głównym projektu jest umożliwienie 10 osobom z zaburzeniami ze spektrum autyzmu (osobom z zaburzeniami psychicznymi) przezwyciężenie trudnej sytuacji życiowej, w jakiej się znajdują, sytuacji, której własnym staraniem, wykorzystując własne możliwości, zasoby i uprawnienia niestety nie są w stanie samodzielnie pokonać. Projekt przyczyni się bezpośrednio do poprawy sytuacji życiowej i społecznej dorosłych osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu w ich środowisku zamieszkania i pobytu oraz zwiększenia wsparcia rodzin i opiekunów osób z autyzmem, a także wzmacniania integracji społecznej osób (w tym osób z autyzmem i ich rodzin) w środowisku lokalnym oraz zwiększenia jakości usług świadczonych przez pracowników organizacji zajmującej się wsparciem osób z autyzmem. Tworzymy oparcie społeczne dla osób z autyzmem w celu pokonywania przez nich barier uniemożliwiających im uczestniczenie w życiu społecznym. Skupimy się również na podniesieniu poziomu świadomości co do tkwiących w nich możliwościach, jak również przysługujących im prawach. Cele szczegółowe projektu: 1. zwiększenie kompetencji 10 osób w spektrum autyzmu niezbędnych do samodzielnego życia poprzez:
a. przygotowanie indywidualnych planów działania,
b. nabywanie i rozwój umiejętności niezbędnych w codziennym funkcjonowaniu – poprzez udział w terapii zajęciowej w formie indywidualnej i grupowej w pracowniach terapeutycznych,
c. rozpoznanie oraz stworzenie przestrzeni do rozwoju pasji i zainteresowań,
d. wsparcie logopedy w zakresie komunikacji z otoczeniem,
e. organizację zajęć sportowo – ruchowych z elementami fizjoterapii,
f. wzmacnianie motywacji osób w spektrum autyzmu do rozwoju umiejętności i zainteresowań, kontaktu z otoczeniem, uczestniczenia w życiu społecznym;
2. zainicjowanie samopomocy i wsparcie rodzin - 10-15 przedstawicieli rodzin osób w spektrum autyzmu (tj. rodziców, opiekunów, rodzeństwa) poprzez zainicjowanie i wspieranie grupy samopomocowej dla rodzin, inicjowanie spotkań o charakterze samopomocowym: integracyjno-wspierającym i integracyjno-szkoleniowym, mającym również na celu wymianę doświadczeń i informacji, udzielanie sobie wzajemnej pomocy, w tym w pokonywaniu napotkanych trudności, w tym m.in. zorganizowanie dnia rodziny, zorganizowanie spotkań z udziałem specjalisty ds. pomocy społecznej, psychologa i prawnika;
3. integracja i innowacyjność - integracja osób z autyzmem ze środowiskiem lokalnym, zwiększenie świadomości społecznej nt. zaburzenia rozwojowego jakim jest autyzm, promowanie dobrych praktyk i innowacyjnych działań w zakresie pomocy osobom w spektrum autyzmu wśród 120-150 osób - uczestników spotkania integracyjnego na Farmie Życia w Więckowicach;
4. zwiększanie wiedzy i umiejętności 10 pracowników bezpośrednio pracujących z osobami z zaburzeniami ze spektrum autyzmu poprzez organizację 2 szkoleń specjalistycznych;
5. działania informacyjne.
Głównym miejscem realizacji projektu jest Ośrodek Farma Życia prowadzony przez Fundację Wspólnota Nadziei w Więckowicach k/Krakowa.
Zapraszamy osoby z zaburzeniami ze spektrum autyzmu oraz rodziców i opiekunów osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu do udziału w projekcie.
Rekrutacja do projektu ma charakter otwarty. Proces rekrutacji rozpocznie się w dniu 15.05.2023 r.
Rekrutacja prowadzona będzie w sposób ciągły aż do wyczerpania miejsc.
Proszę o zapoznanie się z załączonym Regulaminem rekrutacji.
Adres, pod którym można uzyskać informację nt. rekrutacji i realizacji projektu:
Fundacja Wspólnota Nadziei, Więckowice, ul. Ogrodowa 17, 32-082 Bolechowice
biuro@farma.org.pl tel. 606 – 837 - 302
Załączniki:
Regulamin Rekrutacji Projekt Ministerstwo 2023
Zał 2 Formularz rekrutacyjny (rodzice opiekunowie)
Działanie nr 1 – zajęcia z zakresu gospodarstwa domowego.
W ramach Projektu Życie społeczne bez barier – wsparcie dla osób w spektrum autyzmu, ich rodzin i opiekunów jego uczestnicy uczą się lub rozwijają umiejętności z zakresu czynności domowych – takie jak prasowanie, przygotowanie prostych posiłków.
Zajęcia zostały zorganizowany w ramach projektu Życie społeczne bez barier – wsparcie dla osób w spektrum autyzmu, ich rodzin i opiekunów - zadania publicznego współfinansowanego z dotacji otrzymanej od Ministra Rodziny i Polityki Społecznej w ramach Programu „Od zależności ku samodzielności”.
Działanie nr 1 – rozwój zainteresowań
W ramach Projektu Życie społeczne bez barier – wsparcie dla osób w spektrum autyzmu, ich rodzin i opiekunów jego uczestnicy przygotowują prace plastyczne
Zajęcia zostały zorganizowany w ramach projektu Życie społeczne bez barier – wsparcie dla osób w spektrum autyzmu, ich rodzin i opiekunów - zadania publicznego współfinansowanego z dotacji otrzymanej od Ministra Rodziny i Polityki Społecznej w ramach Programu „Od zależności ku samodzielności”.
W ramach Projektu Życie społeczne bez barier – wsparcie dla osób w spektrum autyzmu, ich rodzin i opiekunów jego uczestnicy biorą udział w wycieczkach do ulubionych miejsc np. kawiarni w Krzeszowicach.
Zajęcia zostały zorganizowany w ramach projektu Życie społeczne bez barier – wsparcie dla osób w spektrum autyzmu, ich rodzin i opiekunów - zadania publicznego współfinansowanego z dotacji otrzymanej od Ministra Rodziny i Polityki Społecznej w ramach Programu „Od zależności ku samodzielności”.
Jak co roku na przełomie maja i czerwca zorganizowaliśmy dla rodzin mieszkańców i uczestników zajęć Dzień Rodziny na Farmie Życia w Więckowicach.
Spotkanie miało charakter integracyjny dla rodzin, mieszkańców, uczestników zajęć, a także pracowników Fundacji.
Miało ono jednocześnie charakter inicjujący cykl spotkań integracyjno-szkoleniowych dla rodzin osób z autyzmem, które są elementem Projektu : Życie społeczne bez barier – wsparcie dla osób w spektrum autyzmu, ich rodzin i opiekunów współfinansowanego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej w ramach Programu „Od zależności ku samodzielności” edycja 2023.
Warsztaty archeologiczne
W ramach Projektu Życie społeczne bez barier – wsparcie dla osób w spektrum autyzmu, ich rodzin i opiekunów, jego uczestnicy brali udział w warsztatach archeologicznych organizowanych przez Wędrówki w czasie.
Podczas warsztatów pradziejowego garncarza, uczestnicy mogli poznać pracę archeologa oraz zobaczyć, jak wyglądały naczynia w dawnych czasach. Wszyscy poznali technikę tworzenia ceramiki, wykorzystywaną od tysięcy lat. Za jej pomocą mogli przygotować swoje własne gliniane naczynia i popuścić wodze wyobraźni.
2022-2024
- Zrozumieć i wspierać – ochrona praw osób z autyzmem
- Opis projektu
- Zamówienia w ramach projektu
Projekt realizowany w ramach programu grantowego „Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny” finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021.
Data rozpoczęcia projektu: 2021-12-01
Data zakończenia projektu: 2023-05-31
Liczba miesięcy realizacji projektu 18Kwota otrzymanego dofinansowania: 101 121,67 EUR
Badania i rzeczywistość ostatnich lat pokazują, że prawa osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu w Polsce są podważane. W oparciu o dokonaną diagnozę nierównego traktowania, zaplanowaliśmy działania mające na celu wzmocnienie małopolskich organizacji w zakresie egzekwowania praw dorosłych osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu w zapewnieniu im niezbędnego wsparcia, w tym w zakresie tworzenia i stosowania prawa przez władze różnego szczebla oraz dostępu do niezbędnych usług.
Wsparcia udzielimy podmiotom podejmującym działania na rzecz osób z ASD oraz organizacjom planującym zaoferować wsparcie w oparciu o wypracowany model Fundacji. Ponadto zaplanowaliśmy działania w zakresie lepszego rozumienia praw osób z ASD i równego traktowania w oparciu o Kartę Praw Osób z Autyzmem. Szereg zadań zrealizujemy w Małopolsce. Planujemy też kampanię społeczną na terenie całego kraju.
Działania, które zaplanowaliśmy mają przygotować organizacje / osoby do podejmowania aktywności w egzekwowaniu należnych osobom z niepełnosprawnościami praw i niwelowaniu dostrzeżonej dyskryminacji strukturalnej.
Przeszkolimy 60 osób, 15 podniesie wiedzę dot. prowadzenia placówki dla osób z ASD, sieć organizacji pozarządowych wyposażona zostanie w wiedzę w zakresie działań antydyskryminacyjnych, rzeczniczych oraz budowania świadomości wśród lokalnych społeczności, 4 organizacje zwiększą wiedzę w zakresie organizacji placówki zapewniającej stały pobyt. Przeprowadzimy 7 spotkań integracyjnych (realizowanych na terenie subregionów w Małopolsce). Przygotujemy raport - Dokąd zmierza system wsparcia nad osobami z ASD.
Przyczynimy się do rozwoju umiejętności osób i NGO, wzmocnienia współpracy pomiędzy organizacjami na poziomie regionalnym w zakresie działań na rzecz praw osób z ASD i ich równego traktowania oraz lepszego zrozumienia osób z ASD i przysługujących im praw przez społeczności lokalne oraz władze. Najważniejszą zmianą będzie pełniejsze funkcjonowanie osób z ASD w społeczeństwie.
Odwiedź stronę projektu "Zrozumieć i wspierać – ochrona praw osób z autyzmem" na Facebooku: >> LINK <<
Zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty.
Przedstawiamy wyniki przeprowadzonego zapytania ofertowego dotyczącego przedmiotu zamówienia: opracowanie, przygotowanie i przeprowadzenie kampanii społecznej w ramach realizowanego przez Fundację Wspólnota Nadziei działania pn.: „Poznać, aby zrozumieć - kampanie społeczne (uświadamiające) – zwiększenie świadomości wśród decydentów, ale i w społeczeństwie”, projektu: „Zrozumieć i wspierać – ochrona praw osób z autyzmem” finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny (numer Umowy Grantowej: K1d/0687 z dnia 24.01.2022).
Uprzejmie informuję, że w wyniku przeprowadzonego postępowania, do Fundacji wpłynęły 2 oferty:
- Oferta nr 1:
PLANET PARTNERS Sp. zo.o., ul. Grodzka, nr 42 / 1, Kraków, cena ofertowa brutto 100 000,00 zł; gwarantowany zasięg kampanii na poziomie 400 000 odbiorców. Uzyskana liczba punktów 76,00. - Oferta nr 2:
IDEO FORCE Sp. zo.o., ul. Jana Czeczota, nr 31, WARSZAWA, cena ofertowa brutto 182 040,00 zł; gwarantowany zasięg kampanii na poziomie 1 000 000 odbiorców. Uzyskana liczba punktów 72,96.
Złożone oferty spełniają wymogi formalne określone w zapytaniu ofertowym.
W wyniku przeprowadzonego postępowania, wyłoniono wykonawcę usługi - PLANET PARTNERS Sp.zo.o., ul. Grodzka, nr 42 / 1, Kraków. Oferent uzyskał najwyższą liczbę punktów. Z wybranym wykonawcą zostanie zawarta umowa na wykonanie usługi.
Dziękujemy za udział w postepowaniu.
Zapytanie ofertowe – Kampania społeczna
Zapraszamy do złożenia oferty na zapytanie ofertowe na opracowanie, przygotowanie i przeprowadzenie kampanii społecznej w ramach realizowanego przez Fundację Wspólnota Nadziei działania pn.: „Poznać, aby zrozumieć - kampanie społeczne (uświadamiające) – zwiększenie świadomości wśród decydentów, ale i w społeczeństwie”, projektu: „Zrozumieć i wspierać – ochrona praw osób z autyzmem” finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.
