- Czy zajmujemy się diagnozą i terapią dziećmi z ASD?
- Czy jest możliwe odbycie wolontariatu na FARMIE ŻYCIA?
- Czy są wolne miejsca na bezpłatne zajęcia w Dziennym Centrum Aktywności?
- Czy można nas odwiedzić i zobaczyć jak działa FARMA ŻYCIA?
- Czy organizujemy spotkania studyjne?
- Czy mamy wolne miejsce w MDPS?
- Jaka jest procedura złożenia wniosku o zamieszkanie w ośrodku pobytu stałego?
Nie, nie diagnozujemy dzieci z autyzmem. Zajmujemy się terapią i wspieraniem młodzieży i dorosłych.
Tak, serdecznie zapraszamy do współpracy.
W związku z tym, że realizowany przez nas w ramach Dziennego Centrum Aktywności projekt „Ku samodzielności, integracji i samostanowieniu. Kompleksowe wsparcie dorosłych osób niepełnosprawnych ze spektrum autyzmu”, jest w ostatniej fazie realizacji oraz z w związku z sytuacją epidemiologiczną obecnie nie przewiduje się REKRUTACJI DODATKOWEJ.
DCA nie realizuje innych projektów tego typu.
Wszystkich zainteresowanych możliwością skorzystania z tego rodzaju oferty informujemy jednak, że przygotowany jest wniosek do PFRON na kolejne lata. W przypadku jego pozytywnej oceny otwarcie rekrutacji przewiduje się ok. kwietnia – maja 2021 roku.
W sposób wiążący poinformujemy o tym w ogłoszeniu na naszej stronie w Aktualnościach.
Tak, serdecznie zapraszamy do odwiedzin naszej Farmy, organizujemy cyklicznie spotkania w ramach których funkcjonują tzw.: „drzwi otwarte”, można wtedy obejrzeć nasz ośrodek, organizujemy też plenerowe spotkania integracyjne tzw. Dzień Farmera.
Tak, jesteśmy ośrodkiem otwartym na współpracę i dzielenie się naszymi rozwiązaniami, organizujemy wizyty studyjne dla wszelkich grup zainteresowanych naszą działalnością – NGO-sów, grup rodziców, przedstawicieli administracji i placówek, szkół, uczelni, studentów. Wizyty studyjne mogą być łączone z prelekcjami szkoleniowymi, dostosowanymi do indywidualnych potrzeb naszych Gości. Aby ustalić terminy, zakres i warunki wizyty studyjnej prosimy o kontakt z biurem Fundacji.
Obecnie nie mamy wolnych miejsc w Domu Pomocy Społecznej. W MDPS zamieszkuje 10 Mieszkańców, dodatkowe 3 osoby są w trakcie pozyskiwania skierowań i zawierania umów. Obowiązuje lista oczekujących do zamieszkania, wnioski rozpatrywane są według kolejności zgłoszeń.
Aby wpisać się na listę osób oczekujących na miejsce zamieszkania w ośrodku pobytu stałego (Dom Pomocy Społecznej) należy skontaktować się z biurem Fundacji, złożyć podanie do Zarządu Fundacji Wspólnota Nadziei z wnioskiem o wpis na listę osób oczekujących, udokumentować spełnianie warunków formalnych (osoba pełnoletnia, orzeczenie o stopniu niepełnosprawności – diagnoza zaburzeń ze spektrum autyzmu i niepełnosprawność intelektualna).
Fundacja nie gwarantuje miejsca, obowiązuje lista oczekujących do zamieszkania, wnioski rozpatrywane są według kolejności zgłoszeń, miejsca będą uruchamiane w miarę realizacji kolejnych inwestycji – budowy kolejnych budynków mieszkalnych na Farmie Życia.