fbpx

Pomagaj z nami!

Rozliczając z nami PIT
możesz przekazać 1% na cele statutowe

PIT Online z PITax.pl dostępny jest dzięki współpracy z IWOP

Projekty

Galeria zdjęć 2019 r.

Grudzień 2019

Święta tuż,tuż!
Przygotowania do Spotkania Świątecznego na Farmie Życia.

  

  

     

***

12 grudnia, w ramach zajęć uspołeczniających, pojechaliśmy na uroczystość podsumowującą Krakowskie Spotkania Artystyczne Gaudium, która miała formę przedstawienia teatralno-tanecznego.

  

 

  

Jednym z punktów programu było wręczanie nagród i wyróżnień w konkursie plastycznym. 

Jednym z laureatów był Michał, który odebrał wyróżnienie w kategorii praca plastyczna – grafika. Serdecznie gratulujemy!

***

Rehabilitacja ruchowa,oprócz oczywistych korzyści zdrowotnych,sprawia dużo przyjemności uczestnikom zajęć. Tak wyglądają zajęcia w sali rehabilitacyjnej na Farmie Życia.

  

***

Święty Mikołaj na Farmie Życia.

  

   

  

  

Listopad 2019

Zabawa Andrzejkowa.

  

  

  

  

***

Coś dla ducha, coś dla ciała – wizyta w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, spacer po krakowskim  Rynku w Krakowie i posiłek w restauracji.

   

  

***

Warsztaty plastyczne.
Poznawanie techniki marmurkowania papieru przyniosło uczestnikom wiele radości. Powstały abstrakcyjne prace oddające wrażliwość OzA.

  

    

   

  

 

***

Grupa uczestników wzięła udział w warsztatach sensorycznych w Cricotece.
Przetwarzanie sensoryczne, to skomplikowany proces w którym układ nerwowy odbiera informacje ze wszystkich zmysłów, następnie organizuje je tak, aby mogły być wykorzystane w celowym i efektywnym działaniu.
Uczestnicy warsztatów poprzez dotyk, ruch,czucie ciała, węch, smak, wzrok, słuch poszerzali świat swoich doznań.

  

  

  

Październik 2019 

Wycieczka do Zabierzowa
Uczestnicy naszych zajęć mieli okazję poznać najbliższe okolice – między innymi lokalizację Urzędu Gminy i Urzędu Pocztowego. Dodatkową atrakcją była wizyta w kawiarni, gdzie samodzielnie zamawiali wybrane przez siebie ciasto i kawę. Wszyscy wrócili zadowoleni, w dobrych humorach, dopytując o kolejny wyjazd.

 

    

  

***

Wycieczka w okolice Wawelu
Odwiedziliśmy smoka wawelskiego,zaznaczyliśmy swoją obecność w Alei Gwiazd,dużo radości sprawił nam bliski kontakt z zaczarowanymi krakowskimi gołębiami.

  

***

W ramach zajęć uspołeczniających uczestnicy brali udział w żywej lekcji przyrody organizowanej przez Ośrodek Szkolno- Wypoczynkowy „Fort 39” w Olszanicy.
Zwiedzili stajnie, poznali końskie zwyczaje, końską mowę ciała, pielęgnowali i karmili konie.
Skorzystali też z jazdy konnej, co sprawiło im ogromną radość.
Po lekcji odbyło się spotkanie przy grillu.

  

  

 

   

Lipiec 2019

W lecie, w ramach zajęć uspołeczniających, wyjeżdżamy nad Zalew w Kryspinowie.

 

  

 

***

W ramach zajęć edukacyjnych uczestnicy DCA składali bramkę do gry w piłkę nożną. Zgodnie z instrukcją dopasowywali elementy, a potem skręcali je w całość posługując się odpowiednimi narzędziami; przeplatając i wiążąc linki rozwijali swoje umiejętności motoryczne. Na koniec wypróbowali swoje „dzieło” – udało się strzelić kilka goli.

     

Czerwiec 2019

W czerwcu odbyły się warsztaty plastyczne  z cyklu ART-BRUT: wielowarstwowe interpretacje dzieł Henry’ego Moor’a Muzeum Narodowym w Krakowie, wg autorskiego projektu dr Edyty Rola Marcinowskiej. Podczas 4 sesji warsztatowych (4, 10, 18 i 24 VI oraz wystawa 1 VII 2019) ) powstały prace plastyczne w różnych technikach. Warsztaty obejmowały zarówno działania grupowe – 10 uczestników – jak i różne formy pracy indywidualnej, polegającej na twórczej współpracy z art-terapeutką. Punktem wyjścia było pojęcie „abstrakcja”; artystyczną instalację „…bycie …współbycie II” tworzą abstrakcyjne kompozycje malarskie. Są to obiekty w stylu art.-brut: dwuwymiarowe prace malarskie na kartonie oraz przestrzenne – malowane rzeźby ze styropianu i paper mache.

  

  

  

  

  

  

  

  

Warsztatowe spotkania arte-terapeutyczne są ukierunkowane na ćwiczenie umiejętności posługiwania się podstawowymi metodami stymulującymi rozwój postawy twórczej i uaktywnienie terapeutycznej roli działań artystycznych w usprawnianiu dysfunkcji psychofizycznych.
W warsztatach Muzeum Narodowym w Krakowie wzięli udział wzięli uczestnicy projektu “Ku samodzielności…”: Gabrysia, Adam, Artur, Jerzy Michał, Marcin, Mariusz, Michał, Piotr, Robert i Zbyszek oraz Edyta – arte-terapeutka, Paulina – Dział Edukacji MNK i terapeuci Fundacji.

  

  

    

   

      

Wystawa złożona była z obrazów i form przestrzennych oraz fotografii (fot. M.Herzog) i filmu dokumentujących warsztaty.

Maj 2019
– Co możemy zrobić z kuchennych produktów?
– Upominki na Dzień Matki 🙂
Serca zostały wykonane z masy przygotowanej z soli, mąki i wody.

  

Nasze prace na Dzień Matki