Ofertę, w formie skanów podpisanych dokumentów, należy przesłać za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres email: ebolak@farma.org.pl
w terminie do dnia 23.03.2023 r. do godz. 12.00. W temacie wiadomości należy wpisać: „OFERTA – KAMPANIA SPOŁECZNA”.
Jeśli oferta zawiera Koncepcję kreatywną kampanii - KKK - wstępny konspekt kampanii społecznej - uświadamiającej w formie prezentacji multimedialnej, prosimy o przesłanie jej w formacie PDF.
Kontakt: Edward Bolak, koordynator projektu
Szczegóły w załączonym dokumencie:
Informujemy, iż w dniu dzisiejszym (16.03.2023) otrzymaliśmy pytania odnośnie opublikowanego przez nas Zapytania ofertowego z dnia 10.03.2023.Poniżej treść zapytań i udzielone przez nas odpowiedzi:Dzień dobry,
w nawiązaniu do Państwa zapytania, prosiłabym o kilka dodatkowych informacji:
- czy znany jest przynajmniej co do kwoty wielkości budżet projektu? w przypadku działań o tak zróżnicowanym zakresie, a w tym np. działania z influencerami, czy publikacja spotu w TV budżet działań może być bardzo różny – od kilku do kilkuset tysięcy złotych albo i więcej, jeśli Zamawiający ma środki ku temu;
- czy wypłata wynagrodzenia będzie uzależniona od realizacji podanej w ofercie liczby osób, do których dotrą działania (zasięg) ww. kampanii społecznej dotyczącej praw człowieka? jeśli tak, to w jaki sposób będzie ta liczba weryfikowana?
- czy zakładane są jakieś kary umowne w umowie?
- czy planujecie Państwo, albo możemy założyć takie działania w ramach kampanii, że informacje o kampanii pokażą się na Państwa stronie www i na nie będzie można kierować użytkowników promocji?
- czy udostępnią państwo dostępy do swoich kanałów FB/YT w celu promocji płatnej spotu/materiałów kampanii, jeśli tak to czy posiadacie konta reklamowe FB Ads i Google Ads?
pozdrawiam serdecznie
(podpis)
...
W dniu dzisiejszym (16.03.2023) udzielono na powyższe pytania następujących odpowiedzi:
Dzień dobry,
w nawiązaniu do przesłanych pytań odnośnie naszego zapytania ofertowego.
Bardzo dziękujemy za zainteresowanie naszymi działaniami i planowaną kampanią społeczną.
- Pytanie odnośnie budżetu:
Projekt „Zrozumieć i wspierać – ochrona praw osób z autyzmem”, którego jednym z działań jest realizacja kampanii społecznej, finansowany jest przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny a zatem nie są to środki publiczne, tylko środki ww. funduszu. Dlatego w zapytaniu ofertowym nie musimy ujawniać kwoty wielkości budżetu. Informacje o Programie i o wysokości dofinansowania ze środków Programu znaleźć można na stronie https://
aktywniobywatele-regionalny. org.pl/o-programie/ w zakładce dotyczącej realizowanych aktualnie projektów. - Pytanie: „czy wypłata wynagrodzenia będzie uzależniona od realizacji podanej w ofercie liczby osób, do których dotrą działania (zasięg) ww. kampanii społecznej dotyczącej praw człowieka?”
W Załączniku nr 1 - Oferta na wykonanie usługi realizacji opracowania, przygotowania i przeprowadzenia kampanii społecznej należy wpisać gwarantowany zasięg kampanii (co oznacza liczbę odbiorców kampanii społecznej). Zgodnie z Kryteriami oceny oferty, C2 – liczba odbiorców kampanii to jedno z kryteriów oceny.
Zarówno przedstawiona Oferta, jaki i umowa z Wykonawcą, który przedstawi najkorzystniejszą Ofertę, zawierać będzie tę liczbę – czyli wymierny EFEKT realizacji usługi. Wynagrodzenie zależy od realizacji zapisanego w umowie EFEKTU, czyli zasięgu, jeśli nie zostanie on osiągnięty oznaczać to będzie, że usługa nie została zrealizowana zgodnie z umową. Zatem, wypłata wynagrodzenia będzie uzależniona od realizacji podanej w ofercie liczby osób, do których dotrą działania (zasięg) ww. kampanii społecznej dotyczącej praw człowieka.
Dlatego prosimy o przemyślane i realistyczne deklarowanie gwarantowanego zasięgu kampanii. Minimalny możliwy do zadeklarowania zasięg kampanii znajduje się w opisie Rezultatów kampanii Opisu przedmiotu zamówienia.
Pytanie: „jeśli tak, to w jaki sposób będzie ta liczba weryfikowana?”
W szczegółowym opisie działań znajduje się zapis:
Raport podsumowujący działania kampanii, wygenerowany zostanie na podstawie danych z platformy monitoringu mediów oraz uwzględniający parametry wybranych haseł w Google Trends. Wykonawca przedstawi raport końcowy w formie dokumentu wraz z analizą skuteczności całej kampanii (ewaluacją).
W opisie Oferty wykonawcy znajduje się na ten temat zapis:
Oferta Wykonawcy zawierać będzie informację o wysokości gwarantowanego zasięgu kampanii (czyli gwarantowanej przez Wykonawcę liczbie przedstawicieli grupy docelowej, którzy obejrzą spot i do których dotrą materiały, treści, informacje i przekazy przygotowane na potrzeby kampanii).
- Pytanie: „czy zakładane są jakieś kary umowne w umowie?”
Tak, przewidziane są kary umowne.
Wykonawca zapłaci Zamawiającemu kary umowne w przypadku, jeśli:
- Usługa określona w przedmiocie zamówienia nie zostanie wykonana w terminie.
- Raport zawierający podsumowanie wykonanych działań i ocenę skutków kampanii przez Wykonawcę nie zostanie dostarczony w terminie.
W obu przypadkach: za nieterminowe wykonanie Przedmiotu Umowy przewiduje się kary umowne w wysokości 10% wynagrodzenia całkowitego, za każdy rozpoczęty dzień opóźnienia,
Zamawiający zastrzega sobie prawo dochodzenia odszkodowania uzupełniającego do wysokości rzeczywiście poniesionej szkody.
W przypadku naliczenia kar umownych Zamawiający, zastrzega sobie prawo do ich potrącenia z wynagrodzenia.
Kara umowna płatna będzie przez Wykonawcę w terminie 3 dni od daty otrzymania pisemnego wezwania ze strony Zamawiającego. Dopuszczalne jest kumulowanie kar w razie wystąpienia kilku podstaw do ich naliczenia.
- Pytanie: „czy planujecie Państwo, albo możemy założyć takie działania w ramach kampanii, że informacje o kampanii pokażą się na Państwa stronie www i na nie będzie można kierować użytkowników promocji?”
Tak, oczywiście, będzie taka możliwość.
- Pytanie: „czy udostępnią państwo dostępy do swoich kanałów FB/YT w celu promocji płatnej spotu/materiałów kampanii, jeśli tak to czy posiadacie konta reklamowe FB Ads i Google Ads?”
Tak, oczywiście udostępnimy swoje dostępy do kanałów FB/YT w celu promocji płatnej spotu/materiałów kampanii i mamy konta FB Ads i Google Ads.
- Grant instytucjonalny w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny
- Opis projektu
- Nasze działania
Działania organizacji w latach 2022-24 dofinansowane z Funduszy Norweskich
w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.
Data rozpoczęcia projektu: 2022-11-01
Data zakończenia projektu: 2024-04-30
Liczba miesięcy realizacji projektu 18Rodzaj działań Wnioskodawcy: Działania na rzecz rozwoju własnego i sektora
Kwota otrzymanego dofinansowania: 110 000,00 EUR
Misją Fundacji Wspólnota Nadziei jest budowa systemu wsparcia dla osób z autyzmem oraz dla ich rodzin. Chcemy oferować rozmaite formy wsparcia, które w maksymalnym stopniu dostosowane będą do indywidualnych potrzeb i możliwości osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, w szczególności osób najbardziej niesamodzielnych, wymagających intensywnego, całodobowego wsparcia.
Wizja Fundacji to ciepły i bezpieczny dom pobytu stałego; to także możliwość prowadzenia przez osoby z autyzmem interesującej aktywności, rozwijania umiejętności, kształtowania zainteresowań, realizacji marzeń – zgodnie z przysługującymi im prawami i bez względu na poziom funkcjonowania, stan zdrowia czy inne czynniki.
Program Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny wzmacnia organizacje społeczne w Polsce oraz działa na rzecz społeczeństwa obywatelskiego, dla którego różnorodność społeczna, równe traktowanie i dialog stanowią szczególną wartość.
Przyznany grant instytucjonalny to grant przeznaczony na realizację bieżących działań organizacji (w tym wsparcie rozwoju instytucjonalnego), wynikających z przedstawionej strategii rozwoju organizacji zawierającej tabelę rezultatów oraz plan monitoringu i ewaluacji. Zakres działań organizacji finansowanych z grantu instytucjonalnego wpisuje się w obszary wsparcia Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.
Cele strategiczne Fundacji na lata 2020-2025, wpisujące się w obszary wsparcia Programu to:
cel 1: rozwój oferty programowej w zakresie wspierania osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu,
cel 2: stabilność finansowa i dywersyfikacja źródeł finansowania,
cel 3: rozwój potencjału instytucjonalnego.
W ujęciu szczegółowym, w wyniku realizacji projektu, planujemy osiągnąć:
- Wzrost satysfakcji pracowników (bezpośrednio wpierających osoby z autyzmem) z wypełnianych obowiązków zawodowych poprzez zapewnienie pracownikom wsparcia na każdy etapie ich rozwoju (wprowadzania na stanowisko, nabywania doświadczenia oraz rozwiązywania sytuacji trudnych). W konsekwencji poszerzenia i stabilizacji źródeł finansowania wzrośnie również wynagrodzenie pracowników.
- Wzrost rozpoznawalności organizacji, wzmocniony zostanie jej pozytywny wizerunek poprzez prowadzoną działalność rzeczniczą jak i modelowe rozwiązanie funkcjonowania całodobowego ośrodka zawierające standardy pracy terapeutycznej i opiekuńczej, mając na uwadze proces deinstytucjonalizacji i powstawanie nowego typu placówek. Model ten powinien być istotnym wsparciem dla każdej organizacji / placówki planującej prowadzenie całodobowych placówek dla DOzA pokazującym filozofię i model usług oraz cześć praktyczną. Poszerzy się zakres współpracy z innymi podmiotami (w tym również w zakresie
know-how dot. modelu funkcjonowania całodobowej placówki).
- Wzrost wydajności i skuteczności w zakresie planowania, zarządzania i wdrażania działań Fundacji oraz partycypacja w tym procesie ze strony pracowników.
- Wprowadzona zostanie dywersyfikacja źródeł pozyskiwania funduszy i zbudowana zostanie stabilizacja finansowa.
Zapraszamy do zapoznania się z informacjami znajdującymi się na stronach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny www.aktywniobywatele-regionalny.org.pl oraz Funduszy Norweskich i EOG: www.eeagrants.org / www.norwaygrants.org
**********
Model funkcjonowania placówki całodobowej
Planujemy opracować modelowe rozwiązanie funkcjonowania całodobowego ośrodka zawierające standardy pracy terapeutycznej i opiekuńczej, mając na uwadze proces deinstytucjonalizacji i powstawanie nowego typu placówek. Model ten będzie istotnym wsparciem dla każdej organizacji / placówki planującej prowadzenie całodobowych placówek dla dorosłych osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu pokazującym filozofię i model usług oraz cześć praktyczną.
W miesiącu styczniu 2023 r. zawarliśmy umowy na przeprowadzenie w Fundacji audytu działalności merytorycznej, tj. w zakresie świadczonych na rzecz osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu usług terapeutycznych, rehabilitacyjnych, edukacyjnych i opiekuńczych.
Audyt, o którym mowa, obejmował w szczególności badanie działalności wykonywanej w ramach ośrodka pobytu stałego prowadzonego przez Fundację. Audyt przeprowadzony został przez trzy zewnętrzne audytorki specjalizujące się w dziedzinie objętej badaniem. Wyniki audytu poznaliśmy z końcem czerwca 2023 r. Otrzymaliśmy rekomendacje. W pierwszym półroczu br. zleciliśmy również przygotowanie analizy prawnej w zakresie dostępnych form prowadzenia miejsc opieki całodobowej dla osób dorosłych przewlekle chorych i niepełnosprawnych, w miesiącu czerwcu zakończono opracowania.
