Wpisz szukaną frazę w poniższe pole:
Za nami kolejny Dzień Farmera na Farmie Życia w Więckowicach. Podczas naszego integracyjnego pikniku bawią się z nami całe rodziny: mieszkańcy gminy Zabierzów, zwłaszcza Więckowic i okolicznych miejscowości. Przyjeżdżają członkowie lokalnych organizacji, samorządowcy i przyjaciele; zawsze jest wiele osób z Krakowa.
Znowu sprzyjała nam pogoda – w słońcu i jesiennych kolorach Farma Życia wyglądała przepięknie, co można zobaczyć na filmie z drona. Wszyscy uczestnicy – a było nas ponad 300 osób! – szczególnie ci młodsi wiekiem, bawili się bardzo dobrze, było wesoło i radośnie.
Na tegorocznym Pikniku ekologicznym na Farmie Życia było mnóstwo atrakcji. Pamiętaliśmy o dzieciach w różnym wieku – miały do dyspozycji m. in. dmuchany zamek, przejażdżkę końmi, czy gry i zabawy sportowe. Po raz pierwszy gościliśmy członków Europejskiej Automobilerów – można było usiąść za kierownicą starych samochodów, przejechać się kilkaset metrów i zrobić sobie pamiątkową fotografię.
Dużym zainteresowaniem cieszyła się strefa zdrowia. Na stoiskach Fundacji Ziko i Centrum Medycznego z Zabierzowa pielęgniarka i dietetyczka mierzyły ciśnienie, dokonywały pomiaru tkanki tłuszczowej i udzielały dermokonsultacji oraz porad na temat zdrowego żywienia. Był też pokaz udzielania pierwszej pomocy w wykonaniu pani Bożeny Woźniak – Pachoty dyplomowanej pielęgniarki – jednej z Soroptymistek, i zdrowa woda, którą spragnionym serwowała firma Starlife.
Do stoiska z przetworami z naszego ekologicznego gospodarstwa, przygotowanymi wg oryginalnych receptur, jak zwykle ustawiła się długa kolejka; produkty skończyły się bardzo szybko. Tuż obok Lavendziarnia Stoki6 oferowała swoje pachnące wyroby. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się również wyroby ceramiczne, które zaprojektowały instruktorki rękodzieła naszej Fundacji. Unikatowe, kolorowe patery i talerze, miseczki i mydelniczki oraz etnicznie zdobione medaliony i naszyjniki powstały podczas zajęć plastycznych na Farmie. Tradycyjnie już zaprezentowaliśmy prace powstałe na warsztatach arte-terapeutycznych – w czerwcu zorganizowanych wspólnie z Muzeum Narodowym w Krakowie.
Bardzo podobał się występ zespołu Tanecznice z Zabierzowa – panie poderwały do zabawy przy muzyce wszystkich, bez względu na wiek.
W loterii zorganizowanej jak zwykle przez Krakowski Klub Soroptimist International, wszystkie losy wygrywały. Była księgarnia z pięknymi albumami krajoznawczymi i bajkami, stoisko Centrum Autyzmu i Całościowych Zaburzeń Rozwojowych, gdzie prezentowano prace wykonane przez uczniów oraz punkt informacyjny Erasmusa. Nie udało się tylko wzbić balonem pod chmury, ale można było zajrzeć do kosza i porozmawiać z pilotem o tym wymagającym dobrych wiatrów środku transportu. Rekompensatą było wspaniałe jedzenie: bigos, żurek i potrawy z grilla, sałatki i domowe wypieki. Doskonałą zabawę uczestnikom Dnia Farmera osłodziły wyśmienite lody firmy Good Lood.
Dzięki swojej otwartej formule i atrakcyjnemu programowi Dzień Farmera / Piknik Ekologiczny na Farmie Życia w Więckowicach sprzyja przełamywaniu poczucia społecznego wykluczenia osób niepełnosprawnych. Stali mieszkańcy Farmy czują się jego gospodarzami, cieszą się z każdej uśmiechniętej twarzy i uścisku serdecznej dłoni. Chętnie opowiadają gościom o swoim DOMU, w którym czują się bezpiecznie i szczęśliwi. Na „swój” Dzień Farmera czekają cały rok.
Podczas Dnia Farmera powstał dramatyczny w swojej wymowie reportaż TVN.FAKTY o Farmie Życia. Można zobaczyć tutaj. Serdecznie dziękujemy Pani Renacie Kijowskiej i całej ekipie TVN.Fakty.
Była z nami również pani Barbara Ciryt, dziennikarka z Dziennika Polskiego, która pisze o nas tutaj. Dziękujemy.
Fundacja Wspólnota Nadziei i mieszkańcy Farmy Życia serdecznie dziękują wszystkim partnerom Pikniku Ekologicznego 2019, w szczególności:
Kraków Airport – sponsorowi, Centrum Medycznemu Masmed z Zabierzowa, Fundacji ZIKO, Krakowskiemu Klubowi Soroptimist International, Europejskiej Asovjacji Automobilerów, firmom GoodLood sp. z o.o. i Lajkonik Snacks sp. z o.o., OSP Więckowice, Sołectwu Więckowice, Urzędowi Gminy Zabierzów, MODR w Karniowicach, Samorządowemu Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów oraz grantodawcy: Ministerstwu Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
Bardzo dziękujemy dr. Edycie Rola-Marcinowskiej za autorskie warsztaty arte-terapeutyczne, Jackowi Marii Stokłosie za piękne zdjęcia i Łukaszowi Sakiewiczowi za urokliwy film wykonany dronem.
Na koniec podziękowania dla wszystkich pracowników Fundacji, dla terapeutów, instruktorów i opiekunów, a przede wszystkim dla Ani Gajewskiej – głównej organizatorki Dnia Farmera. Farma Życia to miejsce dla ludzi wielkiego serca…
Dziękujemy, że jesteście!