Zebrana dokumentacja pomoże zespołowi odpowiedzialnemu za opracowanie modelu w pracach. W tym momencie jesteśmy na etapie finalizowania zawarcia umów na przygotowanie modelu.
**********
Opracowanie archetypu mistrza w dziedzinie spektrum autyzmu
W kolejnych miesiącach planujemy opracować również standardy pracy z osobami z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Poprzez standardy pracy rozumiemy uzgodnione, udokumentowane, aktualnie najlepsze metody bezpiecznego i wydajnego wykonywania pracy na wymaganym poziomie jakości.
**********
Wzmocnienie kompetencji pracowniczek i pracowników
1. W ramach realizowanych w projekcie działań stawiamy na rozwój zasobów ludzkich. Planujemy przeprowadzić szkolenia, których celem jest zdobycie kompetencji, w tym wiedzy i umiejętności, które są niezbędne do właściwej realizacji zadań na stanowiskach pracy, na których jesteśmy zatrudnieni.
Planujemy zorganizowanie i przeprowadzenie szkoleń, dzięki którym personel nabędzie nowe umiejętności specjalistyczne, ale zadbamy również o szkolenia miękkie, gdyż tego rodzaju umiejętności są niezbędne w codziennej pracy. Przeprowadzimy m.in. szkolenia specjalistyczne, np. w zakresie pracy bezpośredniej z dorosłymi osobami z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, jak również szkolenia dla kadry zarządzającej mające na celu wzmocnienie kompetencji managerskich.
By zapewnić odpowiedni dobór szkoleń, przeprowadziliśmy z początkiem 2023 r. badanie potrzeb szkoleniowych osób zatrudnionych w Fundacji. Na podstawie wyników badania, przeprowadzonego w formie ankiety, dobieramy odpowiednie rodzaje szkoleń. Szkolenie bazowe merytoryczne z pracy z osobami w zaburzeniami ze spektrum autyzmu do końca miesiąca czerwca 2023 r. odbyło 11 pracowników / pracowniczek. W dalszej kolejności planujemy szkolenia z zaawansowanej tematyki – m.in. z komunikacji wspomagającej i alternatywnej, jak również podejścia TEACCH w terapii autyzmu.
Zorganizowaliśmy również szkolenia dla kadry kierowniczej w aspekcie prawnym, prawa pracy. Trzy osoby wzięły udział w szkoleniu. W kolejnym miesiącach planujemy zbadanie potencjału kadry kierowniczej narzędziem LEAD. Planujemy również szkolenia m.in. z zarządzania strategicznego, operacyjnego, zarządzania portfelem projektów, zaawansowanego budżetowania.
2. w miesiącu marcu 2023 r. uruchomiliśmy również superwizję, której celem jest wsparcie pracowniczek i pracowników Fundacji w przezwyciężaniu trudności merytorycznych oraz emocjonalnych jakie niesie ze sobą wykonywana przez nich praca, w tym w obszarze bezpośredniej pracy z osobami z niepełnosprawnością. Celem superwizji jest poszerzenie świadomości, wzmocnienie umiejętności pracowniczek i pracowników, zwiększenie jakości i efektywności wykonywanej pracy, co przełoży się na zwiększenie zadowolenia z jej wykonywania. W okresie od marca do końca czerwca br. 19 pracowników i pracowniczek skorzystało z tej formy wsparcia.
3. Zależy nam również na wzmocnieniu zaangażowania pracowniczek i pracowników, zależy nam, by w pełni rozumieli misję i cele organizacji, by satysfakcja z wykonywanej pracy była na wysokim poziomie, by czuli się w pełni zintegrowani z zespołem, w którym pracują.
By podjąć działania, mające na celu podniesienie poziomu satysfakcji pracowniczek i pracowników z wykonywanej pracy, jak również wzmocnić integrację w zespołach, w których pracują, przeprowadziliśmy dwa badania, które pokażą nam w jakiej sytuacji obecnie jesteśmy - pierwsze za pomocą ankiety, w której personel wypowiadał się co do oceny własnej sytuacji zawodowej i drugie również za pomocą ankiety, w której personel oceniał poziom integracji w zespole. Ankiety zawierają do 15 pytań przy sześciostopniowej skali oceny. Do współpracy zaprosiliśmy eksperta i na podstawie otrzymanych wyników dobraliśmy odpowiednie działania. Posłużymy się narzędziem diagnostycznym FRIS, popracujemy zespołowo w formie warsztatowej.
Cel mamy ambitny, chcielibyśmy aby co najmniej 80% personelu oceniało zarówno swoją sytuację zawodową, jak i poziom integracji w zespole co najmniej dobrze lub bardzo dobrze. Podjęte działania zweryfikujemy ponownym badaniem na koniec projektu.
**********
Wzmocnienie obszaru pozyskiwania środków
Systematycznie wzrastają koszty realizacji celów statutowych (głównie funkcjonowanie całodobowego Ośrodka), ale również placówki dziennej. Tymczasem Fundacja w dużym stopniu swój budżet opiera na pozyskanych dotacjach. To powoduje ograniczenia. W ramach projektu przygotowaliśmy więc Strategię pozyskiwania sponsorów, by zdywersyfikować źródła przychodów. W wyniku wdrożenia strategii, zakładamy wzrost liczby darczyńców indywidualnych o 10%. W tym momencie jesteśmy na etapie rozpoczęcia procesu wdrażania Strategii. Zatrudniliśmy odpowiedni personel. Równolegle wykonujemy szereg działań w obszarze promocji organizacji, by wzmocnić pozycję Fundacji w środowisku, zadbać o jej rozpoznawalność. Również obszar rzecznictwa i legislacji jest niezwykle istotny.
**********
Audyt energetyczny budynków Ośrodka Farma Życia
W ramach projektu zaplanowaliśmy wykonanie audytu energetycznego Ośrodka Farma Życia. Celem audytu było uzyskanie przez Fundację wiedzy o zużyciu energii w Ośrodku, w tym przez znajdujące się na terenie Ośrodka budynki, instalacje, urządzenia techniczne i określenie w jaki sposób oraz w jakiej ilości jest możliwe uzyskanie opłacalnej oszczędności.
W miesiącu kwietniu 2023 r. ogłosiliśmy postępowanie na wyłonienie wykonawcy w zakresie przeprowadzenia audytu energetycznego Ośrodka Farma Życia. Badanie polegało na ocenie możliwych do uzyskania efektów w wyniku realizacji przedsięwzięcia służącego poprawie efektywności energetycznej, obejmujące w szczególności wskazanie przedsięwzięć do zrealizowania wraz opisem usprawnień wprowadzonych w związku z proponowanym działaniem, wyniki obliczeń, w szczególności osiągniętej średniorocznej oszczędności energii oraz łącznej redukcji kosztów poszczególnych budynków, urządzeń technicznych i instalacji wraz z wnioskami wskazującymi na zasadność wyboru danego przedsięwzięcia. Z końcem miesiąca czerwca 2023 r. otrzymaliśmy szczegółowy raport z badania wraz z proponowanymi rozwiązaniami w zakresie oszczędności energetycznej.
**********
2021
- Od zależności ku samodzielności
- Opis projektu
- Rekrutacja uczestników
- Regulamin rekrutacji beneficjentów
- Harmonogram realizacji zadania
- Zamówienia w ramach projektu
- Informacje dodatkowe
Projekt współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Termin realizacji: 1 kwietnia 2021 roku do dnia 31 marca 2024 roku.
Kierunek pomocy:
Zwiększenie samodzielności osób niepełnosprawnych.Cel projektu:
Celem projektu jest wzrost samodzielności grupy 35 dorosłych osób niepełnosprawnych z zaburzeniami ze spektrum autyzmu poprzez udzielenie kompleksowego wsparcia w zakresie rehabilitacji w okresie 01.04.2021 – 31.03.2024 r. Realizacja zadania przyczyni się do osiągnięcia wyższego poziomu funkcjonowania osób niepełnosprawnych, podniesienia poziomu jakości życia i integracji społecznej.Zasięg terytorialny:
Projekt ma charakter regionalny.Grupa docelowa:
Grupę docelową stanowi 35 dorosłych osób niepełnosprawnych z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, z orzeczeniem o umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności, które w chwili przystąpienia do projektu spełniają następujące warunki:- mają ukończony 18 r. ż.,
- posiadają aktualne orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności (beneficjentami ostatecznymi projektu mogą być osoby niepełnosprawne, które przedstawią, najpóźniej w dniu przystąpienia do projektu, aktualne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności lub aktualne orzeczenie o niepełnosprawności lub aktualne orzeczenie równoważne (orzeczenie lekarza orzecznika Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub orzeczenie o zaliczeniu do jednej z grup inwalidów)),
- jeżeli w ww. orzeczeniu o stopniu niepełnosprawności, wskazana będzie inna przyczyna, np. choroba psychiczna, upośledzenie umysłowe – konieczne będzie dostarczenie zaświadczenia / diagnozy autyzmu,
- nie są uczestnikami innych placówek pobytu dziennego (typu wtz, śds, zaz), przy czym: – w projekcie może wziąć udział uczestnik ŚDS, pod warunkiem, że zakres merytoryczny projektu nie dotyczy działań podejmowanych na rzecz uczestnika zgodnie z indywidualnym planem postępowania wspierająco – aktywizującego ŚDS, – w projekcie może wziąć udział uczestnik WTZ, pod warunkiem, że zakres merytoryczny projektu nie dotycz działań podejmowanych na rzecz uczestnika zgodnie z indywidualnym programem rehabilitacji i terapii, przygotowanym przez radę programową warsztatu,
- są nieaktywne zawodowo.
Beneficjentami ostatecznymi projektu mogą zostać osoby dorosłe niepełnosprawne z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, wśród nich:
- uczestnicy zajęć Dziennego Centrum Aktywności na Farmie Życia w poprzednio realizowanych zadaniach zleconych,
- mieszkańcy Małopolskiego Domu Pomocy Społecznej „Na Farmie Życia” w Więckowicach,
- uczniowie / absolwenci krakowskich szkół specjalnych oraz współpracujących z Fundacją organizacji pozarządowych,
- pozostałe osoby (nie posiadające miejsca w żadnej dziennej placówce).
Ilość beneficjentów zaplanowana w roku 2021 – 25 osób.
Ilość beneficjentów zaplanowana w roku 2022 – 30 osób.
Ilość beneficjentów zaplanowana w roku 2023 – 35 osób.
Projekt ma za zadanie rehabilitację osób niepełnosprawnych ze spektrum autyzmu poprzez kompleksowy zespół działań wspierająco – terapeutycznych i edukacyjnych zmierzających do podwyższenia poziomu ich samodzielności i funkcjonowania, a przez to, do poprawy jakości ich życia i pełniejszej integracji społecznej. Projekt zapewnia wielopłaszczyznowe wsparcie z wykorzystaniem indywidualnych możliwości i potencjału, umożliwia usamodzielnienie i samorealizację w jak największym zakresie, co sprzyja uzyskaniu poczucia własnej wartości i dobrostanu. Realizacja zadania przyczyni się do wzrostu poziomu posiadanych kompetencji i umiejętności bo, jak również nabycia nowych, wskazanych jako konieczne na podstawie przeprowadzonej diagnozy określającej deficytowe obszary w zakresie funkcjonowania poszczególnych osób. W ramach zadania osoby z autyzmem otrzymają zróżnicowane, kompleksowe i zindywidualizowane wsparcie w ramach zajęć rehabilitacyjnych zorganizowanych w Dziennym Centrum Aktywności. Zidentyfikowane zostaną obszary funkcjonowania osób niepełnosprawnych, w których zaburzenie rozwojowe tworzy główne bariery dla samodzielności i aktywności, przeprowadzona zostanie zindywidualizowana ocena funkcjonalna określająca możliwości i potrzeby danej osoby oraz opracowany zostanie dla każdego Indywidualny Plan Działania (IPD) określający cele wsparcia. Rehabilitacja będzie prowadzona w trybie ciągłym(5 dni w tygodniu, przez cały rok) w oparciu o istniejące pracownie DCA, gospodarstwo ekologiczne, tereny rekreacyjne, a także na zewnątrz w trakcie wizyt usamodzielniających w miejscach publicznych. Zajęcia rehabilitacyjne i treningi dostosowane będą do poziomu funkcjonowania, możliwości i potrzeb danego beneficjenta oraz celów i metod zawartych w jego IPD. W ramach zadania prowadzone będą również indywidualne, całodobowe pobyty adaptacyjne w mieszkaniach treningowych dla osób, które mają docelowo zamieszkać w placówkach pobytu stałego, jak np. Małopolski Dom Pomocy Społecznej “Na Farmie Życia” prowadzony przez Fundację. Celem tych zajęć jest stopniowe przystosowanie dorosłych osób z autyzmem do życia poza domem rodzinnym. Obydwa moduły zadania obejmują również dojazd beneficjentów do w/w placówek Fundacji. Projekt stanowi merytoryczną całość służącą rozwijaniu samodzielności bo w różnych sferach funkcjonowania. Metodologia pracy została opracowana w trakcie długoletnich działań Fundacji na rzecz wsparcia dorosłych osób z autyzmem i jest rozwinięciem działań o podobnym charakterze realizowanych w ubiegłych latach w ramach zadań zlecanych przez PFRON.
Realizowane formy wsparcia beneficjentów:
1. Rehabilitacja w zakresie czynności życia codziennego i samoobsługi - prowadzenie pracowni gospodarstwa domowego – forma indywidualna.
2. Wielopłaszczyznowa rehabilitacja społeczna, zgodnie z indywidualnymi potrzebami i możliwościami beneficjentów – forma indywidualna.
3. Rehabilitacja ruchowa z elementami fizjoterapii – forma indywidualna.
4. Terapia i rehabilitacja poprzez rozwijanie zainteresowań i pasji twórczych - forma indywidualna.
5. Rehabilitacja w zakresie czynności życia codziennego i samoobsługi - prowadzenie pracowni gospodarstwa domowego – forma grupowa.
6. Wielopłaszczyznowa rehabilitacja społeczna, zgodnie z indywidualnymi potrzebami i możliwościami beneficjentów – forma grupowa.
7. Rehabilitacja poprzez nabywanie i rozwijanie umiejętności wykonywania czynności pracy z elementami hortiterapii – forma grupowa
8. Trenining mieszkalnictwa - nabywanie samodzielności poprzez pobyty adaptacyjne poza domem rodzinnym - dzień.
9. Trenining mieszkalnictwa - nabywanie samodzielności poprzez pobyty adaptacyjne poza domem rodzinnym - noc.
10. Nabywanie i rozwijanie umiejętności prostych prac ogrodniczych i polowych dostosowanych do możliwości, obserwacji przyrody, cyklu pór roku i otaczającego świata.
11. Ćwiczenie umiejętności i rozwijanie zdolności: przygotowania planu i realizacji zadań wg. niego, nabywanie kompetencji uczenia się, skupiania uwagi, dokonywania wyboru i podejmowania decyzji, komunikacji, w tym alternatywnej, pod okiem specjalisty ds autyzmu. Bezpośrednie sugerowanie i sprawdzanie skuteczności metod pracy z beneficjentem przez specjalistę.
Adres, pod którym można uzyskać informację nt. rekrutacji i realizacji projektu:
Fundacja Wspólnota Nadziei
Więckowice, ul. Ogrodowa 17
32-082 BolechowiceTel. 606 837 302
Email: biuro@farma.org.plZapraszamy osoby z zaburzeniami ze spektrum autyzmu do udziału w projekcie pn. „Od zależności ku samodzielności – całościowy system wsparcia w zakresie rehabilitacji dla dorosłych osób niepełnosprawnych ze spektrum autyzmu.” realizowanym przez Fundację Wspólnota Nadziei, współfinansowanym ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Rekrutacja prowadzona będzie w sposób ciągły, aż do wyczerpania miejsc.
Beneficjentami ostatecznymi (uczestnikami) projektu mogą zostać dorosłe osoby niepełnosprawne z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, z orzeczeniem o umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności, które w chwili przystąpienia do projektu spełniają następujące warunki:
- mają ukończony 18 r. ż.,
- posiadają aktualne orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności (beneficjentami ostatecznymi projektu mogą być osoby niepełnosprawne, które przedstawią, najpóźniej w dniu przystąpienia do projektu, aktualne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności lub aktualne orzeczenie o niepełnosprawności lub aktualne orzeczenie równoważne (orzeczenie lekarza orzecznika Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub orzeczenie o zaliczeniu do jednej z grup inwalidów)),
- jeżeli w ww. orzeczeniu o stopniu niepełnosprawności, wskazana będzie inna przyczyna, np. choroba psychiczna, upośledzenie umysłowe – konieczne będzie dostarczenie zaświadczenia / diagnozy autyzmu,
- nie są uczestnikami innych placówek pobytu dziennego (typu wtz, śds, zaz), przy czym:
– w projekcie może wziąć udział uczestnik ŚDS, pod warunkiem, że zakres merytoryczny projektu nie dotyczy działań podejmowanych na rzecz uczestnika zgodnie z indywidualnym planem postępowania wspierająco – aktywizującego ŚDS, – w projekcie może wziąć udział uczestnik WTZ, pod warunkiem, że zakres merytoryczny projektu nie dotycz działań podejmowanych na rzecz uczestnika zgodnie z indywidualnym programem rehabilitacji i terapii, przygotowanym przez radę programową warsztatu,
- są nieaktywne zawodowo.
Szczegółowe informacje znajdują się w Regulaminie rekrutacji.
zał. nr 1 Formularz rekrutacyjny
Zmiana terminu zakończenia rekrutacji beneficjentów
Uwaga! Informujemy, że nastąpiła zmiana terminu zakończenia rekrutacji beneficjentów ostatecznych projektu:
Od zależności ku samodzielności - całościowy system wsparcia w zakresie rehabilitacji dla dorosłych osób niepełnosprawnych ze spektrum autyzmu.
Proces rekrutacji w trzecim etapie projektu potrwa do dnia 31.10.2023 r.
Harmonogram realizacji zadania
Informacja o zakończeniu postępowania oraz o wyborze najkorzystniejszej oferty:
W związku z prowadzonym postępowaniem dotyczącym wyłonienia wykonawcy na przeprowadzenie audytu zewnętrznego realizowanego przez Fundację Wspólnota Nadziei projektu pn „Od zależności do samodzielności – całościowy system wsparcia w zakresie rehabilitacji do dorosłych osób niepełnosprawnych ze spektrum autyzmu”, współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, informujemy, że w wyniku przeprowadzonego postępowania, do Fundacji wpłynęła 1 oferta:
DPC Audit Partner sp. z o.o., ul. Armii Krajowej 15/7, 45-071 Opole; cena 6250,00 zł netto (7687,50 zł brutto), termin wykonania – do dnia 7.04.2024 r.
W wyniku przeprowadzonego postępowania wyłoniono wykonawcę usługi – DPC Audit Partner sp. z o.o., ul. Armii Krajowej 15/7, 45-071 Opole.
Oferta spełnia wymogi formalne określone w zapytaniu ofertowym, cena przedstawionej oferty jest najniższa.
Zapytanie ofertowe – Audyt zewnętrzny
Zapraszamy potencjalnych Wykonawców do składania ofert na wykonanie usługi w zakresie przeprowadzenia audytu zewnętrznego realizowanego przez Zamawiającego zadania pn. „Od zależności ku samodzielności – całościowy system wsparcia w zakresie rehabilitacji dla dorosłych osób niepełnosprawnych ze spektrum autyzmu” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w terminie do dnia 26.03.2024 r., do godz. 12.00
Szczegóły w załączonym dokumencie:
Informacja o zakończeniu postępowania
W związku z prowadzonym postępowaniem uzupełniającym dotyczącym wyłonienia wykonawcy na wykonanie usługi polegającej na przeprowadzeniu zajęć z rehabilitacji dla osób z niepełnosprawnością, będących uczestnikami realizowanego przez Zamawiającego zadania pn.: „Od zależności ku samodzielności – całościowy system wsparcia w zakresie rehabilitacji dla dorosłych osób niepełnosprawnych ze spektrum autyzmu” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych informujemy, że w wyniku przeprowadzonego postępowania do Zamawiającego wpłynęła 1 oferta częściowa w wymiarze 200h.
Oferta spełnia wymogi formalne określone w zapytaniu ofertowym, cena złożonej oferty mieści się w budżecie.
W wyniku przeprowadzonego postępowania wyłoniono wykonawcę usługi:
– F&R Roman Kazmiruk
Fizjoterapia i Rehabilitacja
NIP 676-262-65-57Z siedzibą w Krakowie, Al. Słowackiego 11A/12A
Zapytanie ofertowe – Rehabilitacja – postępowanie uzupełniające
W trybie uzupełnienia wyłonionych dostawców, zapraszamy potencjalnych Wykonawców do składania ofert na wykonanie usługi rehabilitacji ruchowej z elementami fizjoterapii dla osób niepełnosprawnych z autyzmem, będących uczestnikami realizowanego przez Zamawiającego zadania pn.: „Od zależności ku samodzielności – całościowy system wsparcia w zakresie rehabilitacji dla dorosłych osób niepełnosprawnych ze spektrum autyzmu” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w terminie do dnia 31.12.2023 r.
Szczegóły w załączonym dokumencie:
Informacja o zakończeniu postępowania i wyborze najkorzystniejszych ofert
W związku z prowadzonym postępowaniem uzupełniającym, dotyczącym wyłonienia wykonawcy na wykonanie usługi polegającej na przeprowadzeniu treningów mieszkalnictwa dla osób z niepełnosprawnością, będących uczestnikami realizowanego przez Zamawiającego zadania pn.: „Od zależności ku samodzielności – całościowy system wsparcia w zakresie rehabilitacji dla dorosłych osób niepełnosprawnych ze spektrum autyzmu” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych informujemy, że w wyniku przeprowadzonego postępowania do Zamawiającego wpłynęły 4 oferty, na łączną liczbę godzin: 696h.
W wyniku postępowania uzupełniającego wyłoniono kolejnych wykonawców:
- Agnieszka Szczepańska
- Monika Pietruszka
- Daniel Miszczak
- Dawid Szczepański
Informacja o zakończeniu postępowania
W związku z prowadzonym postępowaniem uzupełniającym dotyczącym wyłonienia wykonawcy na wykonanie usługi polegającej na przeprowadzeniu zajęć z rehabilitacji dla osób z niepełnosprawnością, będących uczestnikami realizowanego przez Zamawiającego zadania pn.: „Od zależności ku samodzielności – całościowy system wsparcia w zakresie rehabilitacji dla dorosłych osób niepełnosprawnych ze spektrum autyzmu” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych informujemy, że w wyniku przeprowadzonego postępowania do Zamawiającego wpłynęła 1 oferta.
Z uwagi na brak możliwości pokrycia zadeklarowanego kosztu w budżecie projektu oraz z uwagi na błędy formalne, oferta została odrzucona.
Postepowanie zakończyło się brakiem wyłonienia podwykonawcy.
Zapytanie ofertowe – Pobyty adaptacyjne – postępowanie uzupełniające
Zapraszamy potencjalnych Wykonawców do składania ofert na wykonanie usługi polegającej na przeprowadzeniu treningów mieszkalnictwa dla osób z niepełnosprawnością, będących uczestnikami realizowanego przez Zamawiającego zadania pn. :. „Od zależności ku samodzielności – całościowy system wsparcia w zakresie rehabilitacji dla dorosłych osób niepełnosprawnych ze spektrum autyzmu” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w terminie do dnia 26.07.2023 r. do godz. 12:00.
Szczegóły w załączonym dokumencie:
Informacja o zakończeniu postępowania i wyborze najkorzystniejszych ofert.
W związku z prowadzonym postępowaniem dotyczącym wyłonienia wykonawcy na wykonanie usługi polegającej na przeprowadzeniu treningów mieszkalnictwa dla osób z niepełnosprawnością, będących uczestnikami realizowanego przez Zamawiającego zadania pn.: „Od zależności ku samodzielności – całościowy system wsparcia w zakresie rehabilitacji dla dorosłych osób niepełnosprawnych ze spektrum autyzmu” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych informujemy, że w wyniku przeprowadzonego postępowania do Zamawiającego wpłynęło 8 ofert.
W wyniku postępowania wyłoniono wykonawców:
- Martyna Węgiel
- Krystyna Grochowalska
- Barbara Gargas
- Mariola Szulc
- Anna Bojda
- Krystyna Chochół
- Anna Makowska
- Sandra Kwolczak
W toku postepowania złożonych zostało 8 ofert, na łączna liczbę godzin: 3178h, która nie pokrywa liczby godzin zatwierdzonych do zrealizowania w projekcie.
W najbliższym czasie zostanie ogłoszone postepowanie uzupełniające.
Zapytanie ofertowe – Rehabilitacja – postępowanie uzupełniające
W trybie uzupełnienia wyłonionych dostawców, zapraszamy potencjalnych Wykonawców do składania ofert na wykonanie usługi rehabilitacji ruchowej z elementami fizjoterapii dla osób niepełnosprawnych z autyzmem, będących uczestnikami realizowanego przez Zamawiającego zadania pn. :. „Od zależności ku samodzielności – całościowy system wsparcia w zakresie rehabilitacji dla dorosłych osób niepełnosprawnych ze spektrum autyzmu” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w terminie do dnia 14.07.2023 r.
Szczegóły w załączonym dokumencie:
Zapytanie ofertowe: pobyty adaptacyjne
Zapraszamy potencjalnych Wykonawców do składania ofert na wykonanie usługi polegającej na przeprowadzeniu treningów mieszkalnictwa dla osób z niepełnosprawnością, będących uczestnikami realizowanego przez Zamawiającego zadania pn.: „Od zależności ku samodzielności – całościowy system wsparcia w zakresie rehabilitacji dla dorosłych osób niepełnosprawnych ze spektrum autyzmu”, współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w terminie do dnia 16.06.2023 r. do godz. 12.00.
Szczegóły w załączonym dokumencie:
Informacja o zakończeniu postępowania oraz o wyborze najkorzystniejszej oferty:
W związku z prowadzonym postępowaniem dotyczącym wyłonienia wykonawcy na wykonanie usługi rehabilitacji ruchowej z elementami fizjoterapii dla osób niepełnosprawnych z autyzmem, będących uczestnikami realizowanego przez Zamawiającego zadania, pn. „Od zależności ku samodzielności - całościowy system wsparcia w zakresie rehabilitacji dla dorosłych osób niepełnosprawnych ze spektrum autyzmu” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, uprzejmie informuję, że w wyniku przeprowadzonego postępowania,, do Fundacji wpłynęły 2 oferty:
- Pro-Vitae Usługi Fizjoterapeutyczne Izabela Kowalczyk-Habiak, ul. Smoleńskiego 70a/9, 30-499 Kraków– wysokość stawki brutto za jedną godzinę zajęć rehabilitacyjnych 75,00zł, oferta częściowa w wymiarze 500h.
- Weronika Gofron ul. Stroma, 32-089 Wielka Wieś – wysokość stawki brutto za jedną godzinę zajęć rehabilitacyjnych 53,00zł, oferta częściowa w wymiarze 420h.
W wyniku przeprowadzonego postępowania wyłoniono wykonawcę usługi - Weronika Gofron., ul. Stroma, 32-089 Wielka Wieś
Oferta spełnia wymogi formalne określone w zapytaniu ofertowym, cena przedstawionej oferty jest najniższa.Oferta złożona przez Pro-Vitae Usługi Fizjoterapeutyczne Izabela Kowalczyk-Habiak, ul. Smoleńskiego 70a/9, 30-499 Kraków została odrzucona – zaproponowana wysokość stawki brutto za jedną godzinę zajęć rehabilitacyjnych przekracza wartość założoną w budżecie projektu.
Ponieważ wybrana oferta Weronika Gofron., ul. Stroma, 32-089 Wielka Wieś nie pokrywa ilości godzin zaplanowanych do przeprowadzenia w ramach projektu, zostanie ogłoszone postepowanie uzupełniające.
Informacja o zakończeniu postępowania oraz o wyborze najkorzystniejszej oferty
W związku z prowadzonym postępowaniem dotyczącym wyłonienia wykonawcy na usługę ubezpieczenia osób z niepełnosprawnością, będących uczestnikami realizowanego przez Fundację Wspólnota Nadziei zadania „Od zależności ku samodzielności - całościowy system wsparcia w zakresie rehabilitacji dla dorosłych osób niepełnosprawnych ze spektrum autyzmu”, współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnyc, uprzejmie informuję, że w wyniku przeprowadzonego postępowania, do Fundacji wpłynęła 1 oferta:
- PZU S.A., Rondo Ignacego Daszyńskiego 4, 00-843 Warszawa; cena składki dla 1 osoby 80,58 zł netto (VAT nie dotyczy), cena usługi dla 34 osób: 2739,72 zł netto (VAT nie dotyczy);
wysokość gwarantowanej sumy ubezpieczenia 40 000 zł netto (VAT nie dotyczy).Termin wykonania – do dnia 31.03.2024 r.
W wyniku przeprowadzonego postępowania, wyłoniono wykonawcę usługi - PZU S.A., Rondo Ignacego Daszyńskiego 4, 00-843 Warszawa.
Oferta spełnia wymogi formalne określone w zapytaniu ofertowym.
Informacja o zmianie warunków postepowania.
W związku ze zmianą specyfikacji warunków zamówienia informujemy o wydłużeniu terminu nadsyłania ofert na wykonanie usługi rehabilitacji ruchowej z elementami fizjoterapii dla osób niepełnosprawnych z autyzmem, będących uczestnikami realizowanego przez Zamawiającego zadania pn.: „Od zależności ku samodzielności – całościowy system wsparcia w zakresie rehabilitacji dla dorosłych osób niepełnosprawnych ze spektrum autyzmu” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Szczegóły w załączonym dokumencie:
Zapytanie ofertowe – Rehabilitacja
Zapraszamy potencjalnych Wykonawców do składania ofert na wykonanie usługi rehabilitacji ruchowej z elementami fizjoterapii dla osób niepełnosprawnych z autyzmem, będących uczestnikami realizowanego przez Zamawiającego zadania pn. :. „Od zależności ku samodzielności – całościowy system wsparcia w zakresie rehabilitacji dla dorosłych osób niepełnosprawnych ze spektrum autyzmu” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w terminie do dnia 26.05.2023 r.
Szczegóły w załączonym dokumencie.
[Zapytanie ofertowe do pobrania]
Zapytanie ofertowe – ubezpieczenie osób z niepełnosprawnością
Zapraszamy do składania ofert na wykonanie usługi ubezpieczenia osób z niepełnosprawnością, będących uczestnikami realizowanego przez Fundację Wspólnota Nadziei zadania „Od zależności ku samodzielności - całościowy system wsparcia w zakresie rehabilitacji dla dorosłych osób niepełnosprawnych ze spektrum autyzmu” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Termin składania ofert upływa w dniu 17.05.2023 r. o godzinie 15.00.
Oferty złożone po terminie nie będą rozpatrywane.
[Zapytanie ofertowe do pobrania]
Zapytanie ofertowe – transport osób z niepełnosprawnością
Zapraszamy do składania ofert na wykonanie usługi transportu osób z niepełnosprawnością, będących uczestnikami realizowanego przez Fundację Wspólnota Nadziei zadania „Od zależności ku samodzielności - całościowy system wsparcia w zakresie rehabilitacji dla dorosłych osób niepełnosprawnych ze spektrum autyzmu” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Termin składania ofert upływa w dniu 06.04.2023 r. o godzinie 12.00.
Oferty złożone po terminie nie będą rozpatrywane.
[Zapytanie ofertowe do pobrania]
Informacja o zakończeniu postępowania oraz o wyborze najkorzystniejszej oferty:
W związku z prowadzonym postępowaniem dotyczącym wyłonienia wykonawcy na przeprowadzenie audytu zewnętrznego projektu pn. „Od zależności ku samodzielności - całościowy system wsparcia w zakresie rehabilitacji dla dorosłych osób niepełnosprawnych ze spektrum autyzmu” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, uprzejmie informuję, że w wyniku przeprowadzonego postępowania, do Fundacji wpłynęła 1 oferta:
- DPC Audit Partner sp.zo.o., ul. Armii Krajowej 15/7, 45-071 Opole; cena 5750,00 zł netto (7072,50 zł brutto), termin wykonania – do dnia 26.03.2023 r.
W wyniku przeprowadzonego postępowania, wyłoniono wykonawcę usługi - DPC Audit Partner sp.zo.o., ul. Armii Krajowej 15/7, 45-071 Opole. Oferta spełnia wymogi formalne określone w zapytaniu ofertowym, cena przedstawionej oferty jest najniższa.
Zapytanie ofertowe – Audyt zewnętrzny
Zapraszamy potencjalnych Wykonawców do składania ofert na wykonanie usługi w zakresie przeprowadzenia audytu zewnętrznego realizowanego przez Zamawiającego zadania pn. „Od zależności ku samodzielności – całościowy system wsparcia w zakresie rehabilitacji dla dorosłych osób niepełnosprawnych ze spektrum autyzmu” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w terminie do dnia 03.03.2023 r., do godz. 12.00
Szczegóły w załączonym dokumencie:
Informacja o zakończeniu postępowania
W związku z prowadzonym postępowaniem uzupełniającym dotyczącym wyłonienia wykonawcy na wykonanie usługi polegającej na przeprowadzeniu treningów mieszkalnictwa dla osób z niepełnosprawnością, będących uczestnikami realizowanego przez Zamawiającego zadania pn.: „Od zależności ku samodzielności – całościowy system wsparcia w zakresie rehabilitacji dla dorosłych osób niepełnosprawnych ze spektrum autyzmu” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych informujemy, że w wyniku przeprowadzonego postępowania do Zamawiającego nie wpłynęła żadna oferta.
Zapytanie ofertowe: pobyty adaptacyjne
Zapraszamy potencjalnych Wykonawców do składania ofert w ramach postepowania uzupełniającego na wykonanie usługi polegającej na przeprowadzeniu treningów mieszkalnictwa dla osób z niepełnosprawnością, będących uczestnikami realizowanego przez Zamawiającego zadania pn.: „Od zależności ku samodzielności – całościowy system wsparcia w zakresie rehabilitacji dla dorosłych osób niepełnosprawnych ze spektrum autyzmu” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w terminie do dnia 22.11.2022 r. do godz. 16:00.
Informacja o udzieleniu zamówienia
W związku z prowadzonym postępowaniem dotyczącym wyłonienia wykonawcy na wykonanie usługi polegającej na przeprowadzeniu treningów mieszkalnictwa dla osób z niepełnosprawnością, będących uczestnikami realizowanego przez Zamawiającego zadania pn.: „Od zależności ku samodzielności – całościowy system wsparcia w zakresie rehabilitacji dla dorosłych osób niepełnosprawnych ze spektrum autyzmu” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych informujemy, że w dniu 20.07.2022 zawarto umowy wykonawcami:
1. Barbara Gargas
2. Krystyna Chochół
3. Iwona Jankowiak
4. Dawid Szczepański
5. Małgorzata Łękawska-Sitko
6. Mariola Szulc
7. Robert Nowiński
8. Jerzy Lupa
9. Krystyna Grochowalska
10. Dominik Kozłowski
Informacja o zakończeniu postępowania i wyborze najkorzystniejszych ofert.
W związku z prowadzonym postępowaniem dotyczącym wyłonienia wykonawcy na wykonanie usługi polegającej na przeprowadzeniu treningów mieszkalnictwa dla osób z niepełnosprawnością, będących uczestnikami realizowanego przez Zamawiającego zadania pn.: „Od zależności ku samodzielności – całościowy system wsparcia w zakresie rehabilitacji dla dorosłych osób niepełnosprawnych ze spektrum autyzmu” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych informujemy, że w wyniku przeprowadzonego postępowania do Zamawiającego wpłynęło 10 ofert.
W wyniku postępowania wyłoniono wykonawców:
1. Barbara Gargas
2. Krystyna Chochół
3. Iwona Jankowiak
4. Dawid Szczepański
5. Małgorzata Łękawska-Sitko
6. Mariola Szulc
7. Robert Nowiński
8. Jerzy Lupa
9. Krystyna Grochowalska
10. Dominik Kozłowski
Informacja o zakończeniu postępowania oraz o wyborze najkorzystniejszej oferty:
W związku z prowadzonym postępowaniem dotyczącym wyłonienia wykonawcy na wykonanie usługi transportu osób niepełnosprawnych z autyzmem będących uczestnikami realizowanego przez Zamawiającego zadania, pn. „Od zależności ku samodzielności - całościowy system wsparcia w zakresie rehabilitacji dla dorosłych osób niepełnosprawnych ze spektrum autyzmu” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, uprzejmie informuję, że w wyniku przeprowadzonego postępowania, do Fundacji wpłynęła 1 oferta:
– RTPartner Sp. z o.o., ul. Władysława Jagiełły 20/1, 31-711 Kraków– wysokość stawki brutto za jeden km przejazdu 10,80zł.
W wyniku przeprowadzonego postępowania wyłoniono wykonawcę usługi - RTPartner Sp. z o.o., ul. Władysława Jagiełły 20/1, 31-711 Kraków. Oferta spełnia wymogi formalne określone w zapytaniu ofertowym, cena przedstawionej oferty jest najniższa.
Zapraszamy potencjalnych Wykonawców do składania ofert na wykonanie usługi polegającej na przeprowadzeniu treningów mieszkalnictwa dla osób z niepełnosprawnością, będących uczestnikami realizowanego przez Zamawiającego zadania pn.:. „Od zależności ku samodzielności – całościowy system wsparcia w zakresie rehabilitacji dla dorosłych osób niepełnosprawnych ze spektrum autyzmu” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w terminie do dnia 30.06.2022 r. do godz. 12.00.
Szczegóły w załączonym dokumencie:
Zapytanie ofertowe – Transport
Zapraszamy do złożenia oferty na wykonanie usługi transportu osób niepełnosprawnych z autyzmem, będących uczestnikami realizowanego przez Fundację Wspólnota Nadziei zadania „Od zależności ku samodzielności - całościowy system wsparcia w zakresie rehabilitacji dla dorosłych osób niepełnosprawnych ze spektrum autyzmu” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Termin składania ofert upływa w dniu 20.06.2022 r. o godzinie 12.00.
Oferty złożone po terminie nie będą rozpatrywane.
12 maja
Na podstawie pkt 10 ust. 2 zapytania ofertowego z dnia 05 maja 2022 na wykonanie usługi transportowej, unieważnia się postępowanie z powodu ogłoszenia informacji o planowanym zniesieniu stanu epidemii w Polsce z dniem 16 maja 2022, co wpływa zasadniczo na warunki postępowania.
Postępowanie po zniesieniu stanu epidemii zostanie niezwłocznie ogłoszone.
Informacja o zakończeniu postępowania oraz o wyborze najkorzystniejszej oferty:
W związku z prowadzonym postępowaniem dotyczącym wyłonienia wykonawcy na wykonanie usługi rehabilitacji ruchowej z elementami fizjoterapii dla osób niepełnosprawnych z autyzmem, będących uczestnikami realizowanego przez Zamawiającego zadania, pn. „Od zależności ku samodzielności - całościowy system wsparcia w zakresie rehabilitacji dla dorosłych osób niepełnosprawnych ze spektrum autyzmu” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, uprzejmie informuję, że w wyniku przeprowadzonego postępowania, do Fundacji wpłynęła 1 oferta:
– Pro-Vitae Usługi Fizjoterapeutyczne Izabela Kowalczyk-Habiak, ul. Smoleńskiego 70a/9, 30-499 Kraków– wysokość stawki brutto za jedną godzinę zajęć rehabilitacyjnych 52,00zł.
W wyniku przeprowadzonego postępowania wyłoniono wykonawcę usługi Pro-Vitae Usługi Fizjoterapeutyczne Izabela Kowalczyk-Habiak, ul. Smoleńskiego 70a/9, 30-499 Kraków. Oferta spełnia wymogi formalne określone w zapytaniu ofertowym, cena przedstawionej oferty jest najniższa.
Informacja o zakończeniu postępowania oraz o wyborze najkorzystniejszej oferty:
W związku z prowadzonym postępowaniem dotyczącym wyłonienia wykonawcy na wykonanie usługi ubezpieczenia w zakresie następstw nieszczęśliwych wypadków osób niepełnosprawnych z autyzmem, będących uczestnikami realizowanego przez zamawiającego zadania pn. „Od zależności ku samodzielności - całościowy system wsparcia w zakresie rehabilitacji dla dorosłych osób niepełnosprawnych ze spektrum autyzmu” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, uprzejmie informuję, że w wyniku przeprowadzonego postępowania, do Fundacji wpłynęła 1 oferta:
– Powszechny Zakład Ubezpieczeń S.A., Oddział Regionalny w Krakowie, os. Centrum E 17/1, 31-934 Kraków – wysokość składki ubezpieczeniowej brutto za jednego uczestnika 81,85zł, wysokość gwarantowanej sumy ubezpieczenia 40 000,00 zł.
W wyniku przeprowadzonego postępowania wyłoniono wykonawcę usługi – Powszechny Zakład Ubezpieczeń S.A., Oddział Regionalny w Krakowie, os. Centrum E 17/1, 31-934 Kraków. Oferta spełnia wymogi formalne określone w zapytaniu ofertowym, cena przedstawionej oferty jest najniższa.”
Zapytanie ofertowe – wykonanie usługi transportowej dla osób z niepełnosprawnościami
Zapraszamy do złożenia oferty na wykonanie usługi transportu osób niepełnosprawnych z autyzmem, będących uczestnikami realizowanego przez Fundację Wspólnota Nadziei zadania „Od zależności ku samodzielności - całościowy system wsparcia w zakresie rehabilitacji dla dorosłych osób niepełnosprawnych ze spektrum autyzmu” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Termin składania ofert upływa w dniu 11.05.2022 r. o godzinie 15.00.
Oferty złożone po terminie nie będą rozpatrywane.
Zapytanie ofertowe – ubezpieczenie NNW
Zapraszamy do złożenia oferty na wykonanie usługi w zakresie ochrony ubezpieczeniowej osób niepełnosprawnych z autyzmem, będących uczestnikami realizowanego przez Fundację Wspólnota Nadziei zadania „Od zależności ku samodzielności - całościowy system wsparcia w zakresie rehabilitacji dla dorosłych osób niepełnosprawnych ze spektrum autyzmu” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
W załączniku przesyłamy szczegółowe informacje dotyczące usługi i warunków wyłonienia Wykonawcy.
Termin składania ofert upływa w dniu 11.05.2022 r. o godzinie 15.00.
Oferty złożone po terminie nie będą rozpatrywane.
Zapytanie ofertowe – Rehabilitacja
Zapraszamy potencjalnych Wykonawców do składania ofert na wykonanie usługi rehabilitacji ruchowej z elementami fizjoterapii dla osób niepełnosprawnych z autyzmem, będących uczestnikami realizowanego przez Zamawiającego zadania pn. :. „Od zależności ku samodzielności – całościowy system wsparcia w zakresie rehabilitacji dla dorosłych osób niepełnosprawnych ze spektrum autyzmu” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w terminie do dnia 10.05.2022 r.
Szczegóły w załączonym dokumencie:
Zapytanie ofertowe – Audyt zewnętrzny
Zapraszamy potencjalnych Wykonawców do składania ofert na wykonanie usługi w zakresie przeprowadzenia audytu zewnętrznego realizowanego przez Zamawiającego zadania pn. „Od zależności ku samodzielności – całościowy system wsparcia w zakresie rehabilitacji dla dorosłych osób niepełnosprawnych ze spektrum autyzmu” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w terminie do dnia 24.02.2022 r., do godz. 12.00
Szczegóły w załączonym dokumencie:
[POBIERZ]
Zapytanie ofertowe – Transport
Zapraszamy potencjalnych Wykonawców do składania ofert na wykonanie usługi specjalistycznego transportu dla osób niepełnosprawnych z autyzmem, będących uczestnikami realizowanego przez Zamawiającego zadania pn. „Od zależności ku samodzielności – całościowy system wsparcia w zakresie rehabilitacji dla dorosłych osób niepełnosprawnych ze spektrum autyzmu” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w terminie do dnia 21.05.2021 r.
Szczegóły w załączonym dokumencie:
Zapytanie ofertowe – Ubezpieczenie NNW
Zapraszamy potencjalnych Wykonawców do składania ofert na wykonanie usługi ochrony ubezpieczeniowej w zakresie następstw nieszczęśliwych wypadków dla osób niepełnosprawnych z autyzmem, będących uczestnikami realizowanego przez Zamawiającego zadania pn. :. „Od zależności ku samodzielności – całościowy system wsparcia w zakresie rehabilitacji dla dorosłych osób niepełnosprawnych ze spektrum autyzmu” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w terminie do dnia 28.05.2021 r.
Szczegóły w załączonym dokumencie:
Zapytanie ofertowe – Rehabilitacja
Zapraszamy potencjalnych Wykonawców do składania ofert na wykonanie usługi rehabilitacji ruchowej z elementami fizjoterapii dla osób niepełnosprawnych z autyzmem, będących uczestnikami realizowanego przez Zamawiającego zadania pn. :. „Od zależności ku samodzielności – całościowy system wsparcia w zakresie rehabilitacji dla dorosłych osób niepełnosprawnych ze spektrum autyzmu” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w terminie do dnia 28.05.2021 r.
Szczegóły w załączonym dokumencie:
Zapytanie ofertowe – Rehabilitacja
Zapraszamy potencjalnych Wykonawców do składania ofert na wykonanie usługi rehabilitacji ruchowej z elementami fizjoterapii dla osób niepełnosprawnych z autyzmem, będących uczestnikami realizowanego przez Zamawiającego zadania pn. :. „Od zależności ku samodzielności – całościowy system wsparcia w zakresie rehabilitacji dla dorosłych osób niepełnosprawnych ze spektrum autyzmu” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w terminie do dnia 10.05.2022 r.
Szczegóły w załączonym dokumencie:
Informacje dodatkowe
- Optymalizacja wsparcia dla dorosłych niesamodzielnych osób z autyzmem i ich rodzin
- Opis projektu
- Rekrutacja uczestników
- Harmonogram realizacji zadania
- Wydarzenia / galeria zdjęć
Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach zadania publicznego: działalności na rzecz integracji i reintegracji zawodowej i społecznej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym
Termin realizacji:
16 kwietnia 2021 roku do dnia 31 grudnia 2021 roku.
Celem projektu jest poprawa sytuacji życiowej i społecznej osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu w ich środowisku zamieszkania i pobytu oraz zwiększenie wsparcia rodziców i opiekunów osób z autyzmem, a także wzmacnianie integracji społecznej osób (w tym osób z autyzmem i ich rodzin) w środowisku lokalnym oraz zwiększenie jakości świadczonych usług przez pracowników organizacji zajmującej się wsparciem osób z autyzmem.
Miejscem realizacji projektu jest Ośrodek Farma Życia prowadzony przez Fundację Wspólnota Nadziei w Więckowicach k/Krakowa. „Farma Życia
W ramach niniejszego projektu planuje się przeprowadzenie działań merytorycznych adresowanych do 4 grup odbiorców:
A/ osób z autyzmem – 10 uczestników,
B/ rodzin osób z autyzmem – od 10 do 15 uczestników,
C/ przedstawicieli lokalnego środowiska osób z autyzmem – od 80 do 120 uczestników
D/ pracowników bezpośrednio wpierających osoby z autyzmem – 10 uczestników.
Największa intensywność działań prowadzona jest dla uczestników z grupy A – osób z autyzmem, dla których przewidziano prowadzenie kompleksowych, zintegrowanych działań terapeutycznych w formie zajęć z zakresu umiejętności społecznych, gospodarstwa domowego, sztuki użytkowej i przyrodniczo – ogrodniczej. Zajęcia te prowadzone będą głównie stacjonarnie (w Ośrodku Oferenta na „Farmie Życia” w Więckowicach k/Krakowa). Część zajęć w zakresie umiejętności społecznych prowadzonych będzie w formie wycieczek i wyjazdów. Jeżeli, w związku z sytuacja epidemiologiczną, zakazane zostaną lub nie będą zalecane wyjścia na zewnątrz, wycieczki przeprowadzone zostaną w formie wirtualnej (np. zwiedzanie online muzeum).
Dla kolejnej grupy uczestników projektu (grupy B) rodziców i opiekunów osób z autyzmem przewidziano udział w spotkaniach grupy samopomocowej.
Przedostatnią grupą uczestników projektu (z grupy C) są przedstawiciele lokalnego środowiska, w którym na co dzień funkcjonują osoby z autyzmem. Odbiorcy projektu z grupy C wezmą udział w całodziennym Pikniku – spotkaniu integracyjnym zorganizowanym na Farmie Życia w Więckowicach
Ostatnią grupą (D) uczestników projektu są pracownicy Oferenta, dla których przewidziano udział w 2 modułach szkoleniowych.
Miejscem realizacji projektu jest Ośrodek Farma Życia prowadzony przez Fundację Wspólnota Nadziei w Więckowicach k/Krakowa. „Farma Życia”
Wszystkie działania projektu (za wyjątkiem wyjazdów i wycieczek dla osób z autyzmem) prowadzone będą na Farmie Życia lub w Krakowie w budynku przy ul. Olsztyńskiej 14. Wyjazdy, wycieczki prowadzone będą w przestrzeni lub instytucjach publicznych na terenie woj. małopolskiego, zwykle w Krakowie lub jego najbliższych okolicach. W sytuacji zagrożenia epidemiologicznego, dopuszcza się możliwość zorganizowania wirtualnych wyjść (np. zwiedzanie muzeum online).
Adres, pod którym można uzyskać informację nt. rekrutacji i realizacji projektu:
Fundacja Wspólnota Nadziei
Więckowice, ul. Ogrodowa 17, 32-082 Bolechowice
biuro@farma.org.pl / mdps@farma.org.pl
Docelową grupę beneficjentów ostatecznych projektu stanowią:
- osoby z autyzmem – 10 uczestników, mieszkańcy MDPS oraz osób kandydujących do MDPS, a także osób z autyzmem korzystających ze wsparcia w innych instytucjach na terenie Krakowa i/lub jego najbliższych okolic
- rodzice i opiekunowie osób z autyzmem – od 10 do 15 uczestników będących rodziców i opiekunów osób z autyzmem będących mieszkańcami MDPS oraz rodziców/opiekunów osób kandydujących do MDPS, a także rodziców/opiekunów osób z autyzmem korzystających ze wsparcia w innych instytucjach na terenie Krakowa i/lub jego najbliższych okolic
Pozostałymi adresatami projektu będą:
- przedstawiciele lokalnego środowiska osób z autyzmem – od 80 do 120 uczestników, będą przedstawiciele lokalnego środowiska, w którym na co dzień funkcjonują osoby z autyzmem. Osoby te wezmą udział w całodziennym Pikniku – spotkaniu integracyjnym zorganizowanym na Farmie Życia w Więckowicach.Udział w Pikniku pozostanie otwarty dla wszystkich przedstawicieli środowiska lokalnego. Nabór prowadzony będzie w formule otwartej: zgłoszenia uczestnictwa albo potwierdzenia uczestnictwa w odpowiedzi na zaproszenia (skierowane do osób z autyzmem i ich rodziców, przedstawicieli władz samorządowych, instytucji publicznych, ośrodków pomocowych, itp.). Jeżeli, w związku z sytuacja epidemiologiczną, zakazane zostaną imprezy masowe, piknik zorganizowany zostanie jako cykl spotkań dla kilkuosobowych grup (np. mieszkańców mdps, uczestników zajęć dziennych, kandydatów do pobytu stałego, rodziców i opiekunów, szeroko rozumianego otoczenia osób z autyzmem – przedstawicieli lokalnego środowiska, władz, sąsiadów Farmy Życia itp.), dopuszcza się odbycie części spotkań w formie online
- pracownicy bezpośrednio wpierający osoby z autyzmem – 10 uczestników. dla których przewidziano udział w 2 modułach szkoleniowych. Nabór prowadzony będzie spośród pracowników Oferenta bezpośrednio pracujących z osobami z autyzmem.
Regulamin Rekrutacji Projekt Ministerstwo 2021
Zał 2 Formularz rekrutacyjny (rodzice opiekunowie)
Zał 3 Rejestracja formularzy rekrutacyjnych bo
Zał 4 Oświadczenie beneficjenta ostatecznego ON
Zał 5 Oświadczenie beneficjenta ostatecznego rodzice
Zał 6 Lista benefincentów ostatecznych projektu
Harmonogram realizacji zadania [POBIERZ]
___________________________________
PAŹDZIERNIK 2022
Ostatniego dnia października wybraliśmy się na wystawę "Nicią tkane" prezentowaną w Krakowskim Forum Kultury. Mieliśmy tam okazję podziwiać tkaniny z pracowni tkacko-graficznej jaworznickiego Warsztatu Terapii Zajęciowej, który wspiera osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Szczególnie podobały się nam barwne obrazy przedstawiające słoneczniki i trójwymiarowe prace obrazujące dworek w Żelazowej Woli.
___________________________________
CZERWIEC 2021
W dniach 7 i 14 czerwca 2021 roku w ramach projektu pn: “Optymalizacja wsparcia dla dorosłych niesamodzielnych osób z autyzmem i ich rodzin” współfinansowanego ze środków Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej beneficjenci udali się na wycieczkę do Hodowli Alpak Coniraya w miejscowości Sieborowice.
Uczestnicy Projektu mieli możliwość nabycia informacji na temat hodowanych zwierząt. Również samo przebywanie z alpakami spotkało się z dużym entuzjazmem i zainteresowaniem.
Wyjazd dał też możliwość nabycia umiejętności wspólnego korzystania ze środka transportu, organizowania i planowania czasu wycieczki.
___________________________________
CZERWIEC 2021
W dniach 18-20 czerwca gościliśmy na Farmie Życia p. Annę Skierczyńską i p. Wojciecha Sektę – szkoleniowców z firmy MAGIS z Gdańska.
W pierwszym dniu pobytu na Farmie p. Anna i p. Wojciech wizytowali głównie domy naszych mieszkańców, włączając się w niektóre prowadzone z nimi aktywności domowe; towarzyszyli też jednemu z terapeutów/trenerów Dziennego Centrum Aktywności podczas wybranych zajęć odbywających się w Dziennym Centrum Aktywności.
W sobotę i niedzielę miało miejsce szkolenie “STRATEGIE ZAPOBIEGANIA I RADZENIA SOBIE Z SYTUACJAMI KRYZYSOWYMI“, które było dla nas wszystkich bardzo ciekawe, inspirujące i praktyczne. W warsztatach szkoleniowych uczestniczyło ponad 20 osób.
Naszym wspaniałym szkoleniowcom jak i uczestnikom warsztatów należą się słowa wielkiego uznania za aktywny i wytrwały udział w warsztatach, mimo nadzwyczajnych upałów i panującej w sali temperatury.
2020-2021
- Sami-Dzielni
- Bezpieczne WTZ
- Opis projektu
Fundacja realizuje projekt w ramach umowy zawartej z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych:
“Bezpieczne WTZ i rehabilitacja społeczno – zawodowa osób z niepełnosprawnościami”
Cel grantu: pokrycie kosztów zakupu środków ochrony osobistej dla pracowników zaangażowanych w bezpośrednią pracę z osobami z niepełnosprawnościami oraz środków dezynfekcyjnych i wyposażenia potrzebnego do ich stosowania.Wartość grantu wynosi: 12 852,00 zł.Okres realizacji grantu: 17.08.2020 r. do 20.12.2020 r.W wyniku realizacji grantu: w związku z zagrożeniem i skutkami COVID-19, wyposażymy pracowników zaangażowanych w bezpośrednią pracę z osobami, z niepełnosprawnościami w środki ochrony osobistej oraz środki dezynfekujące i wyposażenie potrzebne do ich stosowania. - Bezpieczny dom
- Opis projektu
Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Społeczny. Bezpieczny dom
Nasza placówka realizuje grant pn. „Bezpieczny dom dla dorosłych osób niepełnosprawnych z zaburzeniami ze spektrum autyzmu w dobie pandemii Sars-CoV-2” w ramach projektu „Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Społeczny. Bezpieczny dom”.
Cele główny grantu: poprawa bezpieczeństwa mieszkańców i pracowników Małopolskiego Domu Pomocy Społecznej „Na Farmie Życia” w Więckowicach w związku z zagrożeniem i skutkami COVID-19.
Wartość grantu wynosi 26 000,00 zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego.
Okres realizacji grantu: od 28.05.2020 r. do 31.12.2020 r.
W wyniku realizacji grantu:
- Doposażymy stanowiska pracy personelu MDPS oraz jego mieszkańców w środki ochrony indywidualnej niezbędne do przeciwdziałania epidemii COVID-19,
- Doposażymy MDPS w sprzęt i wyposażenie niezbędne do walki z epidemią i jej skutkami,
- Utworzymy 1 miejsce do izolacji / kwarantanny dla mieszkańców MDPS przed przyjęciem do placówki w sytuacji wypisu ze szpitala lub przyjęcia interwencyjnego (plus miejsca dla opiekuna dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji),
- Utworzymy na terenie placówki 4 miejsca do izolacji / kwarantanny / noclegu dla personelu, który nie może lub nie chce wrócić do władnych domów i rodzin ze względu na zagrożenie zarażeniem SARS-CoV-2 (wraz z ewentualnym zapewnieniem wyżywienia),
- Zapewnimy 10 miejsc do izolacji / kwarantanny / noclegu dla mieszkańców i / lub personelu poza placówką, który nie może lub nie chce wrócić do własnych domów i rodzin ze względu na zagrożenie zarażeniem SARS-CoV-2 (wraz z ewentualnym zapewnieniem wyżywienia).
Projekt „Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Społeczny. Bezpieczny dom” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020, Oś Priorytetowa 9 Region spójny społecznie, Działanie 9.2 Usługi społeczne i zdrowotne, Poddziałanie 9.2.1 Usługi społeczne i zdrowotne w Regionie.
Realizatorem projektu jest Województwo Małopolskie – Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie.
- Ku samodzielności, integracji i samostanowieniu
- Opis projektu
- Harmonogram realizacji zadania
- Zamówienia w ramach projektu
„Ku samodzielności, integracji i samostanowieniu. Kompleksowe wsparcie dorosłych osób niepełnosprawnych ze spektrum autyzmu.”
Termin realizacji: 1 kwietnia 2018 roku do dnia 31 marca 2021 roku.
Projekt współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.Kierunek pomocy:
Zwiększenie samodzielności osób niepełnosprawnych.Cel projektu:
Celem projektu jest wzrost samodzielności grupy 32. dorosłych osób Niepełnosprawnych z zaburzeniami ze spektrum autyzmu poprzez udzielenie kompleksowego i zindywidualizowanego wsparcia w zakresie rehabilitacji w okresie 01.04.2018 – 31.03.2021 r. Realizacja zadania, poprzez zajęcia rehabilitacyjne wpłynie na zwiększenie sprawności funkcjonalnej i aktywności życiowej osób niepełnosprawnych.Zasięg terytorialny:
Projekt ma charakter regionalny. Realizowany jest na terenie województwa małopolskiego, powiatu Kraków i krakowskiego.Grupa docelowa:
Grupę docelową stanowi 32. dorosłych osób niepełnosprawnych z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, z orzeczeniem o umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności, które w chwili przystąpienia do projektu spełniają następujące warunki:
1. mają ukończony 18 r. ż.,
2. posiadają aktualne orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności (beneficjentami ostatecznymi projektu mogą być osoby niepełnosprawne, które przedstawią, najpóźniej w dniu przystąpienia do projektu, aktualne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności lub aktualne orzeczenie o niepełnosprawności lub aktualne orzeczenie równoważne – orzeczenie lekarza orzecznika Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub orzeczenie o zaliczeniu do jednej z grup inwalidów),
3. jeżeli w ww. orzeczeniu o stopniu niepełnosprawności, wskazana będzie inna przyczyna, np. choroba psychiczna, upośledzenie umysłowe – konieczne będzie dostarczenie zaświadczenia / diagnozy autyzmu,
4. nie są uczestnikami innych placówek pobytu dziennego (typu wtz*, śds**, zaz),
5. są nieaktywne zawodowo.
*Warunek udziału w projekcie dla uczestników WTZ – zakres merytoryczny projektu nie może dotyczyć działań podejmowanych na rzecz uczestnika zgodnie z Indywidualnym programem rehabilitacji i terapii, przygotowanym przez radę programową warsztatu.
**Warunek udziału w projekcie dla uczestników ŚDS – zakres merytoryczny projektu nie może dotyczyć działań podejmowanych na rzecz uczestnika zgodnie z indywidualnym planem postępowania wspierająco – aktywizującego w ŚDS.
Beneficjentami ostatecznymi projektu mogą zostać osoby dorosłe niepełnosprawne z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, wśród nich:
1. uczestnicy zajęć Dziennego Centrum Aktywności na Farmie Życia w poprzednio realizowanych zadaniach zleconych,
2. mieszkańcy Małopolskiego Domu Pomocy Społecznej „Na Farmie Życia” w Więckowicach,
3. uczniowie / absolwenci krakowskich szkół specjalnych oraz współpracujących z Fundacją organizacji pozarządowych,
4. pozostałe osoby (nie posiadające miejsca w żadnej dziennej placówce).
Ilość beneficjentów zaplanowana w roku 2018 – 30 osób.
Ilość beneficjentów zaplanowana w roku 2019 – 31 osób.
Ilość beneficjentów zaplanowana w roku 2020 – 32 osoby.Projekt ma za zadanie rehabilitację osób niepełnosprawnych ze spektrum zaburzeń autystycznych (ASD) poprzez kompleksowy zespół działań wspierająco – terapeutycznych i edukacyjnych zmierzających do podwyższenia poziomu ich samodzielności i funkcjonowania, a przez to, poprawy jakości ich życia i pełniejszej integracji społecznej. Realizacja zadania przyczyni się do wzrostu poziomu posiadanych kompetencji i umiejętności uczestników.
W ramach zadania osoby z autyzmem otrzymają zróżnicowane, kompleksowe i zindywidualizowane wsparcie w ramach zajęć rehabilitacyjnych zorganizowanych w Dziennym Centrum Aktywności.W ramach projektu zidentyfikowane zostaną obszary funkcjonowania osób niepełnosprawnych, w których zaburzenie rozwojowe tworzy główne bariery dla samodzielności i aktywności, przeprowadzona zostanie zindywidualizowana ocena funkcjonalna określająca możliwości i potrzeby danej osoby oraz opracowany zostanie dla każdego Indywidualny Plan Działania (IPD) określający cele wsparcia.
Rehabilitacja będzie prowadzona w trybie ciągłym w oparciu o istniejące pracownie DCA, gospodarstwo ekologiczne, tereny rekreacyjne, a także na zewnątrz w trakcie wizyt usamodzielniających w miejscach publicznych.
Zajęcia rehabilitacyjne i treningi dostosowane będą do poziomu funkcjonowania, możliwości i potrzeb danego beneficjenta ostatecznego oraz celów i metod zawartych w jego IPD.
W ramach zadania prowadzone będą również indywidualne, całodobowe pobyty adaptacyjne w mieszkaniach treningowych dla osób, które mają docelowo zamieszkać w placówkach pobytu stałego, jak np. Małopolski Dom Pomocy Społecznej “Na Farmie Życia” prowadzony przez Fundację. Celem tych zajęć jest stopniowe przystosowanie dorosłych osób z autyzmem do życia poza domem rodzinnym.Informacja o zakończeniu postępowania oraz o wyborze najkorzystniejszej oferty:
W związku z prowadzonym postępowaniem dotyczącym wyłonienia wykonawcy na przeprowadzenie audytu zewnętrznego realizowanego przez Fundację Wspólnota Nadziei projektu pn. „Ku samodzielności, integracji i samostanowieniu. Kompleksowe wsparcie dorosłych osób niepełnosprawnych ze spektrum autyzmu”., współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, informujemy, że w wyniku przeprowadzonego postępowania, do Fundacji wpłynęła 1 oferta:
DPC A. Danylczenko i spółka sp. jawna, ul. Armii Krajowej 15/7, 45-071 Opole; cena 3680,00 zł netto (4526,40 zł brutto), termin wykonania – do dnia 26.03.2021 r.
W wyniku przeprowadzonego postępowania wyłoniono wykonawcę usługi – DPC A. Danylczenko i spółka sp. jawna, ul. Armii Krajowej 15/7, 45-071 Opole. Oferta spełnia wymogi formalne określone w zapytaniu ofertowym, cena przedstawionej oferty jest najniższa.
Zapytanie ofertowe – Audyt zewnętrzny
Zapraszamy potencjalnych Wykonawców do składania ofert na wykonanie usługi audytu zewnętrznego realizowanego przez Zamawiającego zadania pn. „Ku samodzielności, integracji i samostanowieniu. Kompleksowe wsparcie dorosłych osób niepełnosprawnych ze spektrum autyzmu” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w terminie do dnia 4 marca 2021 r. , do godziny 12.00.
Szczegóły w załączonym dokumencie: Zapytanie ofertowe – audyt zewnętrzny
Zapytanie ofertowe – Rehabilitacja
Zapraszamy potencjalnych Wykonawców do składania ofert na wykonanie usługi rehabilitacji ruchowej z elementami fizjoterapii dla osób niepełnosprawnych z autyzmem, będących uczestnikami realizowanego przez Zamawiającego zadania pn. „Ku samodzielności, integracji i samostanowieniu. Kompleksowe wsparcie dorosłych osób niepełnosprawnych ze spektrum autyzmu” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w terminie do dnia 25.06.2020 r.
Szczegóły w załączonym dokumencie:
Zapytanie ofertowe – RehabilitacjaInformacja o zakończeniu postępowania oraz o wyborze najkorzystniejszej oferty:
w związku z prowadzonym postępowaniem dotyczącym wyłonienia wykonawcy na świadczenie usługi rehabilitacji ruchowej z elementami fizjoterapii dla beneficjentów ostatecznych, realizowanego przez Fundację Wspólnota Nadziei projektu pn. „Ku samodzielności, integracji i samostanowieniu. Kompleksowe wsparcie dorosłych osób niepełnosprawnych ze spektrum autyzmu”, współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, uprzejmie informuję, że w wyniku przeprowadzonego postępowania, do Fundacji wpłynęły 2 oferty:
-Versus Rehabilitacja Domowa Artur Surmiak, os. Koziany 2, 34 – 220 Maków Podhalański, cena 45,00 zł brutto / godz., termin wykonania lipiec 2020 – marzec 2021 r. oferta otrzymała 100 pkt.
-Fizjoterapia Bożena Stępniak, ul.Ojcowska15/132-087 Pękowice, oferta wpłynęła niekompletna, nie została uzupełniona o brakujące załączniki, oferta nie spełnia wymogów formalnych.
W wyniku przeprowadzonego postępowania, wyłoniono wykonawcę usługi – Versus Rehabilitacja Domowa Artur Surmiak, os. Koziany 2, 34 – 220 Maków Podhalański. Oferta spełnia wymogi formalne, określone w zapytaniu ofertowym, cena przedstawionej oferty jest najniższa.
Zapytanie ofertowe – Transport
Zapraszamy potencjalnych Wykonawców do składania ofert na wykonanie usługi specjalistycznego transportu dla osób niepełnosprawnych z autyzmem, będących uczestnikami realizowanego przez Zamawiającego zadania pn. „Ku samodzielności, integracji i samostanowieniu. Kompleksowe wsparcie dorosłych osób niepełnosprawnych ze spektrum autyzmu” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w terminie do dnia 25.06.2020 r.
Szczegóły w załączonym dokumencie:
Zapytanie ofertowe – TransportInformacja o zakończeniu postępowania oraz o wyborze najkorzystniejszej oferty:
w związku z prowadzonym postępowaniem dotyczącym wyłonienia wykonawcy na świadczenie usługi transportu dla osób niepełnosprawnych z autyzmem, będących uczestnikami realizowanego przez Zamawiającego zadania pn. „Ku samodzielności, integracji i samostanowieniu. Kompleksowe wsparcie dorosłych osób niepełnosprawnych ze spektrum autyzmu” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, uprzejmie informuję, że w wyniku przeprowadzonego postępowania, do Fundacji wpłynęły 2 oferty:
-Radio – Taxi Partner sp. z o.o., ul. Władysława Jagiełły 20/1, 31-711 Kraków, cena 5,29 zł brutto / 1 km przejazdu., termin wykonania lipiec 2020 – marzec 2021 r. oferta otrzymała 100 pkt.
– iTaxi sp. z o.o., ul. Przasnyka 6B, 01-756 Warszawa, oferta nie spełnia wymogów formalnych, nie przedstawia ceny brutto za 1 km przejazdu uwzględniającej wszystkie koszty realizacji usługi. Oferta została odrzucona.
W wyniku przeprowadzonego postępowania, wyłoniono wykonawcę usługi – Radio – Taxi Partner sp. z o.o., ul. Władysława Jagiełły 20/1, 31-711 Kraków. Oferta spełnia wymogi formalne, określone w zapytaniu ofertowym, cena przedstawionej oferty jest najniższa.
Zapytanie ofertowe – Ubezpieczenie
Zapraszamy potencjalnych Wykonawców do składania ofert na wykonanie usługi ochrony ubezpieczeniowej w zakresie następstw nieszczęśliwych wypadków dla osób niepełnosprawnych z autyzmem, będących uczestnikami realizowanego przez Zamawiającego zadania pn. „Ku samodzielności, integracji i samostanowieniu. Kompleksowe wsparcie dorosłych osób niepełnosprawnych ze spektrum autyzmu” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w terminie do dnia 21 kwietnia 2020 r.
Szczegóły w załączonym dokumencie:
Zapytanie ofertowe – UbezpieczenieInformacja o zakończeniu postępowania oraz o wyborze najkorzystniejszej oferty:
W związku z prowadzonym postępowaniem dotyczącym wyłonienia wykonawcy na wykonanie usługi ubezpieczenia w zakresie następstw nieszczęśliwych wypadków osób niepełnosprawnych z autyzmem, będących uczestnikami realizowanego przez zamawiającego zadania pn. „Ku samodzielności, integracji i samostanowieniu. Kompleksowe wsparcie dorosłych osób niepełnosprawnych ze spektrum autyzmu”, współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, informujemy, że do Fundacji Wspólnota Nadziei wpłynęły 2 oferty.
W wyniku przeprowadzonego postępowania wyłoniono wykonawcę usługi – Powszechny Zakład Ubezpieczeń S.A., Oddział Regionalny w Krakowie, os. Centrum E 17/1, 31-934 Kraków. Oferta spełnia wymogi formalne określone w zapytaniu ofertowym, cena przedstawionej oferty jest najniższa.
Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia:
W związku z prowadzonym postępowaniem dotyczącym ubezpieczenia w zakresie następstw nieszczęśliwych wypadków osób niepełnosprawnych z autyzmem, będących uczestnikami realizowanego przez zamawiającego zadania pn.:„Ku samodzielności, integracji i samostanowieniu. Kompleksowe wsparcie dorosłych osób niepełnosprawnych ze spektrum autyzmu”, współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych”, informujemy, że z wykonawcą – Powszechnym Zakładem Ubezpieczeń S.A., Oddział Regionalny w Krakowie, os. Centrum E 17/1, 31-934 Kraków, zawarto umowę w dniu 22.04.2020 r.
- Kraków AirPort
- Opis projektu
W ramach Programu Grantowego Kraków AirPort pod nazwą “Wspieramy Sąsiadów”- zawarliśmy Umowę Grantową w dniu 19.11.2019 r. na realizację projektu “Spotkania integracyjne w kolorze niebieskim na Farmie Życia”.
Termin realizacji obejmował od grudnia 2019 do końca kwietnia 2020r -W grudniu zorganizowaliśmy jedno Spotkanie na Farmie, drugie przewidziane było na kwiecień – ze względu na zaistniałą sytuację z koronawirusem zwróciliśmy się z prośbą do Lotniska o przesuniecie terminu rozliczenia do końca grudnia 2020r.
(oficjalnej odpowiedzi a razie nie dostaliśmy) - PROO – Fundacja Wspólnota Nadziei – małopolski lider działań na rzecz dorosłych osób z autyzmem
- Cele projektu
W 2020 roku projekt “Fundacja Wspólnota Nadziei – małopolski lider działań na rzecz dorosłych osób z autyzmem” wkroczył w drugi rok realizacji. Całość projektu potrwa do końca 2021 roku. Przewidziane w tym roku działania mają na celu wypracowanie mechanizmów, które następnie zostaną rozwinięte w dalszej działalności Fundacji. W ramach projektu “Fundacja Wspólnota Nadziei – małopolski lider działań na rzecz dorosłych osób z autyzmem” podjęte zostaną następujące działania:
- Opracowanie podręcznika-przewodnika do pracy bezpośredniej z osobami z autyzmem w Fundacji
- Zatrudnienie superwizora
- Systematyczne spotkania szkoleniowe dla kadry pracującej bezpośrednio z osobami z autyzmem
- Powołanie i prowadzenie instytucji szkoleniowej
- Utworzenie regionalnego zrzeszenia organizacji i osób prowadzącego działania rzecznicze na
rzecz osób z autyzmem - Usprawnienia funkcjonowania Fundacji i włączenie kadry pracowników w zarządzanie rozwojem
organizacji - Budowanie relacji z otoczeniem i stabilności finansowej Fundacji
- Uruchomienie kuchni centralnej na Farmie Życia.
Projekt sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.